iščete rabljeno športno opremo ali pripomočke? povejte tule ...

Moderator: ero

Uporabniški avatar
 cvalenti
#205180
Ali morda kdo prodaja krplje, ali pa se mu valjajo doma in ne ve kaj z njimi :))), hehe, no resnično bi rad kupil krplje, rabljene in to zaradi tega, če mi zadeva ne bo preveč všeč, da ne bi preveč denarja vrgel stran.To ,da se jih sposodim in probam, to bom že naredil, samo ,samo enkrat še ni tisto, kar ti da veselja, moraš probati parkrat in da bi se sposojal v nedogled..... hmmm
 aljazek
#205390
zivjo

js sem nekaj casa uporabljal krplje, dokler nisem zacel turno smucat...

moje izkusnje:
- pazit moras na povrsino krplje, vecja kot je manj se bo ugrezalo, so pa sirse nekoliko bolj nerodne
- nacin kako se pritrdijo na cevelj, obstajajo avtomatske pa tiste s pascki

do sedaj sem preizkusil dvoje krpelj
1. osnovni model od TSL, sirse, pritrdile so se s paski brez klipsne
2. "boljsi" model od TSL, ozje, pritrdile so se s pascki s klipsno

rezultat
manj ugrezanja, in lazja hoja z modelom 1, edino hiter sestop (tek navzdol) so bile 2. boljse

tezave so bile s klipsno, ko sem imel krpljo pripeto na cevelj je bila ta klipsna na strani in pri skorjastem snegu ko se mi je ugrezalo je ta skorja odprla (razrahljala) klipsno - posledica krplja pade dol

avtomatskih pa se nisem preizkusil

ce te se kaj zanima vprasaj

krplje (2. model) imam se vedno doma, prodajam jih zaenkrat se ne, ti jih pa posodim za par testiranj

lp
aljaz
Uporabniški avatar
 cvalenti
#205410
Šel sem v iglu šport in malo povprašal in mi je prodajalec svetoval TLS rando easy 226

Slika

Cena je 129 evrčkov.

To mi je svetoval in mi povedal, da so to bolj tekaške, čeprav obstajajo prav tekaške in prav tako tekaški čevelj za krplje :

Slika
Slika


hmmmm, kaj kupiti ????????
 luzr
#205584
Cvalenti, nisem imel časa za odgovor. Aljazek je zelo dobro napisal, zato ne bi ponavljal, razen na izrecno željo.
Pri krpljih imaš tri variante, a si očitno že odločen za ene. Vsak model ima svoje prednosti.
Sicer so ti v "eskimski" trgovini dobro svetovali. ;D Če misliš v njih tekati, to prej poskusi... Kar z navadnimi gojzarji in tistimi s trakci.
Če te zamika si lahko v Iglujčku sposodiš tudi boljše krplje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA