Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 SamoTri
#364595
A mi zna kdo povedat, kaksna je podlaga na Bovskem maratonu (specificno me zanima trasa na 21 km)? Iz opisa vidim, da je podlaga raznolika (asfalt, makadam, gozdna pot), ampak nikjer ne uspem razbrati, cesa je vec oziroma koliksen delez je posamezne podlage? Koliko odpade na asfalt, koliko pa na ostalo?

Pravzaprav si poskusam priti na jasno, katere superge naj obujem: take za cestni tek (v mojem primeru Asics GT-1000) ali take za trail tek (Salomon Speedcross Vario). Bi vzel raje trail cevlje, ampak ce bo potem 50% celotne dolzine asfalta, ne bo najbolj prijetno teci v njih...
Uporabniški avatar
 vencelj
#364599
https://www.bovecmaraton.si/sl/trase
Iz opisa je razvidno, da naj bi šlo za "poljske" in "sprehajalno - kolesarske" poti, torej urejene terene.
Trail copati so namenjeni zahtevnemu, raznolikemu terenu z neurejeno podlago ali celo brezpotju.
Za primer :pst ima veliko makadama (peščena podlaga), 4 km golovških klancev, pa je vendarle urejena podlaga in ne obuješ Trail copat :!:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA