Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#365538
Vsakomur svoje. Jaz slušalke občasno uporabljam, pa še nisem nikoli bil ogrožen od koga/česa, pa tudi oviral še nisem nikogar. Glavno da se moralizira nekaj... :roll:
Uporabniški avatar
 vencelj
#365540
DemonAck napisal/-a:Vsakomur svoje. Jaz slušalke občasno uporabljam, pa še nisem nikoli bil ogrožen od koga/česa, pa tudi oviral še nisem nikogar. Glavno da se moralizira nekaj... :roll:

Ne vem če ima moraliziranje kakšno zvezo z varnostjo :-?
#365544
vencelj napisal/-a:
DemonAck napisal/-a:Vsakomur svoje. Jaz slušalke občasno uporabljam, pa še nisem nikoli bil ogrožen od koga/česa, pa tudi oviral še nisem nikogar. Glavno da se moralizira nekaj... :roll:

Ne vem če ima moraliziranje kakšno zvezo z varnostjo :-?


Ja, ker me bo v gozdu na planinskih poteh avto zbil, ker ga nisem slišal :clap:
Kvečjemu me pihne kaki pijani jager, na to pa slušalke ne bodo imele nobenega vpliva.
Zdi se mi zelo neprimerno napeljevanje, češ da so tisti, ki uporabljajo slušalke avtomatsko"nevarni" sebi in drugim, ter da so manj vredni, ker ne "uživajo v zvokih narave".
Zame je to navadno moraliziranje in povzdigovanje samih sebe v višave (Mi smo najboljši, delamo vse prav, če je kdo drugačen, je slabši, nevaren drugim itd.)
Isto je pri planincih. Če si kdo drzne v visokogorje z gorskotekaškim copatom z dobrim podplatom, je takoj označen za slabo opremljenega in nevarnega od tistih, ki že 10 let nosi isti visoki gojzar z zlizanim podplatom. :argue:
Malo več briganja zase ne bi škodilo.
Peace out :laola
#365545
Osebno jih nikoli nisem uporabljal in me ne moti, če jih drugi. Vsak ima svoje veselje in prav je tako. Vendar imaš paciente, ki jih uporabljajo (po možnosti tiste naglavne - nepredušne, ki zatrejo zvoke iz okolice), ko tečejo recimo po pločnikih in PSTju v Ljubljani. To pa je potencialno lahko zelo nevarno. Nekaj česar resnično ne razumem pa je, kako je lahko nekdo tako neodgovoren, da vozi slušalkami kolo po mestu.
#365567
TONEK napisal/-a:Hja, je pa moderno, ful in kul...
... Ja, saj vem. Tastar ne gre s časom naprej :D .


Vsi "pravi" maratoni imajo že v razpisu prepoved uporabe slušalk
:roll:
#365568
DemonAck napisal/-a:
vencelj napisal/-a:
DemonAck napisal/-a:Vsakomur svoje. Jaz slušalke občasno uporabljam, pa še nisem nikoli bil ogrožen od koga/česa, pa tudi oviral še nisem nikogar. Glavno da se moralizira nekaj... :roll:

Ne vem če ima moraliziranje kakšno zvezo z varnostjo :-?


Ja, ker me bo v gozdu na planinskih poteh avto zbil, ker ga nisem slišal :clap:
Kvečjemu me pihne kaki pijani jager, na to pa slušalke ne bodo imele nobenega vpliva.
Zdi se mi zelo neprimerno napeljevanje, češ da so tisti, ki uporabljajo slušalke avtomatsko"nevarni" sebi in drugim, ter da so manj vredni, ker ne "uživajo v zvokih narave".
Zame je to navadno moraliziranje in povzdigovanje samih sebe v višave (Mi smo najboljši, delamo vse prav, če je kdo drugačen, je slabši, nevaren drugim itd.)
Isto je pri planincih. Če si kdo drzne v visokogorje z gorskotekaškim copatom z dobrim podplatom, je takoj označen za slabo opremljenega in nevarnega od tistih, ki že 10 let nosi isti visoki gojzar z zlizanim podplatom. :argue:
Malo več briganja zase ne bi škodilo.
Peace out :laola


No, lep primer, kaj pomeni moraliziranje.
Slušalke na treningu niso prepovedane. Zaenkrat še ne.
Vsak se odloča po svoje, z malo pameti in opazovanja na tekih pa lahko prideš do konkretnih zaključkov, če te prej pijani jager ne ustreli :--
#365660
Med športom ne poslušam glasbe, ker je pomemben del mojega treninga gradnja jeklene volje. V težjih (težjih v glavi) trenutkih delam na psihi in iz tega vidika vidim glasbo kot pomožna kolesca za učenje vožnje z kolesom.

Nočem se zanašati na glasbo, da bo vplivala na mojo psiho, ker jo sam želim knotrolirati. Nočem biti žrtev zunanjih dejavnikov in motivacijo najdem v sebi in ne v glasbi.

Z športom se ukvarjam zato, da grem izven udobja, ne zato, da svoj um vmes zaslepim z glasbo in bežim stran od trenutka.

Nimam nič proti tistim, ki uporabljajo šlušalke. Vsak zase ve kaj mu koristi in kaj ne.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA