Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 vinkop
#363585
cestitke tudi z moje strani... :laola
tudi sam imam zeljo preteci 21-ko, samo ne vem kdaj bo to....hehehe
 lecko
#363586
Čestitke Sanjalici!! vinkop, lahko probas prehodit za začetek, če že ne tek. Že 2:40 hoje(brez teka) na 21 ni ravno lahko, upam letos na kako minuto izboljšanja.
 Sanjalica55
#363647
Sanjalica ne bi bila "SANJA-lica" če bi ne nekaj sanjala in se zakalkulirala ...

enaidvajsetko odtekla bolje kot planirala, potem pa ... doooolga regeneracija ... v obliki utrjevanja rite (mesec dni samo kolesarila) .... potem pa se spomnim PRIJAVLJENA SEM NA NOČNOČNO 10, jaz pa nič tekla.
Kaj se zgodi v enem mesecu? Koliko kondicije izgubiš?
Koliko je smiselno, da poskušam ... ujeti ritem?
In kdaj tečete, ko je takoooo zelo vroooče ...
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#363678
Sanjalica55 napisal/-a:Sanjalica ne bi bila "SANJA-lica" če bi ne nekaj sanjala in se zakalkulirala ...

enaidvajsetko odtekla bolje kot planirala, potem pa ... doooolga regeneracija ... v obliki utrjevanja rite (mesec dni samo kolesarila) .... potem pa se spomnim PRIJAVLJENA SEM NA NOČNOČNO 10, jaz pa nič tekla.
Kaj se zgodi v enem mesecu? Koliko kondicije izgubiš?
Koliko je smiselno, da poskušam ... ujeti ritem?
In kdaj tečete, ko je takoooo zelo vroooče ...

Tek v vročini da najboljše rezultate napredka, moraš pa biti zdrava. Ni treba pretiravat z intenzivnostjo, ampak telo se mora navadit na ohlajanje v težkih pogojih.
V mescu dni kolesarjenja ne izgubiš kondicije, seveda pa je treba za tek tudi kaj preteči, ni vse kondicija, pri teku delajo druge mišice in tetive.
 Sanjalica55
#367379
Žal odsanjala svojih enaindvajset...
Nekaj sem jih z užitkom pretekla, še več deset in petnajst, med treningi si našla nove znance... in zaradi bolezni (hernija disci) dobila prepoved teka in tudi težkega kolesarjenja...
Pa razmišljam o ekolesu.
Mnenja?
"Izkušnje?
Moji dilemi za nakup...

https://www.intersport.si/genesis-e-pro-mtb-2-0-pt-elektricno-kolo-506021
ali
https://www.mojekolo.si/cube-acid-hybrid-pro-500-2020.html

Ve kdo, prosim kaj o tem?
Potrebujem zrak, napor, dihanje, naravo, veter v laseh ...
 vinkop
#367380
kaj? a kar prepoved ukvarjanja s sportom ti lahko diagnosticirajo? to mora biti pa hud psihicni sok? :bum:
 Sanjalica55
#367381
:hehe: :hehe: :hehe: niso mi diagnosticirali prepovedi, to so priporočila, če nočem poslabšanja stanja ...
Upam, da ko to poštimajo in se rehabilitiram bom začela... tečem 200 m, hodim 200 m in bom počasi spet napredovala.
 lecko
#367393
Uf smola. A hitro hodis lahko ali pa s palicami? Pri nas povsem zapostavljen sport , a se prav tako lahko zmatras do pulsa v rdecem in tekmujes. V tujini je veliko kolegov tekacev se po poskoxbah prekvalificiralo . El. Kolo pa bo tudi fajn. Srecno

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA