Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 majcka
#367643
Tudi Toni Lekše je včeraj zaključil, samo nimam ravno točnih podatkov, koliko časa. Upam, da se kdo, ki jih ve, javi. :laola
Uporabniški avatar
 majcka
#367645
Evo zbrskala.....Toni Lekše:
Štart: 30.07.2020 ob 6:00
Zaključek 12.08.2020 ob 20:24
13dni 14ur 24min.
:laola :laola :laola
 TONEK
#367646
Oho, že zaključil! Čestitke, Toni! Že nekaj ur po štartu sva se srečala pri lovrenških jezerih.
 uros feldin
#367701
Bravo Toni, stara sablja, legenda ultratraila!

Tudi tebe uvrstimo na seznam uspešnih tekačev po SPP ( glej uros feldin blog/april).
 uros feldin
#367823
Verjetno letos ne bo več nihče poskusil s tekom po SPP, saj načeloma september ni preveč ugoden mesec zaradi možnosti prvega snega v visokogorju in relativno kratkega dneva, zato je smiselno potegniti črto pod sezono.
Kar 5 uspešnih poskusov je bilo to sezono, kar je daleč največ do sedaj. Očitno je tudi korona pripomogla k temu, saj tekači niso toliko hodili v tujino in tudi na domače tekme niso mogli, ker jih skoraj ni bilo, pa je bila zato SPP idealna izbira.
Marjanov rekord je itak vesoljski, najbolj prijetno presenečenje izvrsten rezultat Klare Bajec, največje razočaranje pa Robert Kereži. Dolgo napovedan in močno medijsko podprt projekt se je po relativno skromni časovnici končal še pred Triglavom.
Tomi, Toni in Srečko so suvereno in tudi rutinirano opravili s traso.

Bravo vsem zmagovalcem.
 Ninđa
#367827
@urosfeldin, zakaj "največje razočaranje"? :D

Mene je presenetilo kako na izy je vzel SPP. Zaradi nepoznavanja terena je delal take banalne napake, da nimam besed :shock:

Ker rad preučujem trase tekačev po SPP bom zapisal nekaj njegovih cvetk:
- šel do koče pod Klopnim vrhom (žig je Klopni vrh);
- v SG je popolnoma zgrešil nadaljevanje poti;
- šel preko Male Ojstrica na Ojstrico;
- Grintovec popolna polomija (na vrh, potem nazaj do razcepišča in po Ovčjih čerah na Jezersko Kočno);
- iz Češke koče je popolnoma zgrešil nadaljevanje poti;
- spustil se je po Žrelu iz Storžiča;
- šel po grebenu na Vajnež (sploh ni kontrolna točka) :D
- ni šel na vrh Golice po planinski žig (obvezna kotrolna točka);

Najbolj pa me je presenetilo to, da se je orientiral po uri :D Bizarno :) In vse to je javno napisal :D Prav tako menim, če si vajen skal (kar on ni), Križ in Skuta sploh nista problematična :D Kaj bi šele bilo v Julijskih Alpah :?

Več pa:
https://ultrarobert.si/z-mano-po-sloven ... nski-poti/

Prijetno branje :D

Še vedno sem mnenja, da moraš traso SPP zelo dobro poznati če jo želiš končati v času 14 dneh in jo nikakor ne podcenjevati.

Lp, Nino
Nazadnje spremenil Ninđa, dne 07 Sep 2020, 10:31, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 majcka
#367835
uros feldin napisal/-a:Majcka, če boš imela kaj novic o Dušanu, nam jih,prosim, posreduj.

Dušan, srečno do cilja.


Zadnji podatek na FB je, da je bil predvčerajšnjim zvečer ob 23.00 na Vršiču. Čakam še, če bo kak novejši zapis, ali bo morda jutri objavil za dva dni slupaj.
Uporabniški avatar
 slorunner
#367837
Ninđa napisal/-a:Še vedno sem mnenja, da moraš traso SPP zelo dobro poznati če jo želiš končati v času 14 dneh in jo nikakor ne podcenjevati.

Lp, Nino


SPP je 2 % pripravljenost/kondicija, 3 % izkušnje/poznavanje terena, 95 % trma. Brez prvega dvojega ne gre, ampak trma je glavna. Tako lahko je odstopit, ko se ti ponudi priložnost, itak delaš to zase. Če ni dost notranje motivacije, vse ostalo ne pomaga.
 klas
#367838
slorunner napisal/-a: SPP je 2 % pripravljenost/kondicija ...


Za tek v enem kosu (to je manj kot 14 dni) po SPP je potreben po mojem mnenju še kak procent več pripravljenosti, ker tudi v trmi ni vse (je pa seveda veliko) :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA