Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#367203
Če je govora bolj o "pametni" uri, kot tipično športni uri, potem je ravno Huawei GT2 najboljša izbira, zaradi odličnega zaslona in baterije ter atraktivnega videza.

Če pa bo primarno za športno uporabo, potem od naštetih Stratos 3, sicer pa kot omenjeno, poglej za prave modele športnih ur proizvajalcev Garmin, Polar in Suunto.
 hagar
#368207
Si bom sposodil tole temo...

Polar vantage m, pri teku mi pulz varira... Od 140 do 150 pade v nekem trenutku na npr. 50...baterija v senzorju h10 je nova in ura pravkar uploadana na polarflowu.

Kaksen nasvet, glede na to da je ura glih dva tedna cez garancijo? ☹️
 rio
#368210
Imam omenjen pas, a drugo uro in sem mel identičen problem. Zamenjati moraš pas, lahko na amazon, ebay, cca 10 eur na kos, ponavadi sta po dva. Manj kot leto dreži pas ob večji uporabi.
Uporabniški avatar
 husein
#368212
Pred leti podoben problem, HR je variral za 30 utripov. Pas je potrebno menjati od enega do dveh let, odvisno kako skrbiš zanj. Sam ga po teku ali kolesarjenju vedno sperem s toplo vodo in blago milnico. Tako mi deluje vsaj dve leti bp.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#368213
Tako, kot so napisali. Če je baterija zamenjana, je potrebno zamenjati trak. Lahko original, ki je verjetno okrog 30 EUR, lahko pa generičnega iz Kitajske za okrog 5 EUR, vendar boš čakal na dostavo.
Uporabniški avatar
 Teo
#368344
Nekdo je spraševal o Huawei GT2...

Ura se lahko uporablja za tek, je izredno natančna, ima višinomer, podpira vse satelitske sisteme, čas trajanja baterije v GPS načinu je približno 30 ur, s čimer gladko poseka tudi dražjo konkurenco.
Omenjena ura obstaja v več variantah, z mikrofonom, brez mikrofona, večja, manjša, cenejša, dražja... GT2 model je tehnično identičen modelu Honor MagicWatch2. Gre za isto podjetje, druga podznamka.

Prednosti:
-- nizka cena;
-- število senzorjev in natančnost merjenja: satelitski sprejem, barometrični podatki;
-- kvaliteta izdelave (Garmin ura pod 400 eur deluje kot iz praška v primerjavi s Huawei);
-- Izredna varčnost: 30 ur delovanja v GPS načinu;
-- AMOLED zaslon;

Pomanjkljivosti:
-- ZDA oziroma Google so odrezale Huawei -- kar pomeni, da je potrebno na mobitel prenesti Huawei Health aplikacijo iz nekje drugje (ne iz Google Play Store, ali iz Apple Store). Posodobitev aplikacije tako poteka na način, da si uporabnik znova naloži novejšo verzijo. Aplikacija deluje na vseh znamkah mobitelov;
-- podatkov se trenutno ne da izvozit (Huawei bo v kratkem posodobil OS na t.i. Harmony OS, tako da bo verjetno tudi to mogoče);
-- Strava ni podprta trenutno (Huawei bo v kratkem posodobil OS na t.i. Harmony OS, tako da bo verjetno tudi to mogoče);
-- med tekom oziroma aktivnostjo se zaslon ugasne: kar pomeni, da je potreben pritisk na tipko, da se preveri trenutne parametre;
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#368346
Največja pomanjkljivost vseh teh stotin "pametnih" ur v primerjavi s športnimi urami je njihov ekosistem. Niti slučajno se ne morejo njihove mobilne aplikacije primerjati z internet platformami kot so recimo Polar Flow ali Garmin Connect. To je seveda za kakršnokoli napredno analizo. Če samo malo tečeš sem in tja, je vsaka ura, ki ima GPS modul in dostojno baterijo dovolj. Pa seveda nujno mora imeti sinhronizacijo s Stravo. Brez tega dandanes ni za živeti. :lol:
 KadilecSamo
#368347
Ja se strinjam s tabo jorgamesh, sploh glede Strave :-- . Jaz jo imam in mi je fajn zadeva. Začel sem z Endomondom, Runtasticom, SportTrackerjem. Takrat še nisem imel ure in sem si vse meril s telefonom. Po nakupu ure pa mi je Movescount od Suunta itak bil Ok, povezal sem ga s Stravo in sedaj imam že 3 polna leta zgodovine na njej. Nisem član, tako da imam zelo malo koristi od nje, najbolj sem bil žalosten ko so umaknili tist view flybis al kaj že... Ko si doma pogledal gps sled in ti je pokazalo aktivnosti vseh, ki si jih srečal na poti.. Tako sem odkril marsikateri lušten krog....

Še eno vprašanje. Moj Suunto Vertical bo star 3 leta v mesecu maju. Baterija mi zdrži v najbolj natančnem sledenju gpsja le še dobrih 6 ur... Recimo, da razmišljam o prodaji v roku kakega leta... Menjava baterije pride pri Lečnikovih 45e. A je kdo sam menjal baterijo in kako se je obneslo? Ura s slabo baterijo ni vredna niti 60e, za popravilo dat 45 se mi zdi pa tudi veliko, glede na to da mi bi potem delovala l10ur, kar je danes malo, od nje pa bi težko iztržil kaj več kot 120e (z novo baterijo)... Za moje potrebe mi je trenutno najbolj okej in cenovno dostopen kak Coros pace, ima vse kar potrebujem(, edino navigacijo bi morda kdaj pogrešal...

Hvala za morebitna mnenja in Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA