Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Nataša
#10563
Ker grem julija kolesarit za tri tedne, obenem pa še zmeraj najraje tečem in mi kolesarski treningi ne dišijo preveč, sem razmišljala, da bi mela rekreacijo dvakrat na dan - zjutraj in popoldne oz.zvečer. enkrat tek in enkrat kolo.

pa me zanima, kako trenirate triatlonke oz.kdorkoli, ki počne kaj podobnega (tmp, Urša, Pia??).

Darko, tuki se ne smeš zezat. Hvala. Adijo. :wink:
Uporabniški avatar
 Matevz
#10564
Po mojem ni potrebe po deh treningih dnevno, čeprav pa nič ne škodijo, dokler je celotna količina treninga OK (ni prevelika).

Za rekreativne triatlonce je v splošnem priporočljivo da na teden:
3x tečejo
3x kolesarijo
3x plavajo
pa pe kakšenkrat kvihtajo
4 trening posamezne discipline tudi ne škodi (sploh za tiste, ki so na malo daljše razdalje orientirani).

Ampak spet v splošnem pa jih malo toliko ne naredi.
Če greš na easy kolesarsko potovanje s cca. 70-100km dnevno boš z 2-3 kratnim kolesarjenjem tedensko čisto dovolj fit. Še najbolj te bo rit bolela :D :D
 Nataša
#10565
ne boš verjel, ampak rit me ne boli (dost obložena PRESS :D ). sam klancev bo veliko pa rabim moč v nogah. lani sem sicer že šla podobno varianto tko da vem, da ni prevelike panike, ampak vseen mislim, da mi ne bi nič škodilo če bi trenirala dvakrat na dan. po malo, da ne bo pomote.
 Ursa
#10567
Oj Natasa!

Nasa skupinica ima 2 organizirana treninga s trenerjem na teden: sreda tek (hitrost, vzdrzlijivost) in petek plavanje. Skupne kolesarske treninge bomo startal sele zdaj, ti sporocim kdaj (ce bi hotla mal prit pogeldat kako to zgleda s trenerjem;).

Same pa se menimo za treninge po mailu in telefonu. V petek pridemo verjetno na tale zenski tek in se lahko v zivo zmenmo kako bi se zmenl :roll: , da se kdaj dobimo :D . Zdej zelo tezko recem, ker se menmo sproti.

Sicer pa tut jaz rajs tecem k biciklarim (plavam pa se rajs), tako da se lahk tudi midve kej zmenva? V petek dorecemo!

Ej, sem ti ze fouuuus za tvoj ponovni kolesarski podvig!!

Lp, Ursa
 dpop
#10581
Nataša napisal/-a:Ker grem julija kolesarit za tri tedne, obenem pa še zmeraj najraje tečem in mi kolesarski treningi ne dišijo preveč, sem razmišljala, da bi mela rekreacijo dvakrat na dan - zjutraj in popoldne oz.zvečer. enkrat tek in enkrat kolo.

pa me zanima, kako trenirate triatlonke oz.kdorkoli, ki počne kaj podobnega (tmp, Urša, Pia??).

Darko, tuki se ne smeš zezat. Hvala. Adijo. :wink:


No... podobno kot Urša ti bo tudi moja "najdražja" napisala....

Mogoce bi jaz dodal samo tole... če ti ne diši kolesarjenje potem
je za splošno kondicijo dovolj če malo "podaljšuješ" tekaške treninge...
ali pa da jih razdeliš na dva dela... zjutraj in zvecer
npr. ce si sedaj delala 4x na teden po 10 km poskusi
sedaj 3 dni po dvakrat na dan pa vsakic po 7-8km

enkrat tedensko pa moras skoraj obvezno na kolo... ce drugaega
ne da se navadis na tempo...

plavanje pa (po mojem mnenju) lahko mirno spustiš... sploh ce ga
do sedaj nisi resneje trenirala

LP Darko

P.S. meni (recimo) ni problem zdržat tri ure na kolesu... pa se spravim
samo parkrat na leto na kolo... gre za splosno kondicijo...
sploh ce se odpravljaš na "dolgo turo"
Uporabniški avatar
 Matevz
#10584
Nataša napisal/-a:....mi ne bi nič škodilo če bi trenirala dvakrat na dan. po malo, da ne bo pomote.


Seveda ne bi škodilo. :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 vidkul
#10630
Ursa napisal/-a:Oj Natasa!

Nasa skupinica ima 2 organizirana treninga s trenerjem na teden: sreda tek (hitrost, vzdrzlijivost) in petek plavanje.

Lp, Ursa


Oj!
Ursa pol se pa pogostokrat vidimo v petkih na bazenu. Jaz plavam v sosednji progi s plavutko :D

Ponavadi je moja prva kolesarska tura v sezoni dolga približno 120-150km. Res da me potem malo rit boli, čeprav je kar dobr obložena :)
Tako, da enkrat do dvakrat na teden mislim da je cisto dovolj kolesarjenja.

lp Vid

p.s. Matevz, upam da nam bos izčrpno poročal kako je bilo na ARSu. V kateri ekipi pa si da vam bomo pošiljal razne spodbudne besede ko boste na progi.
Uporabniški avatar
 Pjotr
#10673
Nataša napisal/-a:Ker grem julija kolesarit za tri tedne, obenem pa še zmeraj najraje tečem in mi kolesarski treningi ne dišijo preveč, sem razmišljala, da bi mela rekreacijo dvakrat na dan - zjutraj in popoldne oz.zvečer. enkrat tek in enkrat kolo.
pa me zanima, kako trenirate triatlonke oz.kdorkoli, ki počne kaj podobnega :wink:


Ne vem sicer kasna bo tvoja kolesarska tura (ali gre za izključno kolesarski dopust z vso prtljako na kolesu ipd) vendar iz svojih izkusenj priporočam, da zacnes z kolesarskimi treningi vsaj tri do stiri tedne pred nameravanim dopustom - predvsem ce bo kolesarjenje po bolj razgibanem terenu. Za zacetek (prvi teden) priporocam bolj ravninske ture, potem pa se naj ta trening stopnjuje tudi z dopolnitvijo klančkov in kasneje klancev. Za začetek priporočam npr. ce gres iz Ljubljane s kolesom do Zbiljskega jezera (skup. prib. 40 km ravninske proge), Kolesarjenje ob Slovenski obali od Kopra do Sečovelj, nato se v drugem tednu nadaljuje z daljsimi ravninskiimi progami z posameznimi klancki npr. LJ-Bled, naslednji dan pa Bled-LJ (priporocljivo za dvodnevni izlet na Bled in spanje na seniku :-), nato pa se naj trening stopnjuje z dopolnitvijo večjih vzponov npr. LJ-Podpeč-Kamnik pod Krimom-Preserje-Rakitna-Krim-Iška Vas-LJ ali pa npr. iz Kamnika čez Črnivec do Logarske doline ter tudi krajših vzponov npr. Kamnik-Trzin-Rašica.
Treningi se naj vedno bolj stopnjujejo zadnji teden pa naj bo treninga manj in naj bodo voznje bolj lagodne.
S tekom sicer dobis nekaj na kondiciji vendar ne toliko da bi lahko nadomestila s kolesom saj pri kolesarjenju vendarle delajo druge mišice. Če naj bi šlo za potovanje v vročih krajih naj bodo treningi tudi karseda prilagojeni predvidenim razmeram saj bodo drugače prehudi šoki.
Sam sem npr z kolesarskim treningom za kolesarki dopust začel slabe 4 tedne prej in sem naredil prib. 800 km, dopust pa je trajal slaba dva tedna kjer je bilo narejenih prib. 660 km ("gorski"+ravninski)

LP Pjotr
Uporabniški avatar
 Matevz
#10710
vidkul napisal/-a:p.s. Matevz, upam da nam bos izčrpno poročal kako je bilo na ARSu. V kateri ekipi pa si da vam bomo pošiljal razne spodbudne besede ko boste na progi.


"OLD STAR" BIRT X-treme Team
Tule je pa še<a href="http://www.geocities.com/matevzs/slike/birt.jpg"> slika </a> s skupnega treninga.
Uporabniški avatar
 vidkul
#10712
Matevz napisal/-a:"OLD STAR" BIRT X-treme Team
Tule je pa še<a href="http://www.geocities.com/matevzs/slike/birt.jpg"> slika </a> s skupnega treninga.


Noče se mi odpreti :(
Uporabniški avatar
 vidkul
#10717
:D jp dela
pa še sponzorja maste, dobr to.
Uporabniški avatar
 tmp
#10909
Kot je ze Ursa napisala, mi imamo treninge bolj po dogovoru, skoraj nikoli pa ne treniramo dvakrat na dan. Ce pa bos to pocela, pa zmanjsaj cas oz razdaljo teka in dodaj temu se kolo. Lahko pa treniras kolo trikrat na teden pa tek trikrat na teden. Ce pa se ti zdi to prevec, pa ta mesec rajsi spusti kaksen tekaski trening in pojdi s kolesom.

Ce letos nisi nic kolesarila zacni bolj po ravnini, kasneje pa dodaj se kaksen vspon. Hribe bos pa tam okoli Kamnika brez tezav nasla.

Ne vem sicer kaksne razdalje mislis delat na dopustu, ti pa svetujem, da kdaj pa kdaj pustis avto doma in se tudi za zabavo ali kar tako odpeljes s kolesom in ne jemljes tega kot trening, pa bos mogoce zacela uzivati tudi na kolesu.

Veliko zabave ti zelim, celada je obvezna, ce se ti kaj zgodi potem bo pa na forumu bolj dolgcajt, kdo bi pa pol mojga moza zaj.... :lol: :lol:
 Nataša
#10932
TmpSlika!!!!!!!!!!!

ti si ta prava!
 dpop
#10937
Nataša napisal/-a:TmpSlika!!!!!!!!!!!

ti si ta prava!


definitli!

LP Darko

P.S. maj pojnt igzekli

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA