Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 bruny
#299807
Korak je bil siguren. Zapadel je slab centimeter suhega snega v dopoldanskem času in :wink: omogočil mojemu contragrip podplatu in od kolega vibramu dodaten oprijem na delno ledenih odsekih. Seveda pa nisva preko Boča povezala samo Poljčane in Rogaško Slatino ampak še celo :wink:... Bohor - preko ,,oštarije,, v centru Rogaške Slatine, kjer se je kava ,,fajn prilegla,, za zaključek krajše pohodniške aktivnosti. Hvala in Lp.
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#300213
Ali je kdo kaj ta teden hodil na relaciji Dočka - Boč?

Kakšne so razmere s snegom od Donačke do Boča? Je potrebno računati na palice ali celo morda kakšen tvegan korak po mokrem drsečem snegu iz Boča proti Poljčanam?

Hvala vnaprej za informacije za kakršnokoli informacijo?
 bruny
#300224
Včeraj krajša pohodniška aktivnost na osrednjem in severnem delu Boča...http://connect.garmin.com/activity/278289824 in še nekaj utrinkov iz poti...http://www.mojalbum.com/bruny/boc-rtv-stolp-27-02-2013 Podlaga v spodnjem delu že v brozgi in se je prediralo - zdrsljivo, medtem ko v višjih delih še bolj severno vzdušje. Palice bi vsekakor priporočal - do Stoperc bodo v napoto potem pa kar priporočlijive. :wink: Predvidevam pa da od Stoperc na Donačko ne bo problemov, ker tam redno hodijo, nekoliko manj je obljudena pot med Rudijevim domom in stikom s cesto Rogatec- Stoperce v nadaljevanju proti Boču. Od prelaza do Ložnega je še ponavadi najslabša gaz ali pa je enostavno ni. Medtem ko od Ložnega preko planote Ravnocerje, Plešivca, Gaveza in naprej do planinskega doma na Boču in stolpa ne bo večjih problemov. Morda bi lahko bil :!: :?: Plešivec brez gazi ampak ne verjamem - so tudi lovci aktivni zaradi oskrbe krmišč. Spust iz stolpa po mokrem snegu bo zahteval pozornost ampak to je množično obiskana pot tudi v tem času. Želim varen, zanesljiv korak in Lp.
Uporabniški avatar
 thinkblue
#305460
V torek imam pot skozi Poljčane, zato sem pomislil, da bi se "oglasil" na Boču. Pa me zanima samo če je pot iz Poljčan dovolj dobro označena da se da odteči do vrha in nazaj?
LP, TB
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#305467
thinkblue napisal/-a:V torek imam pot skozi Poljčane, zato sem pomislil, da bi se "oglasil" na Boču. Pa me zanima samo če je pot iz Poljčan dovolj dobro označena da se da odteči do vrha in nazaj?
LP, TB


Boč je klasika slovenskega SV planinske tradicije...Poti nanj je nickoliko.

Vprasanje pa se postavi ce so potrebne iz katerega koli drugega razloga kot da ima potencialna zvad mir v globelih...

Za uravnotezen tek navzgor je meni najlepsa pot oz. stara JNA cesta iz Studenic. Tudi se da tam videti zgodaj zjutraj oz. srecati oz. presenetiti zvad.

Ostale markirane poti iz Poljčan - dvomim, da je kje tako gosteje markirano za tak hrib kot je Boč?
Sicer pa Brunny kot domačin in TF koncesionar za napotke po Boču in celotnem hribovju ...
Uporabniški avatar
 dexi27
#305470
Jaz tud predlagam za tek na Boč makadamsko cesto do antenskega stolpa na Boču, če greš iz Poljčanske smeri.
Se da cela trasa odtečt saj je vzpon lepo zmeren, super tud za gorsko kolo :laola
 bruny
#305501
Ja se strinjam ampak vprašanje :?: :!: je kaj si @ thinkblue želi...10 kilometrov in 700 višincev po metrih iz centra Zgornjih Poljčan po makadamski cesti do stolpa ali nekoliko bolj adrenalinskih 3,50 kilometrov in 700 višincev po planinski poti...Kolikor vem lokalna poljčanska tekaška scena in okoličani prakticirajo v glavnem krajšo traso, ker so usmerjeni bolj na kratke razdalje... :wink: Hvala za kompliment glede ,,koncesionarstva,, - res je svet med Konjiško goro, haloškimi Jelovicami in izvirom Sotle kar dobro poznam ampak je kar nekaj poti in stez še za spoznat in eventuelno predstavit...Lp
Uporabniški avatar
 thinkblue
#305544
Jutro
Malo sem prečekiral vaše predloge. Če prav razumem je pot iz parkplaca, ki ga predlaga @bruny planinska v dolžini 3,5km in 700 višincev, tista z startom na cesti v naselju Studenice pa bolj položna na dolžini 10km.
Odločitev je težka, bo pa padla verjetno kar jutri tik pred startom glede na razpoloženje ;)
 janša
#305546
gozdna cesta z začetkom v Zgornjih Poljčanah in skozi Podpoč (v nadaljevanju se z leve priključi še tista iz Studenic) je dolga nekaj več kot 12 km (izmerjeno). V prvih 2/3 je precej položna, tako da dovoljuje zelo hiter tek, le proti proti vrhu je nekaj nekoliko strmejših serpentih.
Sam praviloma prakticiram krožno turo: od gostilne Kajtne v Zgornjih Poljčanah ali pa tudi na parkirišču kar naravost po desni, strmejši stezi imenovani "čez Babo" do stolpa, nato pa po grebenski dol mimo doma in pri odcepu desno ponovno v gozd do skale Rudolfa Maistra ter skozi grapo do izhodišča (to je leva različica poti od parkirišča). Od parkirišča potrebujem do vrha v povprečju 30 - 32 min, za sestop še dodatnih 20 min.
Seveda imaš vmes možnosti še nič koliko kombinacij, saj se številne stezice med seboj prepletajo.
 bruny
#307192
Ponovna ena krožna pohodniška v krajinski park Boč & Plešivec in tudi tokrat iz Studenic. Primerno izhodišče, nekoliko bolj mirno za razliko od Zgornjih Poljčan in izpred samostanskega kompleksa kar direktno navzgor po stari rimski cesti in v nadaljevanju ob lovskih krmilnicah skozi Staro drevesnico do stika z gozdno cesto na višini 745 metrov proti stolpu. Lahko bi nadaljeval proti :!: :?: stolpu ampak sem se odločil za spust do jase Formila in nadaljevanje za 822 metrov visoki Plešivec ob lovskem domu Rogaška Slatina in domačiji Gavez. Plešivec obkrožil s pomočjo Štajerske planinske bratske poti in gozdne ceste in v nadaljevanju spust ob plezališču, partizanski bolnici ponovno na jaso Formilo :wink: ampak sem ohranil zadevo krožno za nekaj metrov/brez stika in potem nadaljevanje po planinski poti za Makole do gozdne ceste od tam pa sestop nazaj v Studenice. Dinamična trasa, različne podlage od manj do bolj zahtevnih zaradi obilja mokrote in tudi blata. Kilometrov nekaj pod dvajset /višincev nekaj pod osemsto metrov. Srečal...dva lovca, tri pohodnike, nekaj nabiralcev bezgovih cvetov in :wink: to je bilo to v poznem nedeljskem popoldnevu...http://connect.garmin.com/course/3778702Lp
 bruny
#310048
Ja, torek je en bolj :wink: ,,OUT,, dan…Ni prvi, ne srednji, ne ta zadnji…in ideja da morda na Boču spišem :wink: eno mikro zgodbo ob pohodniškem treningu.…in zakaj :!: :?: ne bi to bil sestop in pristop na Boč iz izhodišča Zgornji Gabernik, ki na tem forumu še ni bil predstavljen in tudi osebno še ga nisem hodil. Predizhodišče ,,Panzeršpere,, in do njih za ogrevanje-bolje rečeno hlajenje z gorskim kolesom., ki sem ga parkiral v opuščenem kamnolomu in od tam lepo naprej po že znani poti za Boč…najbolj sončni poti na Boč ampak danes je bila žal vseeno prevroča do odcepa za Zgornji Gabernik. Od tukaj pot navzdol skozi pečovje Galke tudi zame popolna novost in po strmini ob kamnolomu lepo v center naselja. Prijetno in, da bo držalo še povratek nazaj po identični trasi in vzpon je res ,,ojšter,, ampak nagrajen si s prijetnimi razgledi med pečevjem in skalovjem. Ura je bila pozna, kolo v dolini brez luči, zato še na hitro podaljšek do rastišča velikonočnice in povratek nazaj v dolino potoka Bela. Ni kaj, kratka pohodniška aktivnost v obliki ,,Y-ilona,, novost v/iz Zgornjega Gabrnika, povsem dovolj za zaključek dneva...

Trasa:http://connect.garmin.com/activity/347172010
Vtisi:http://www.mojalbum.com/bruny/skalne-pecine-pod-galko-boc Lp
 bruny
#310241
Na Boč & Plešivec do Grilove kapele na višini 534 metrov pod Grilovim hribom še kar visoko na rogaškem delu Boča me je danes s kolesom vodila delno krožna nedeljsko popoldanska pot iz Poljčan/Studenic. Sečišče ali pa v neposredni bližini številnih poti iz Rogaške Slatine na Boč in zanimiv naravni orientir v povezavi z hribom nad njim. V soparnem in verjetno rekordnem vročinskem dnevu na Boču, in to sem nekako želel in morda :wink: ,,kaj mi je tega treba bilo,, ampak vseeno prijetno doživetje. Tako prvič s kolesom spust izpod Plešivca do Grilove kapele po gozdni poti, po mnenju nekaterih najpomembnejše duhovne točke Boča in bližnje okolice ob cerkvici Sv. Marjete seveda. Sedemkrat pozvonil z zvonom za srečo in kar hitro nadaljeval po gozdni cesti pod južnim masivom Plešivca, ki sem jo tudi vozil prvič, ker ura je bila pozna. Seveda aktivnost je bilo potrebno vseeno nekoliko uravnotežiti in narediti takole srednje zahtevno, zato vzpon iz Ravnegacerja po gozdni/planinski poti za en lep krožen obvoz Plešivca in povratek preko plezališča in Formile...Podboča nazaj v Poljčane. Fotk danes ni, ostal pa bo :wink: utrinek v obliki sledi na en ,,rahlo zatežen & soparen dan,,...Trasa:http://connect.garmin.com/activity/349780929Lp
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 34

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA