Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 cyc
#18017
Tisto o vrhunski formi je zadeva pošteno mimo usekala, morda je bilo krivo to, da sem mu rekel da je aktivnost "high", ker je tam pisalo da temu ustreza "10-20km na teden" :lol:

Taisti Polar mi je prisodil nenavadno nizek maksimalni utrip, nekaj čez 180. In to mislim prej raziskat, kaj je s tem. "Advanced 5k" program od Nikea pride v poštev - in pa pregled na FŠ. 8)
Če imam max. pulz kdo ve zakaj res tako nizek, potem tisti grafi dobijo povsem nov pomen :?

Težave s PPP so pa seveda rešene, saj sem napisal tam v temi o S625X. Najnovejši update PPP je rešil težave. :D
Uporabniški avatar
 cyc
#18144
Hehehe 8) That's what I call progress :twisted:

Današnjih 10 oz. 10,1km: 58:45, povprečna hitrost 10,3km/h, povprečen utrip 160. Kar pomeni izboljšanje glede na torek (prejšnji tek - enaka razdalja) za 3:45 oz. za 0,5km/h pri povprečni hitrosti 8)

Je lepo, ko si začetnik, ko vsaj vidiš kak izmerljiv napredek :lol:
Uporabniški avatar
 cyc
#18145
Joj, Miki! You've got it all wrong 8)

Kaj pa bi bilo na tekmovanju? Ali bi tekel s kom slabšim - ali pa bi si naložil prevelik zalogaj in crknil vmes ... Tako pa ... he, prejle sem tekel proti nasprotniku, ki sem mu kolikor toliko kos. Pred samim seboj ... sem poznal prejšnje čase in povprečno hitrost, pa sem lahko spremljal ali sem hitrejši ali crkujem. In seveda, ko sem videl, da sem malo hitrejši, se mi je motalo po glavi - bom sploh lahko zdržal do konca? :?

No, hecno, zadnja dva kroga sem tekel opazno hitreje, vsaj 0.5, če ne kar 1km/h hitreje kot prej. Se mi zdi da tako kot na začetku, bom moral preverit na grafu. Je motivacija, je ... 8)
Uporabniški avatar
 cyc
#18207
Hehe, danes sem spet Cooperja odtekel. Po enem tednu ... Tek na 2400m varjanto spet, ne 12 minut teka. No, tekel sem 11:04, ker pa vem, da mi je Polar pokazal 2.41km, lahko one 4 sekunde mirne duše odbijem stran :D
Torej 11min, kar pomeni okrogle pol minute manj kot prejšnji teden. Hkrati to pomeni ena dosežena točka več glede na prvi poskus prejšnji teden. ;)

Grafa ne bom lepil, ker je brez veze za vsako figo to gor limat, so pa katakteristike take: povprečna hitrost 13.2km/h, povprečni pulz 163, maksimalni pa 176.

8)
Uporabniški avatar
 ero
#18230
hoj,

cyc napisal/-a:Grafa ne bom lepil, ker je brez veze za vsako figo to gor limat, so pa katakteristike take: povprečna hitrost 13.2km/h, povprečni pulz 163, maksimalni pa 176.


zanimivo nizek pulz imaš. pri svojih tekih na ful imam povprečni pulz okoli 176, najvišjega pa preko 180. in sem starejši od tebe...

kakšen je tvoj pulz v mirovanju?
Uporabniški avatar
 cyc
#18239
Hecno, ja, sprva sem mislil, da imam visok pulz, zdaj odkar imam Polarja me pa skrbi, zakaj nimam višjega :lol:

Do sedaj sem izvedel dva testa, prvega prejšnji četrtek (merjeno zvečer), pulz v mirovanju je bil 58, med stanjem pa 83. Drugega sem opravil ravnokar, ker si me sprovociral :D Pulz v mirovanju, torej leže, je bil 60, stoje pa 76. Za oboje sem dobil od OwnOptimizerja oceno "2", kar naj bi pomenilo "normal training state".

OwnIndex sem pa prejšnji četrtek imel 61, danes pa mi je naračunal/nameril/zblefiral 60. Za mojo starost naj bi bilo od 59 naprej "excellent".

Polar mi je tudi ocenil VO2max. 61 oz. po novi meritvi 60ml/kg/min. Heh, očitno je ocenjeni VO2max enak kar Polarjevemu OwnIndexu :shock: Aja! Maksimalen pulz tudi oceni - pri meni naj bi bil samo 180. :shock: :shock: :? Do sedaj sem dosegel 177.

Bom zvečer ponovil meritvi, v navodilih piše da je fino če meriš vedno ob istem času ... :D
 dragons
#18240
Test naredi zjutraj takoj ko se vstaneš.
Uporabniški avatar
 cyc
#18241
Vem, vedno pozabim :( Če se moram spokati v službo nekako ne pomislim na to :D Upam, da se bom jutri spomnil, glede na to, da bo nedelja :?
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#18245
Pozdrav!
cyc napisal/-a:Kaj pa bi bilo na tekmovanju? Ali bi tekel s kom slabšim - ali pa bi si naložil prevelik zalogaj in crknil vmes ... Tako pa ... he, prejle sem tekel proti nasprotniku, ki sem mu kolikor toliko kos. Pred samim seboj ... )

8) No, na tekmi lahko naredis popolnoma enako. :) Udaris svoj malo pojacan tempo, dosezes lep rezultat, vidis kaksno forumovko ;) in po tekmi se v zivo zadevo premeljes na ana-lizi. :twisted: Ob enem v statistiko dodas se nekaj km za TF, pa se obvladovanje 'stresa' pred startom vadis. :D
Na kratko, namalaj se jutri v Breg pri Kocevju in pokazi napredek pri treningu. (spominm se tvojih prvih 6km PRESS) :twisted:

lp, oranzni slon

p.s.: 8) Ne, izgovori ne veljajo. :)
Uporabniški avatar
 cyc
#18251
oranzni_slon napisal/-a:p.s.: 8) Ne, izgovori ne veljajo. :)

Jaz imam že cel teden izgovor, ob enih moram biti že na Brniku 8)

U, še enega imam - mokre superge :lol: :lol: Prejle sem prišel z 10km teka s prijateljem, sva lutala za Savo, bilo je polno luž ... :twisted: :lol:

P.S.: čudoviti tereni, jebeš hipodrom! :D
Nazadnje spremenil cyc, dne 21 Avg 2004, 15:50, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 cyc
#18275
Izmeril pulz v mirovanju, preden sem vstal. 56.
Uporabniški avatar
 ero
#18309
cyc napisal/-a:Do sedaj sem izvedel dva testa, prvega prejšnji četrtek (merjeno zvečer), pulz v mirovanju je bil 58, med stanjem pa 83. Drugega sem opravil ravnokar, ker si me sprovociral :D Pulz v mirovanju, torej leže, je bil 60, stoje pa 76. Za oboje sem dobil od OwnOptimizerja oceno "2", kar naj bi pomenilo "normal training state".


zanimivo. jaz imam pulz v mirovanju okoli 48, OwnIndex pa je bil nazadnje 53, kar je dober približek VO2max, izvedenega iz Cooperja. če bi imel OwnIndex 60, bi bil zelo zadovoljen sam s seboj :)
Uporabniški avatar
 cyc
#18320
Očitno sem tako nestandarden, da ta test pri meni pošteno kiksne :D
Uporabniški avatar
 bota
#18387
zelo pomembno je kako nastaviš fitness test.
kako imaš v uri nastavljeno aktivnost LO, MIDDLE, HIGH, TOP

ker jaz imam nastavljeno na HIGH ker to ustreza tem tekom ki jih časovno izvajam in mi pokaže index 58, če pa dam na TOP(vrhunski tekmovalci, trening vsak dn) pa mi pokaže 69
Uporabniški avatar
 žure
#18390
Tale Polarjev test je res zanimiv, ker lahko da tako različne rezultate.
Bojda pa zato:
Ko ti spremeniš 'Level of activity' iz Middle v High je tu predpostavka, da pretečeš cca 20 km ali več (oz dobri 2 uri v podobno zahtevnem drugem športu). ampak to ne zadnji teden, pač pa velja za preteklega pol leta, ker toliko naj bi trajalo, da se telo popolnoma adaptira na tolikšne tedenske obremenitve (večji volumen krvi, pa več rdečih krvničk, več kapilar in mitohondrijev v celicah ipd.).
To je to (mislim :wink: )

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA