Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 dpop
#14085
Dragi moj "motokrosista"...


Tisto ko ti Staša piše o tekmah in "da ni konkurence"...
Ne ji verjet... ona pobira kolajne... valjda da pol
"ni konkurence" zanjo... ostali pa... :cry: :roll: :wink: :lol:

Tako za primer... v soboto sem tekel svoj življenski tek...
spljunil pljuča in polomu noge na 9km... in zasedel
"ODLIČNO" 54-to mesto v moški konkurenci... HALOOOO
(tempo 4:00/km pa sem bil proti koncu... ja pa so bli
res sami vaški posebneži :roll: :roll: :lol: :lol: )

Skratka... pozabi tekme.... pozabi uro..... pozabi kilometre
edino kar ti mora odzvanjati vsak dan v glavi je
"Ne bom odnehal, ne bom odnehal"... če se ti kakšen dan ne da...
pa se potrudiš pa greš samo da se malo zadihaš.... pa vidiš da
kar gre... in gre... in potem ko si res do konca utrujen... nehaš
boli te K kolk je blo km... važno da si nekej ta DAN NAREDIL ZA
SEBE... a štekaš??? da lahko drug dan rečeš... matr, včeri mi je dobr
šlo... dejmo dons tudi...
in tako iz dneva v dan... pust številke, če začneš s številkami te
potem tako zasvojijo, da ne znaš drugega kot preračunavat in
se OBREMENJEVAT s tekom... verjemi MENI... NI LUŠTNO

Tako da... razmisli... in potem obuj superge... in pejt tečt...
čist tko... da boš še enkrat razmislu :lol: :wink:

LP Darko

P.S. aja... a sem ti povedal da kar se tiče TEKA...
"Pred uporabo natančno preberite navodilo. O tveganjih in
stranskih učinkih se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom" :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 ales
#14086
Še moja, podobna izkušnja:

Lani sem imel samo en cilj-v Maliju priti do cilja. Kakorkoli. Sem začel tečt januarja. Na osmih kilometrih sem se moral trikrat ustavit. Res brez pretiravanja sem do marca počasi prišel do 21 km teka. Čez dva mesca že 42. Še čez tri 75. In se mi je zazdel, da mi bo ratal. Ampak čiiist pri vsakem treningu sem si rekel, daj zdajle, ti bo decembra lažje. Saj ni važn kolk hitr. In mi je ratal.

Slabše je letos. Cilji so dobili zraven številke, pol pa na Cooperju tečem v šprintarcah, na tekmi čist preveč na uro gledam, namest, da bi si učke počival na...Ja,ja zato se pa splača pridt na tekmo, res!

No ja, vsak mal drgač-ti probej iz telih zgodbic najdt nekaj zase.



p.s. tudi tole seminarsko mi je uspel spacat, čeprav en dan prepozn, smo se pa zato v Dolenji vasi fino mel
Uporabniški avatar
 cyc
#14092
ales napisal/-a:Res brez pretiravanja sem do marca počasi prišel do 21 km teka. Čez dva mesca že 42. Še čez tri 75.

Nekaj ne štima ... 75km :?: :!: :?: Maraton pa tričetrt :?: :shock: A ti to slučajno o kolesu razlagaš? :lol:
Uporabniški avatar
 Dule
#14093
Ja zanimivo, je da vedno ko si zadanem pri maratonu za cilj cifro (beri rezultat) vedno pregorim in pridem na cilj čisto fertik. Ko pa si ne zadanem nobenga visokega cilja ampak samo da pridem skoz pa uživam med tekom in na koncu pride celo zelo dober rezultat. In to brez naprezanja, obratno celo čas imam za oglede kaj dogaja okoli mene :P :D
Uporabniški avatar
 cyc
#14096
Saj jaz tečem kot tečem ... šele na koncu pogledam na uro in ocenim kako in kaj ;)
Je pa pri vsem skupaj res gotovo precej psiholoških fint, lahko sam sebe okoli preneseš :D
Uporabniški avatar
 Fotr
#14100
cyc napisal/-a:...Je pa pri vsem skupaj res gotovo precej psiholoških fint, lahko sam sebe okoli preneseš :D


Pri teku nikogar ne prinašaš okoli. Prinašaš okoli sebe, če ne tečeš. Če misliš, da so potrebne neke finte, da pri teku uživaš, potem ne tečeš zase, ne tečeš zato, ker čutiš neko potrebo po tem. Finte iščeš, če se s tekom siliš in misliš, da boš zaradi tega kar v nebesih. Laganje samemu sebi nima smisla, tek je ena redkih stvari, s katerim prodreš vase in najdeš v sebi stvari, za katere sploh ne veš, da jih imaš, ne pa da sam sebe goljufaš. Ravno tek je dejavnost, kjer ni treba lagati sam sebi in se prinašati okoli, da bi bilo življenje bolj znosno. S tekom je že življenje samo po sebi lepše, še posebno zato, ker ni treba sam sebe goljufati. Sicer pa najprej preberi doživljanje teka na tem forumu, če boš dojel, boš kmalu tekel brez fint. Če boš pa hotel najprej imeti Suunto, da boš pomeril 5 km, ki jih pretečeš na teden, potem v teku ne najdeš ničesar in iščeš finte. Fint v teku ni.
Uporabniški avatar
 ales
#14101
cyc napisal/-a:Nekaj ne štima ... 75km :?: :!: :?: Maraton pa tričetrt :?: :shock: A ti to slučajno o kolesu razlagaš? :lol:


Oh ne, to je septembrski tek iz Celja v Logarsko. Te že vidim, čez leto, dve ko boš šel z nami...
Uporabniški avatar
 cyc
#14103
Ja, če boste potrebovali safety car kar povejte :lol:
Uporabniški avatar
 tadejk
#14104
Mislim, da so zelo redki tekači, ki znajo natančno oceniti svoje trenutne sposobnosti in posledično napredek. Dejstvo je, da je testiranje kot ocena lahko zelo odvisna od raznih objektivnih in subjektivnih dejavnikov.
Prav zaradi tega se dogaja to kar se. Nekateri se precenjujejo in nato pogorijo, nekateri pa podcenjujejo in nato pridejo v cilj spočiti.
Kaj je prav? Po moje je za rekreativca tisto ta drugo, da ima še energijo za analizo :P :P :P .

Glede napredka pa je potrebno predvsem na začetku gledati zelo dolgoročno in si morda v daljavi postaviti nek realen cilj. Vse preveč je začetnikov, ki se neprestano testirajo in posledično odnehajo tečt ali pa se poškodujejo. Govorim iz lastnih izkušenj. Sedaj sam poskušam izboljševati rekorde prog popolnoma podzavestno in ne z nameni- tečem po občutku.

Je pa res pulzmeter tista stvar, ki najlažje pokaže napredek. Ko sem začel teči sem komaj nekaj minut vzdržal pod 150, danes pa lahko tudi uro ali več tečem pod 120.

Predvsem pa uživaj v teku- pusti uro doma in si v dnevnik vpiši samo kilometre. Čez nekaj časa pa za foro izmeri čas in rezultat bo tu.
Uporabniški avatar
 sbojan
#14109
Pretekli vikend sem prišel do zame novega spoznanja – da rabim oboje: organizirane prireditve (tekme) in čisto sproščeni tek.

Pred tekom v Dolenji vasi sem tako kot pred vsako tekmo občutil rahlo napetost, po teku pa sem bil popolnoma sproščen; med vožnjami domov po tekmah se ne glede ne rezultat vedno zelo dobro počutim. Ta pa je bila še posebej lepa – neskončni gozdovi Kočevskega roga v obsijani s svetlobo sončnega zahoda. In že takrat sem vedel, da bom šel naslednje jutro na tek v gozd.

Ta zelo počasni enourni tek po jutranjem gozdu pa je bil čisti užitek od prvega do zadnjega koraka.

Ko sem naslednji dan na TF prebral še Dragonsov citat

Ko tečemo, pozabljamo na svoje skrbi.Zaljubili smo se v tek,postali veliki prijatelji s samotnimi ulicami,gozdovi, in njihovimi stezicami, s parki, v katerih ni veliko sprehajalcev, z obrobji mest, z rečnimi nasipi in drugimi kraji, kjer se med dolgimi samotnimi teki čudovito počutimo.Oprostite, nismo sami. Družbo nam delajo ptice ( šele ko sem postal tekač, sem se zavedel njihovega veselega žvrgolenja),cvetje po travnikih, gosti gozdovi, dež,sneg,veter, žarko sonce. Ali si lepšo družbo sploh lahko želite?Verjemite mi, da nikoli ni dolgočasno. Dovolj je že, če človek gleda okrog sebe, posluša in razmišlja. Šele v takih trenutkih spozna, kakšne lepote tega sveta ga obdajajo"

sem se zavedel, da nista edini merili napredka pri teku hitrost ali pa pretečena razdalja, ampak je še bolj pomembno, kako se pri tem počutiš.
Uporabniški avatar
 cyc
#14187
Ampak to z opazovanjem narave je vse res :D Pri teku skozi polja med Bežigradom in Jaršami me vrane vedno srečajo - čepijo na poti in se mi umikajo - po dvakrat se mi po navadi umaknejo spet na pot da jih dohitim, tretjič me imajo pa dovolj in zletijo na pot za mano. Kdaj se štorija ponovi še nazajgrede :D :lol:

Glede teka pa ... tečem kot mi ustreza, na koncu pa pač pogledam ali stvar napreduje ali ne. Ravno zato sem i ne zdi smiselno po nekih tekmovanjih hodit, tudi če odmislim da nisem (še) tako pripravljen, da bi tam karkoli imel početi ... :?
Saj sami pravite - tečeš zase :P
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#14199
Pozdrav!

cyc napisal/-a:.. čepijo na poti in se mi umikajo - po dvakrat se mi po navadi umaknejo spet na pot da jih dohitim, tretjič me imajo pa dovolj in zletijo na pot za mano.

Ravno zato sem i ne zdi smiselno po nekih tekmovanjih hodit, tudi če odmislim da nisem (še) tako pripravljen, da bi tam karkoli imel početi ... :?


He, he, vidis, tudi vrane spremljajo tvoj napredek in ko bodo ze po prvem srecanju odletele na pot za teboj bos lahko preprican, da si napredoval. :twisted:
Cyc, tekmovanja so fina iz vec razlogov. Tam se srecas s forumovci v zivo in kaksno besedo reces prej in se posebej po teku. Analiza je pac analiza. Na organiziranem teku lahko izvedes tudi 'uro resnice', kar pomeni, da v praksi preizkusis kaj si naredil na treningu, pa ce si se prav hranil pred tekom, pa opremo testiras v 'izjemnih' pogojih, pa vidis kaj vse si pozabil vzet s seboj. Adrenalina polna skleda pred startom pa tako ni na odmet. Vse to je lepo sprobat na manjsih in krajsih prireditvah, da potem na kaksno 21 ali 42-ko prides ze vsega 'hudega' vajen. Da sploh ne omenim navijanja, ki ga je treba tudi redno vadit na uradnih prireditvah. Natasin mali prirocnik za navijanje je tako ali tako obvezno ctivo za vse forumovce, tako tiste, ki nastopajo ali pa samo navijajo. Skratka razlogov za udelezbo na tekmah je vec kot dovolj. In prosim nobenih izgovorov vec. 6 km si ze pretekel iz 'susa' in sedaj je ze cas za kakasen nov podvig. :twisted:
Upam, da se kmalu vidimo. :D

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 cyc
#14202
Prvi izgovor bo ta, da so oni teki daljši ... razen krajših, kjer ste vsaj 2x hitrejši :lol:
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#14205
Pozdrav!

Cyc, tale tvoj izgovor ne zdrzi niti osnovnega preverjanja. :twisted: Pri vseh tekih od 8-10 km imas v razpisu tudi kaksno krajso razdaljo. :D In cilja tudi ne podrejo predno se vsi ne pojavijo v cilju, pa 'metla' te tudi ne povozi. 8) Razen ce ga ne izivas s kaksnim prstom. :)
Skratka, izgovore ti kar lepo doma pusti in se namalaj na kaksni prireditvi. ;)

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 cyc
#14207
Kaj pa če še jaz prinesem kak DW545-izgovor? :lol: :twisted: :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA