Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#14212
Pozdrav!

cyc napisal/-a:Kaj pa če še jaz prinesem kak DW545-izgovor? :lol: :twisted: :wink:


Ejga, ti ga jaz prinesem seboj pa ti lahko potem z njim nad glavo teces, da spotoma se malo pokvihtas. Kabel je pa ravno prav dolg, da bi te lahko ob prenizkem tempu in spuscanju DW545 iznad glave, prav prijetno bical. :evil: :twisted: :D

lp, oranzni slon

p.s. Majzl bom pa raje v skatli pustil, da ne bos rekel, da pretiravam. ;)
Uporabniški avatar
 cyc
#14557
No ... danes sem z dpopom pretekel več kot na prvem poletnem teku TF. In to je lepo vedeti ... še klepetal sem lahko z dpopom ... in nisem bil ob sapo 8)
Uporabniški avatar
 runner
#14593
To Cyc!
tako se dela!
čestitam

LP runner
Uporabniški avatar
 cyc
#14917
Thehehe: danes sem po teku po svoji 6km trasi porabil 34min, kar je minuto manj kot prejšnji ponedeljek. :D Lepo, lepo, zadeva počasi napreduje ... 8)
Uporabniški avatar
 cyc
#15150
Danes še pol minute manj, pa sem imel zelo slab občutek, verjetno zaradi futranja pred tekom. Zakon 8)
Uporabniški avatar
 cyc
#17444
He he he 8)

No, najprej nekaj spovedi ... prejšnja dva tedna sem se čisto polenil, menda sem šel vsega trikrat tečt, pa še to samo v prvem tednu ... dober teden lenarjenja torej.
Me je že runner opozoril kaj me čaka, stvar se je v nedeljo potrdila v vsej bridkosti - namesto da bi zaključil s programom 10K, sem komaj pretekel običajnih 5K, pa še za to sem potreboval štiri minute več kot pred dopustom. :oops:

No, danes sem šel pa tečt na hipodrom, 1km imam do tja, tam sem pa delal kroge po principu "kolikor bo šlo bo šlo", s pobožno željo, da bi bil seštevek dolg 10km. Uspelo mi je narediti 9 krogov. Baje je pa dolžina steze na notranji strani 1100m, ne samo kilometer (na zunanji strani pa 1200m - izmeril sodelavec s kolesarskim števcem). Seštevek današnjega švicanja je torej 1+9*1,1 ... Skupaj z enim delom pretečene poti nazajgrede je to torej ~11km. 8)

Jasno ... to je bil jogging. Vse skupaj sem počasi zastavil, me je zanimalo če sem sploh sposoben še česa ... :?

Tekel sem 71min, kar pomeni, da sem za kilometer potreboval skoraj 6,5min - polžji tempo torej. Ampak 10km mejo sem pa prebil :twisted:
Uporabniški avatar
 runner
#17456
Cyc,

tabela, ki sem ti jo poslal po ZS ne govori o tem kako hitro tudi prides nazaj, v formo, namreč.
Torej, ko enkrat imas "v nogah" določeno kilometrino je veliko lažje priti nazaj (po bolezni ali poškodbi) kot začetniku.

Tekel sem 71min, kar pomeni, da sem za kilometer potreboval skoraj 6,5min - polžji tempo torej. Ampak 10km mejo sem pa prebil


Hej stari ! 71 min !!! Svaka čast! No super... jutri te bodo malo noge bolele, če hočes se lahko dobimo za regeneracijski tek (piši mi na mail), ki bi znal pomagati.

Cyc is back! :lol:

LP runner
Uporabniški avatar
 cyc
#17463
Regeneracijski tek? Kaj je to pravzaprav ... sistem "klin se s klinom zbija"? :D Da ne bi dobil mlečne kisline, greš pač še tečt? ;)

Ti jutri sporočim če čutim noge ali ne :lol:

V bistvu je zdaj že bolje - na poti proti domu sem prišel na imenitno idejo, da bi malo stretchinga naredil (čakal pred semaforjem ...). Meča ... v desni nogi me je prav fino zapeklo :shock: , tako da sem nehal s tistimi heci ... in napol odšepal domov :?

Ampak masaža je vtoliko pomagala, da sem prejle ko sem imel opravek zunaj hotel kar tečt :lol:
Uporabniški avatar
 cyc
#17698
Tole sicer ne paše med napredke, ker sem tekel prvič (oz. se srednješolskih merjenj niti slučajno ne spomnim, spomnim pa se, da sem tam vmes hodil :lol: :lol: )
Torej, šel sem na hipodrom in odtekel Cooperja, 2.4km.

Tole je rezultat:
Slika


11:30 ... tole je slabo, za 25 let, a ne? :?

Črta nad ono za hitrost je vklopljeni višinomer. Tekel sem po ravnem (hipodrom), tako da razmišljam, če bi višinomer kar izklopil in ga vklapljal samo po potrebi, ko bom pričakoval kake večje klance ... (takrat bodo rezultati za orientacijo OK).
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#17700
Pozdrav!
cyc napisal/-a:11:30 ... tole je slabo, za 25 let, a ne? :?.

Cyc, ne nerviraj se zaradi cooperja. Do jeseni bos tele stevilke ze krepko sfriziral. :-)

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 cyc
#17963
Hehe, današnjih 10km: 1:02, povprečna hitrost 9,7km/h, povprečen utrip 159.

Ampak ni mi lih jasna povezava z utrujenostjo in utripom ... na koncu sem namreč bil kar utrujen že, čutil težke noge, ampak utrip pa ni bil visok ...? Maksimalen utrip je bil 169, nekje v prvi tretjini, potem je pa počasi padal, šele zadnji krog je malo narastel, ker sem pospešil ... :?
Uporabniški avatar
 GaGa
#17998
Čestitam!!! Zdaj si že tolk napredoval, da bi se lahko upogumil in šel v nedeljo z nami v Bohinj. Pa tudi ta stari člani se pritožujejo in nergajo :wink: čez nas ta nove, da ne zberemo poguma... Bolj kot bo razgibana ekipa, boljše se bomo imel!!!
Uporabniški avatar
 Miki
#18005
Ja cyc,

tudi jaz mislim, da si tako fit, da lahko prideš na kakšen tekmovalni ogled. Jaz imam za sabo tudi komaj prvo tekmo, ampak ti povem, da je bilo prav prijetno in čas je bil še celo boljši kot na treningih. Tako, da te tvoje cifre niso realni pokazatelj, torej si celo še v boljši formi, kot si sam misliš 8)

Le na treningu nimaš prave motivacije in greš bolj na "izi" ...

A ti ni zadnjič tvoja urca (o, tehnično tekaško vrhunstvo polarjevo ...) rekla, da si v izvrstni formi, ko si tiste index teste izvajal ... a? No vidiš, še ena potrditev mojih besed ...

Ti si pa tko bolj tehnično/računalniški tip (se mi precej zdi, da je res tako) in bi tej svoji tehniki lahko malo bolj zaupal (čeprav si mel malo težav s SWjem in verjetno tudi že rešil). :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA