Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 cyc
#14826
Zakaj spremenili? Za zaspat lih ni bilo ... konkretno ne vem kaj je tam počela una gospa s kramljajočim glasom :twisted:
Uporabniški avatar
 cyc
#14852
Heh. :roll:
Uporabniški avatar
 Fotr
#14853
cyc napisal/-a:Heh. :roll:


Če ne premoreš boljšega komentarja ali opisa oddaje, potem po mojem mnenju tak opis oddaje pošlji po zasebnem sporočilu ali pa ga sploh ne pošlji. Poskusi se pomatrati in napiši vsaj nekaj stavkov skupaj.
Uporabniški avatar
 cyc
#14854
Fotr, tisti "heh" se je nanašal na en post višje. Glede same oddaje sem pa že povedal, kar zanimivo, z zadržki sicer. Pohvalno da je bila oddaja o teku, sam bi si želel pa kaj bolj strokovnega.
Uporabniški avatar
 milkec
#14859
Fotr napisal/-a:
cyc napisal/-a:Heh. :roll:


Če ne premoreš boljšega komentarja ali opisa oddaje, potem po mojem mnenju tak opis oddaje pošlji po zasebnem sporočilu ali pa ga sploh ne pošlji. Poskusi se pomatrati in napiši vsaj nekaj stavkov skupaj.


Po moje si prvo stran spregledal...
 Lipe
#14871
Iz vidika teka, oziroma tekaške rekreacije so to nepomembni ljudje. Vsak se zase nekaj matra in vsak zase je prišel do nekih zaključkov. Je pa zanimivo poslušati Gradišnika ne glede na temo, je pač kontroverzna oseba (ne poznam nobenega drugega človeka, ki je prišel na polnočni klub v kratkih halačah in teniskah). Res je poln samega sebe, ampak takšen je na vseh področjih. Morda je prav, da se je pojavil v oddaji.

Kar sem pogrešal tam, so tekači različnih pedigrejev. Recimo od tekača - rekreativca, ki je bil prej vrhunski atlet, ali pa se z njimi še lahko celo kosa (Vindiš, Ida Šurbek, Veronika Bohinc...). Ki bi znal potegniti primerjavo med vrhunsko atletiko in rekreacijo. Pa recimo lahko bi poklicali nekoga, ki ravnokar vstopa v svet rekreacije in ga spoznava in še vroče doživlja svojo metamorfozo. Ja, fotr je kr dobra ideja. Potem bi bil pa primeren tudi kdo, ki se za rekreacijo ukvarja še s kakšnim drugim šprotom poleg teka seveda, tako da bi se slišala še primerjava v to smer. V mislih imam Matevža.

Pogrešal sem obširnejšo debato o rekreiranju pozimi. Večina nas je v tem času zmanjšano aktivna. Definitivno pa voditeljica ne ve za tekaški forum, ki je dober vir informacij
Uporabniški avatar
 milkec
#14883
Sam za vse to se mi pa zdi, da bi morala biti to oddaja TEK in ne POLNOČNI KLUB: tek.

Lahko bi se povedalo marsikaj in še več, pa še malce dodalo, ampak 1 ura je mnogo premalo za vse to. Koga vse bi lahko kaj vprašali, koga vse bi lahko kaj omenili.... Po moje potrebujemo za vse to oddajo TEK.

Glede na to kako se rekreacija ignoira sem bil pozitivno presenečen nad to tematiko, ker je še vedno bolje kot če bi govorili o tem ali bodo Grki zgradili štadione do konca ali ne!
Uporabniški avatar
 cyc
#14888
milkec napisal/-a:Po moje potrebujemo za vse to oddajo TEK.

Milkec, ne razumem te - zakaj misliš, da bi potrebovali oddajo. No - saj ne želim niti ne mislim reči da je ne, zanimajo me tvoji motivi. Da bi bilo več tekačev ali da bi obstoječi dobili boljše informacije?

Konkretno - jaz sem za tekaški forum izvedel tako, da sem iskal po najdi.si o supergah, sem kmalu našel zadevo. Skratka - če iščeš informacijo, jo boš našel. ;)
Uporabniški avatar
 runner
#14892
Milkec, ne razumem te - zakaj misliš, da bi potrebovali oddajo.


Popularizacija tega športa... recimo nekaj kot ŠKL za košarko?
Tudi 15 min oddaja/teden bi bila super. Tako da tudi tisti ki jim internet ni domač dobijejo info.

Res bi bilo super... pravzaprav sem upal da bo paprika s svojim ZMOREM nekaj naredila v tej smeri.

LP runner
Uporabniški avatar
 milkec
#14894
ne ne, sploh nisem razmišljal tako daleč in globoko, le logična posledica tega ko ste se pogovarjali, kaj bi lahko kdo rekel, koga bi lahko povabili..... Pač našteli ste toliko stvari, da bi imeli za eno leto spisan program!
Uporabniški avatar
 cyc
#14895
runner napisal/-a:Popularizacija tega športa... recimo nekaj kot ŠKL za košarko?

Zanimiv pogled. ;)

Morda zgleda nekoliko sebično, ampak a bi vam bilo všeč, ce bi po Rožniku tekalo kakih 50x več ljudi? Ne bi bilo več občutka miru s sem ter tja kakim srečanjem, kot je sedaj.
Ne vem če me razumete - je treba vedeti, kaj vse prinese popularizacija. Bom poskusil obrazložiti na dveh primerih.

Pred leti sem imel nekaj s kajakaštvom opravka ... na Krki in Savi (okoli elektrarne v Tacnu, na samo progo nisem hodil :)). No - kako se kaže popularizacija pri čolnarjenju na Krki? To so tisti masovni spusti, ko gre pijana tolpa v kanujih do Žužemberka :?

Drugi primer je v motorizmu. Za nekatere je to moda, mislijo da bodo zato über cool, kupijo motor, po navadi je to FZ6 - ampak motor ni nič kriv :D No, poleg bebave vožnje - tiščijo tam kjer se ne da in obratno, čez ovinke kot s triciklom (so zgled za pravi kot), če srečajo motorista pa ga sploh ne pozdravijo oziroma ne odzdravijo. Ta navada s pozdravljanjem je v uporabi tudi med kolesarji (kjer tudi ločiš kolesarja po srcu in teleta) in drugod ...

Poluparizacija ... ne vem no :? :idea:
Uporabniški avatar
 milkec
#14956
Mislim, da je v SLO toliko terena, da bi lahko vsi tekli, pa ne bi nihče nobenega motil. Bolj pa je popularizacija pomembna z drugega vidika. Sam sem letos napisal eno delo o vplivu rekreacije na učinek zaposlenih. In ko si nekateri vodilni (s Kebrom na čelu) nehali zatiskati oči in to tudi oni sprejeli bi lahko pridobili vsi. Recimo, če bi bil tek bolj popularen pri nas, bi se kaj lažje lahko dobilo več Holmerjevih stez, več označenih poti, več vzdrževanj poti (pogljete recimo rožnik)... Če bi se podobne poti naredile po Rožniku, po Golovcu, po Tacnu, po Črnučah in bi bil na Viču še en Holmer, mislim, da bi lahko 5x več ljudi teklo, pa bi bilo 2x manj gužve. Mar ne?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA