Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Moni
#14600
Živjo.

Malo me firbec daje, če v celoti izvajam celo atletsko abecedo....

A bi mi jo lahko kdo, ki jo pozna celo, napisal???

pa pa, uživejte

Moni :wink:
Uporabniški avatar
 Moni
#14616
...ma ja...saj veš...skipingi...hopsanje....jogging poskok....itd.

...hm...

lp
Uporabniški avatar
 cyc
#14617
Ti nič o tem ne veš? :shock: Jaz sem že slišal o tem ... z http://www.najdi.si pa sem prišel do tega (sploh ni nujno, da je to v celoti ...):

ATLETSKA ABECEDA (hopsanje, nizki in visoki skiping, tek s povdarjenim odrivom, grabljenje, tek s pritegovanjem stopal)
Uporabniški avatar
 tamy
#14624
temu recemo tekaske vaje...
delamo jih:
1.)skiping
2.)brcanje v ritko
3.)s stegnjenimi
4.)z noge na nogo(poskoki)
5.)poskoki po levi in potem se po desni
.
.
.
Uporabniški avatar
 Moni
#14628
no, daj pr8 napiši čisto vse, ki jih poznaš...

hvala..
Uporabniški avatar
 Moni
#14635
hvala :D
Uporabniški avatar
 tamy
#14638
ni za kaj.ko dobim seznam treningov in bodo tam vse vaje,ti jih lepo napisem,ok?je pa problem,da imam vaje bolj za sprint...ampak te "tekaske vaje" so ok za vse.
Uporabniški avatar
 Moni
#14644
ok :) , to bi blo res fajn...

fajn šprintej, pa veliko uspehov :clap:

pa pa
Uporabniški avatar
 Moni
#14661
em, ma v bistvu jst teka in karkoli povezanega s tem, slph ne treniram... no, sej v OŠ sem res krose tekla, sam kej resnega pa ni blo...

he he, jst pa plezanje treniram..

..pa tko se probam ene 3x na teden spravt tečt (za kšne 45 min)..
..kšna 2 meseca nazaj pa sva se s prjatlco spravle še mal drgač "trenirat"...ona se je mogla začet pripravljat za sprejemce na difu...no, in sem ji predlagala, da bi še mičken za vzdržljivost v moči nardile, ker jo je pač šprint na 100 m čakal,...če pa človek dolgo ne šprinta...ga pa rad kakšen krč zagrabi...
..jst približno vem, kakšen je en tak bolj na easy smučarski kondicijski trening, no, in potem sva šli kar po tem..
em, zgleda pa nekako takole: 10 min teka za ogrevanje....temeljit stretching..."tekaške vaje"....nekajkrat "stopnjevanje" (-->tečeš bolj na easy...pospešiš...zadnja tretjina šprint)...nato spet tek...
...no, sicer je tole verjetno bilo čisto zgrešeno, ampak na testiranju jo pa vseeno ni zagrabil krč, he he

...no, vidiš, tolk mi je dolgčas, pa kr tečem, he he....no čeprav nikoli ne veš, mogoč me pa še kaj piči , pa bom bolj zares začela trenirat...he he...pa se ša na kak maraton, no ja, prej kros spravim...

A ti pa kar šprint treniraš??,....pridna, pridna....

...če mene vprašaš, je atletika najlepši šport....uf, bi blo fino, da bi bla nekej let mlajš (zdj sm 18), pa bi šla kr trenirat...atletiko namreč...

no, LP, pa se še kej beremo

(s)MEJ SE
Uporabniški avatar
 Moni
#14668
...18 sem bla letos...

..sam, kaj ko pravijo, da moraš s športom začet zgodaj...
Uporabniški avatar
 tamy
#14669
pri nas je zacela ena stara 20 letos.ni hotela cisto ful profesionalno,ampak tako za hobi.ker za profesionalno je res malo pozno :oops: mislim,da ce hoces,da ni nikoli prepozno.vabljena v KRONOS,klub za novo tisocletje :P

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA