Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 primus
#14773
Edina glasba, ki jo poslušam med tekom je tista, ki mi odzvanja v glavi. Po možnosti kakšna zlajnana melodija z radia, ki je ne moreš 'zbrisat'...

Moram rečt, da drugega prav nič ne pogrešam. Tudi med daljšimi teki mi ni prav nikoli dolgčas - to, da sem sam s svojimi mislimi se mi zdi ena VELIKIH prednosti pri teku.

Ampak - vsak po svoje, ne ? :wink:

primus
Uporabniški avatar
 MihaPR
#14798
tale iRiver mam jest obcutek, da nekje vidu v Sloveniji. Drgach je pa itaq e-štacuna pa se to lahko naroci prek interneta. Pa www.ebay.co.uk tud :)
Sam $$ treba napraskat :)
Uporabniški avatar
 Erika
#15040
Jaz sem te dni nekajkrat tekla z radiom prek nokie, pa je prav fajn.

lp, e.
Uporabniški avatar
 Tuli
#15089
Jaz osebno mislim da je najbolje teči brez vsake glasbe - tako kot je predlagal Primus - edino tista galasba ki odzvanja v glavi - s tem morda mislim na meditativni tek ,kjer se tok zavesti pretvori v enotno delovanje , kjer človek predela vse neumnosti moderne družbe in zahteve in počasi razvija na tak način stik z svojim notranjim bitjem ..... :D :D :D
Uporabniški avatar
 bigfrik
#15090
Men je tud fajn poslusat muzko zraven teka,ne sicer vedno,vcasih pa prav pase,se posebno takrat,ko se mi sicer ne ljubi prevec,pa gre potem lazje,je pa res da je fajn da ni preglasna,ne ker tega ne bi hotel,ampak zato da vem kaj se dogaja okrog mene(stekli psi,podivjane macke,nori motoristi,objestni avtomobilisti,pijani biciklisti,lacne veverice.... :shock: :lol: :lol: :lol: :wink: ).
Uporabniški avatar
 Tuli
#15091
bigfrik napisal/-a:Men je tud fajn poslusat muzko zraven teka,ne sicer vedno,vcasih pa prav pase,se posebno takrat,ko se mi sicer ne ljubi prevec,pa gre potem lazje,je pa res da je fajn da ni preglasna,ne ker tega ne bi hotel,ampak zato da vem kaj se dogaja okrog mene(stekli psi,podivjane macke,nori motoristi,objestni avtomobilisti,pijani biciklisti,lacne veverice.... :shock: :lol: :lol: :lol: :wink: ).



he he he bigfrik , tut jaz mam probleme z navedenimi kategorijami :D :D :P :P
Uporabniški avatar
 mare
#15223
Enga mojga znanca so povozil na PST z avtom, ker je imel diskmana. In to ne na križišču. Pa avto ni niti ustavil, tako da je nekaj časa v jarku ležal ves polomljen. Oni šofer je pa potem čez kakšen kilometer prbil v betonske stebričke, ki se tudi niso hoteli umakniti. Tam je popustil avto, tako da so lastnika kmalu našli.
Uporabniški avatar
 cyc
#15224
Ja, evo ... se pravi da imam le prav :D Po navadi je sicer vse OK in se ti nič ne zgodi, po drugi strani pa se sem ter tja koga povozi. Morate vedeti da nekateri preprosto računajo na to, da se kolesar/tekač na koncu malo umakne na desno, ... :?
Uporabniški avatar
 Miki
#15392
tamy napisal/-a:ampak kako se bos umaknil,ce ne slisis nic?jaz nisem za glasbo!razen,ce teces po gozdu,pa si sam,pa ves,da ne bos srecal medveda.


Pozdravljeni!

Jaz sicer ne tečem po gozdu, temveč po vaških makadamih in med njivami ... nekako pred štirimi tedni pa smo imeli "uzbuno tudi okoli medvedov". Pa vendar si ne morem predstavljati, da bi tekel brez glasbe ... Lokalni "šumaherji" mi sicer kdaj pa kdaj naredijo malo štale, ampak načeloma jih vedno slišim ...

Kar pa se tiče naprav za poslušanje .. je Mp3 player absolutno najboljša stvar ... nekje sem našel tudi original pritrdilni trak, tako da se mi lepo prilega na roko .. in tečem.. in poslušam. Ko sem 100%, da sem sam ... celo plešem in poskakujem v ritmu ... :juhuhu:

Trenutno mam na repertoarju etno muziko ...
Uporabniški avatar
 tine
#16819
mp3 player, pa gas :twisted: (ta majhn - usb kabl)......
ni nobenga preskakvanja, sam je pa fajn, ce laufas kje po gozdu... sej veste promet pa to... :wink:
Uporabniški avatar
 pegaz
#19561
Mislim, da vsak najde svoj najljubši način.
Najbolje je poskusiti. Sam sem pred leti nekajkrat tekel z walkmanom.
Gumbaste slušalke so mi padale iz uhljev, naglavne so me tiščale v ušesa. Hm.

Razlog, zakaj sem glasbo opustil, je, da sem bil preveč pod njenim vtisom. Dober rock (-insert your favorite music-) komad te prestavi v višje stanje in "daš gas!". Vendar sem imel pri tem težave s kontrolo tempa, dihanjem... to so bili še časi pred polarjem in spliti.

primus napisal/-a:Edina glasba, ki jo poslušam med tekom je tista, ki mi odzvanja v glavi. Po možnosti kakšna zlajnana melodija z radia, ki je ne moreš 'zbrisat'...

Moram rečt, da drugega prav nič ne pogrešam. Tudi med daljšimi teki mi ni prav nikoli dolgčas - to, da sem sam s svojimi mislimi se mi zdi ena VELIKIH prednosti pri teku.


Primus jo je spet zadel v črno. Moji možgani so itak en sam velik džuboks (džumbus?) in pesmice same padejo. Le da je težko pet na glas, ko brziš po PST, ne da bi plašil otroke in domače ljubljenčke.

Sploh najpogosteje štejem cikle vdih/izdih. Ko (če) pridem do 100, začnem znova. Navadno pa se štetje zmeša, ker vskoči kaka pametna misel, in potem spet začnem, kjer pač pade. Ali pa žebram kako geslo/mantro, ki se jo sproti spomnim, po ritmu korakov 3 vdih/3 izdih.

LP
Pegaz :)
Uporabniški avatar
 tine
#19614
jest uporablam mp3 player lih zarad teh "čričkov v glavi. ti pride en komad v glavo, pa si tm... pa če se še tok matram, mi bo pol ta komad šou po glavi dokler nam nehu tečt. :x
Uporabniški avatar
 žure
#20288
Črički v glavi so že v redu, imam pa druge skrbi!

Pri nas je območje medveda (Aleš potrdi prosim :!: ).
Kljub številnim uram v gmajni ga še nisem videl za razliko od skoraj vseh ljudi okoli mene.
Zato me zanima sledeče:
Ali pozna kdo kak MP3 player, ki bi bil primeren za tek in imel tudi zvočnike, da bi jih po potrebi vklopil in pregnal morebitnega kosmatinca, ko bom ponoči tekal okoli.
Hvala

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA