Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Joe
#15145
Vsem en hiter pozdrav!

Imem eno veliko prošnjo. Že nekaj let je čas mojega teka na 10 km okoli 43 minut. Tečem brez vskršnega programa. Sedaj bi rad ta čas izboljšal, pa nimam se na koga obrnit zato se obračam na vas pripadnike Tekaškega foruma, da mi pomagate "kako in kaj".

Zelo bom vesel vsakega odgovora, HVALA.

Želim vam obilo športnih uspehov!

Jože (33 let)
Uporabniški avatar
 cyc
#15147
Pojdi na http://www.nikerunning.com, tam greš na "Tools" in izbereš "Training schedules", tam imaš predel "Advanced schedules". 5k schedule in 10k schedule sta tam - poleg polmaratona, kar te ne bo zanimalo.

Za 5k program je predpogoj, da si sposoben preteči 10km, kar ti očitno si. Cilj programa je izboljšanje časa na dani poti (5km). Nadgradnja tega programa je oni za 10k, predpogoj je pa da predelaš oni "Advanced 5k" program.
 marjan
#15174
Pozdravljen

Priporočam knjigo od Jeffa Gallowaya "Od joginga do maratona", kjer
je opisanih več vrst programov in če se ne motim se s tem programom da izboljšati rezultat za 1 do 1.5 minute. :D :D :D

Tudi sicer knjiga prinaša precej koristnih napotkov. :) :) :)

Uživaj in lep pozdrav
Uporabniški avatar
 primus
#15208
ne glede na program in količino teka, ki jo sedaj delaš, bo dvoje verjetno neminovno:
- povečanje skupne kilometrine; predvsem dolgih, počasnih tekov;
- delo na hitrosti (intervali, fartlek, tek v klanec).

primus
Uporabniški avatar
 Tuli
#15261
tamy napisal/-a:
marjan napisal/-a: "Od joginga do maratona"



V tej knjigi ni vrag,da ne bi nasel clovek tisto,kar rabi :!: res zanimiva,predvsem pa poucna knjiga :!: :o



hellou ...ej mene zanima , kje se dobi ta knjiga ???

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA