Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#15247
Pozdravljeni!

Zanima me ali je kdo od vas že bil na teku okoli bohinjskega jezera in kakšna je dolžina proge? Ali je proga večinoma ravninska ali je dosti klančkov in klancev.

Prosim za čimveč informacij.

Hvala,


Lp,

Daya21
Uporabniški avatar
 Filipid
#15250
Jaz sem že tekel okoli Bohinjskega jezera pred leti ko je bila še tekma. Sedaj je še tekma vendar tekači tečejo po isti poti gor in dol. Od Ribčevega Laza pa do Ukanca in nazaj. Ta tekma je običajno tam okoli 19. avgusta. Beri naš forum pa boš zasledila objavo in podrobne podatke. Proga okoli Bohinjskega jezera naj bi bila dolga 12 km. Saj takrat, ko je bila tekma je bila napisana ta razdalja. Sama proga ni zahtevna kar se tiče vzponov in spustov. Je pa lahko nevarna če je teren razmočen, to velja če tečeš od Ukanca nazaj proti Ribčevemu Lazu na nasprotni strani ceste. Tam je kar precej skalnat teren in pa nekaj je tudi korenin. Tako da ko tečeš moraš ves čas gledati pod noge kam stopiš, če ne se kaj kmalu zgodi da zviješ gleženj. Raje ti priporočam tek okoli Blejskega jezera. Tu je razdalja 5,8 km in pot je veliko lepša. Je pa res da je mogoče malo več sprehajalcev kot pa ob Bohinjskem jezeru. Pa še veliko tekaških užitkov ti želim.

________________________
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto
Uporabniški avatar
 primus
#15298
Spomnim se, da na tekmi tudi organizatorji niso bili čisto 100 % glede razdalje in se je pojavljalo kar več možnih razdalj; morda je možen tudi kakšen km več.
Meni ie proga kar všeč, kljub temu, da je malo "divje" na tistem delu, ki ga omenja Filipid.
Vsekakor jo je treba sprobat. :D

primus
Uporabniški avatar
 bosin
#15331
Na tekmi okrog Bohinjskega jezera bo razdalja pod malenkost pod 12km. Za tocnejse meritve bi bilo treba vec truda, tocno umerjen stevec na kolesu ali kaj podobnega (z GPS so bile tezave zaradi gozda na severni strani jezera). Sicer se mi pa zdi, da to itak ni tako zelo pomembno. Proga itak ni primerna za postavljanje osebnih rekordov ,ker je treba ,na sicer zelo prijetnem delu poti skozi gozd, res paziti na korenine in kamne. V svoj dnevnik pa lahko vsak,ki jo bo pretekel, brez slabe vesti vpise kar 12km.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA