Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 janezs
#361035
Lepo Helena in pogumno, sam v megli, se tudi jaz ne počutim dobro. Tudi v dvoje z Zvonetu je nama megla dala mislit po Smrekovškem pogorju, do Loke. Pa tudi z Štefanu sva se enkrat skoraj za roke držala po Peci zaradi megle. Noč in megla sta kar velik problem, na K-24. Drugače je pa vedno kaj novega in zanimivega.

Lp. Janez
Uporabniški avatar
 janezs
#361126
28-29.9.2018 NA K- 24

Tokrat se je nas nabralo,kar velika skupina. Leon je bil takoj za od prvega trenutka, vsi ostali s prve udeležbe niso potrdili, zato sem poklical naprej. Ko so udeležbo potrdili nas je bilo na štartu 8 od 9 pohodnikov. Damjana in Mojca, vse stranski športnici z dolgimi pohodi po hribih nista imeli izkušenj. Damjan in Blaž sta se prav tako prvič podala na K-24. Zvone je s potjo opravil 30 x Štefan 10 x Leon 2 x. Za mano je 46 ponovitev.
Začeli smo ob 22 h. ( štart in smer, sem prilagodil letnim razmeram). Mojca je hitro ugotovila, da to ni zanjo. Peco smo "osvojili" za nas v solidnem času, bili smo veseli, da ni bilo rose in vetra. Luna pa se je zmeraj bolj skrivala za oblake. Pri Kumru smo se dobili z avtom in si naložili nove rezerve. V avto sta nas spremljala, Romana in Marjan. Proti in na Olševo smo imeli suho podlago, prav tako sestop. Pri Bukovniku zopet jemanje zalog iz avta. Na Grohutu pa zajtrk v Koči. Na Raduho smo odšli preko Durc. na vrhu je pihal precej mrzel veter. Po Smrekovškem pogorju pa lep sončen dan. Na koči se Damjana odloči ,da preneha s hojo. Kar me preseneti, saj med potjo ni govorila o kakšnih problemih. Tako smo sami moški nadaljevali na Uršlo, kjer smo se ustavili v domu ,na pijači. Potem pa spust v Črno. Vreme je nam dobro služilo. Družba več kot odlična veliko šal veselja, tako, da je bilo prijetno druženje. Lp. Janezs
Uporabniški avatar
 marjans
#361165
Čestitke z moje strani.

V teh dneh so res ugodni pogoji, sem včeraj popoldne pretekel Peco in je celotna pot iz Črne do Kumra suha z izjemo nekaj snega proti Kumru in seveda medveda :oops: , ki mi je malce pospešil sestop iz pecnih travnikov v dolino.

lp.
Marjan
Uporabniški avatar
 marjans
#361169
Bil je medi brez heca, ampak ni imel slabih namenov, ker mu tako ali tako ne uideš, če se on odloči, da ga ogrožaš. Predvsem medvedke z mladiči so problematične, drugače se pa on že prej umakne. Včeraj je pa severni veter močno pihal in me očitno ni zavohal in sem ga presenetil "al je on mne".

lp.
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA