Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 *Darja*
#16485
Tudi jaz sem lastnica psa in tudi moja psička teče z menoj. :) O psih pa tole: vsi imajo kosmata ušesa, če veste kaj s tem mislim. :twisted: Veliko jih ravna povsem nagonsko. Ko zagledajo nekaj kar teče- brž za njim. Je pa res, če je pes navajen tekačev, ni hudega. Jaz mojo psičko vedno pokličem poleg, če vidim, da se kdo bliža. Se strinjam z vami tekači - lastnik je absolutno odgovoren za svojega psa. Poskrbeti mora, da ne sili v ljudi!!
:!:
LP Darja
 joze
#16519
Jasno kar na gosto smo: cucki, ljudje, avtomobili, kolesarji...Vsekakor nas manj ne bo in resitev je, da kolikortoliko stekamo drug drugega, jasno tudi tiste ki so zelo drugacni-cucki. Ko sem bil sam v soli za pse sem se tam kar nekaj naucil tudi o komunikaciji med ljudmi. V vecjih mestih v tujini, mora pes imeti opravljen izpit (v smislu: uglajen mescan). Zal pa se vedno dogajajo nesporazumi in zal so med nami tudi osebki, ki psa ne obvadajo. Ni neke 100% resitve ampak kar nekaj jih je bilo nastetih in ... Pes zalaufa , ker ste njegov zajec..., zato se ustavis in jasno ne gledas v oci, ker je to za njih groznja. Vendar vecina psov je kar zdruzljiva z nasim krdelom. Vem da je v trenutku dogodka tezko premisljevati zakaj se je nekaj zgodilo. Vendar pa je z vecjo vednostjo, kaj se dogaja v pasji glavi, lazje pravilno reagirati.
Naceloma sem nasprotnik brc (jasno ce je to zadnji izhod -mogoce).
Uporabniški avatar
 miro
#16539
Seveda sem tudi jaz proti nasilju, sem namreč lastnik "nevzgojenega cucka" ,ki tudi včasih tečnari - drugače pa je vzgojen - bil je agilitaš.
Če pri mojem teku prihiti kakšen kuža proti meni mu ne pokažem strahu , pač pa ga povabim naj teče z mano mogoče mu celo ploskam , naj me spremlja.
Psi so presenečeni nekateri začnejo teči z mano , ali za mano , tako ,da jeih presenečeni lastnik komaj prikliče nazaj.
No če bi me pa pes poiskusil napasti bi pa tudi uporabil kakšno palico za obrambo.
Nekoč mi je en tekač- izkušeni-dolgoletni dejal , le zakaj bi se bali psa saj uporablja samo zobe , ne uporablja nog in rok , tako , da se ga lahko obranimo. To ni dejal čisto dobesedno , saj smo se o tem zgovarjali pred kakšnimi dvemi leti vendar pomen je bil isti.
Če imaš psa , ki nekoga ugrizne in te ta toži se takoj posloviš najmanj od miljončka sit.
Lp
Miro
Uporabniški avatar
 5rca
#16571
V štirih letih teka po Rožniku še nikoli nisem imela slabe izkušnje s kužki! Verjetno je vsem znano, da jih je ogromno tam na tistih potkah, nas tekačev pa tudi :lol: So nas navajeni? Saj se sploh ne zmenijo zame .. če me kateri pogleda :shock: je to že veliko presenečenje :wink: :lol:
Uporabniški avatar
 TAJO
#16584
5rca (užaljeno :?: ): saj se sploh ne zmenijo zame...če me kateri pogleda :shock: je to že veliko presenečenje :wink: :lol:
- :?: zate ali za kužka?
Ali boš danes dopustila možnost presenečenja?(beri: ali prideš teč?) :?:

firbčna jožica [/quote]
Uporabniški avatar
 5rca
#16587
Joži živjo ... jest užaljena, ker me sploh ne pogledajo pa se zaletavajo pa :wink:

seveda pridemo tečt ... ob pol osmih, start pri Piramidi :!:
sem ti poslal mejl že zjutraj :)
 anja
#16592
Tuareg napisal/-a:En recept, preizkušen, še iz časov Tigrovcev (upam, da mlajša generacija
ve, kdo so TIGRovci, če ne, naj si pa prebere):

Mal polente, vanjo zamešaš zdrobljeno steklovino, tko v kepo, mogoče
še malo slanine za boljši okus, vržeš kužku... dober tek...

Piše, da ne bo dvakrat lajal za tabo... pa tudi grizel ne bo več...

Kruto, ampak učinkovito...


:( Žalostno....
Pa uživaj!
Uporabniški avatar
 Tuareg
#16609
anja napisal/-a:
Tuareg napisal/-a:En recept, preizkušen, še iz časov Tigrovcev (upam, da mlajša generacija
ve, kdo so TIGRovci, če ne, naj si pa prebere):

Mal polente, vanjo zamešaš zdrobljeno steklovino, tko v kepo, mogoče
še malo slanine za boljši okus, vržeš kužku... dober tek...

Piše, da ne bo dvakrat lajal za tabo... pa tudi grizel ne bo več...

Kruto, ampak učinkovito...


:( Žalostno....
Pa uživaj!


Nekateri so pač imeli v preteklosti s štirinožci tudi težave in zato iznašli temu ustrezne "recepte" za reševanje tovrstne problematike. Sam jih (zaenkrat) še nisem imel (tudi s kamelo ne), in upam, da jih ne bom tudi
v prihodnje. Sicer je pa res, da kuža ni nikoli kriv, odgovoren je lastnik(ca).
Uporabniški avatar
 mitsch
#16616
Škoda je ne samo spuščenih treningov zaradi psov. Škoda je tudi izgubljenih užitkov, ko tečeš trd od strahu. Problem so vaški psi, spuščeni in lačni pozornosti.
Male psičke obrcam in skušam to vzeti za hec, pri velikih pa sebe in njih prepričujem, da se imamo radi in pokažem čimveč energije in sugestije. Gibanje upošasnim, ker jih to draži. Seveda enkrat sem srečal odvezanega pit bula in takrat sem se rajši obrnil. Vedno imam pri sebi sprej, za skrajne primere in za podporo.
Za tiste iz Kranja-tam ima koncesijo Branko Pirc s.p. 041666187, ki odvaža spuščene pse. To je odgovoril kranjski župan na javno vprašanje.

Če bom kdaj ugriznjen, bo tožba velika. Tudi duševne bolečine se da olajšati z denarjem-upam vsaj...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA