Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 bosin
#15805
Ste se pa nasli, krvolocnezi !
Uporabniški avatar
 cyc
#15809
Med kolesarjenjem sem imel dostirkat že opravka s spuščenimi cucki (in tudi čem večjem). Odvisno od velikosti je najbolje da
a) dvigneš noge (če se ne pelješ v klanec navzgor) in počakaš da se odpelješ mimo. Pri teku to seveda odpade :lol:
b) dobro merjena brca

b) funkcionira tudi med tekom. S tistimi manjšimi cucki je - če se vate zapičijo - najbolje da jih navidez napadeš. Sami zbežijo čim začneš proti njim hodit.
Metoda b) ni preiskušena na velikosti nemških ovčarjev, tam je bila samo metoda a). :D

Tu je še kurativa in preventiva za naslednjič: obvezna prijava lastnika, če ima spuščeno kako večje tele da teži naokoli ...

Še to: velika večina cuckov in večjih psov, ki se jih sicer spomnim s kolesarjenja izpred dveh let, na motor ne trza. Sploh ne upajo. Kolesarji in tekači pa se jim očitno zdijo primerna tarča.
Pri zadnjem teku na vikendu je proti meni zlaufala ena večja zadeva, s katero so imeli na kolesarjenju že starši težave. V bistvu ena mlada zadeva, sem ga že od prej poznal in sem vedel da bi se samo igral. Povohal me je, potem pa šel. Meni je pa pulz padel :evil:
Nazadnje spremenil cyc, dne 21 Jul 2004, 08:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Fotr
#15810
Samo pripravite se, :twisted: ko pridejo z dopusta ljubitelji štirinožnih prijateljev. :evil: Ali pa že berejo tole in se pripravljajo na protiudar. :evil:
Uporabniški avatar
 cyc
#15837
Protiudar? :shock: Če puščajo pse da skačejo naokoli so lahko kar lepo tiho .. če jih imajo pa kod kontrolo pa točno vedo zakaj in da je zgornje zgražanje nad malomarnimi lastniki povsem upravičeno.
Uporabniški avatar
 mare
#15843
Kaj ko bi take krvoločne pripombe zadržali zase? V cucka običajno še kamna ni treba vreči. Vaška ščeneta v 99% padejo na finto in že če se skloniš, kot bi pobral kamen zbežijo. Mislim, da bi bilo bolje vreči kamen v brezvestnega lastnika. Več cuckov napade človeka zaradi strahu (pasjega) kot zaradi lovskega nagona.

Jaz imam še največ težav s cucki, kadar sem na kolesu in se vozim po deželi. Zadnjič me je en zavaljen kratkonogi mešanec podil približno 2 km s hitrostjo približo 35/uro. Nalašč sem preizkusil njegovo kondicijo in me je že kar malo skrbelo. Ne predstavljam si, kako bi ušel kakšnemu dobrmanu.
Uporabniški avatar
 bosin
#15854
Tudi jaz mislim, da ste malo prevec krvolocni. Koliko vas je pa ze imelo RESNICNE tezave z napadalnimi psi med tekom? Ne mislim na tiste kuzke, ki jim je pac dolgcas in komaj cakajo, da mimo pritece kako cudno bitje, v katerega se lahko malo polaja in pokaze zobe , da se vidi ,kdo je glavni na vasi. In zaradi par sekund strahu (katerega glavni vzrok je ponavadi presenecenje) bi vi zdaj pomorili kar celo pasjo populacijo z lastniki vred. Dajte, no ! Seveda sem tudi jaz mnenja, da morajo biti psi na varnem (pesjak, zaprto dvorisce, povodec..) in da je treba v primeru resnicnega napada in ugriza lastnika pac toziti, taka sola naj ga nekaj stane. Tudi se strinjam, da je treba prevec pogumne pse prestrasiti ali na kakrsenkoli nacin odgnati in prepreciti napad. Ce pa ze vnaprej obmetavate s kamni in palicami vsakega kuzka, ki se pokaze v blizini, je pa malo pretirano...
Uporabniški avatar
 runner
#15857
mare
To za lastnike psov se pa 100% strinjam!
Spomnite se unga primera (v MB mislim ... ali nekje na Koroškem), ko je pes zaklal dojenčka v vozičku.
Pes je pes (žival pač) ... lastnik pa je tisti (kot moj bivši sosed), ki je odgovoren.
So pa tudi primeri, ko se žival ne obnaša več normalno. Prijatelj in bivši sodelavec je mogel uspavati svojo psico, ker je bila preveč nevarna. Ta dan sva jokala v parku (da nas kdo ne bi videl) ampak je to bil edini korak. (par raztrganih pudlov, njega je grizla, sosede, piščance pa je nehal šteti).

LP runner
 dpop
#15859
bosin napisal/-a: Koliko vas je pa ze imelo RESNICNE tezave z napadalnimi psi med tekom?


Pred leti me je "dobesedno naskočil" en malo večji pes...
če ne bi imel (takrat) 95 kil bi me podrl "u nulo"... tako pa
sem imel po prsih in trebuhu precej "odrgnin" od krempljev
(kaj pa vem... lahko tudi od zob)... šel sem na urgenco...
tam so me malo "razkužili" in mi svetovali naj zadevo prijavim
policiji... rečeno-storjeno... smo šli skupaj s policaji k lastniku
in seveda je bil lastnik s policaji v stilu "o, živjo Tone..."... pa so
nardili zapisnik... in... od tega je 8 let... zgodilo se ni nič....

Sam nisem drezal ker na koncu bi še mene obsodili da sem
izzival psa in po nepotrebnem vznemirjal lastnika...

Je*em jest tak skorumpiran sistem...

LP Darko

P.S. Tako da... če kdo misli da bo kej dosegel preko sodišča
se je sladko zaje*al... tako da... je treba komentirat??!! :cry:
 dpop
#15924
tamy napisal/-a:ja kaj pa lahko dosezes????lastnik ti bo rekel,da ni on kriv.Osebno imam rada pse,ampak samo tiste,ki so pametni:)


MOJE MNENJE...

ne obstajajo "pametni" ali "neumni" psi...

obstajajo pa "pametni" in "neumni" latniki taistih psov...

LP Darko

P.S. KO srečujem pse... tisti ki so čisto tako "potepuški" te
samo pogledajo (takrat pač ne veš kdo je bolj "posran".. ti ali
pes) in gredo dalje... psi ki pa imajo poleg ("neumnega") latnika
se bodo pa repenčili in lajali in...
Uporabniški avatar
 Filipid
#15929
Tu se pa popolnoma strinjam s teboj Dpop. Kakršen lastnik tak je tudi pes. Podobne izkušnje imam tudi sam.

________________________
Treniraj trdo, zmaguj z lahkoto
Uporabniški avatar
 MajdaPR
#16381
Tečem šest let, s psom pa tečem šele nekaj mesecev. S psi do sedaj nisem imela težav pri teku, moram pa reči, da imam sedaj težave s tekači, ki se ustavljajo, ozirajo, poskakujejo in skratka panizirajo, ko zagledajo psa. Pes misli, da se želijo z njim igrati.....!
Če pa tečejo in psa ignorirajo, je vse v redu.

Ko je bila psička še mladič in z njo še nisem tekla, temveč se samo sprehajala, je vedno tekla samo za tekači v belih nogavicah ( potegnjenih do sredine meč).

Torej: Problem niso vedno samo psi in njihovi lastniki, temveč tudi mi tekači.

Sem pa mnenja, da popadljivih psov njihovi lastniki ne bi smeli spuščati. Mali psi so predvsem nadležni s svojim nenehnim bevskanjem, da ne govorim o večjih psih, ki so lahko zelo nevarni.

Preden sem si omislila štirinožca, sem se bolj bala "psov" na dveh nogah, zato verjetno s štinožnimi psi nisem imela težav.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA