Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 drej
#16379
Z zanimanjem spremljam tale letovšnji tek na Grintovec.
V kakšni obutvi se to teče? Ali je primerna enaka obutev kot za klasični maraton? (Mizuno vawe strada) Zanima me tudi logistika glede oddanega nahrbtnika, katerega helikopter odpelje. Kje potem dobiš ta nahrbtnik? Ali res 100% dobiš tisto vodo na oskrbovalnih točkah (tudi če si med zadnjimi), ali je bolje imeti svojo vodo s seboj? Ali je proga dovolj dobro označena (da lahko tečejo tudi tisti, ki proge ne poznajo)?
Zelo bi bil vesel, če mi lahko na ta vprašanja odgovori kdo od udeležencev teka na Grintovec.
drej
 Nataša
#16385
Ja, tud jaz mam vprašanje glede obutve - kar nekaj tekačev sem namreč videla v zloglasnih (pri meni) skylonkah, ki pa SPLOH niso za tak teren, kolkr vem. ali pač???!!! ampak potem Matjaž uči krivo vero...
Uporabniški avatar
 THOMAS
#16388
Nataša napisal/-a:Ja, tud jaz mam vprašanje glede obutve - kar nekaj tekačev sem namreč videla v zloglasnih (pri meni) skylonkah, ki pa SPLOH niso za tak teren, kolkr vem. ali pač???!!! ampak potem Matjaž uči krivo vero...


A si ti iz Kamnika?
Jst se se pred kratkim preselu tja, pa še nisem uspel pogledati, kje je kaj za laufat...dej povej mi kakšen dobr teren za trenirat..

Lp Mare
 izi
#16394
Če lahko napišem svoje izkušnje...

Sam sem izbral napačne copate za takšne vrste tek. Po mojem copti, ki se uporabljajo na klasičnih maratonih tu ne pridejo v poštev. Pot, ki vodi na vrh Grintavca je preveč razgibana in zahtevna za takšno vrsto obutve. Po mojem pridejo v poštev copati z bolj trdim podplatom, iz trpežnih materialov, skratka takšni, ki nudijo bolj trdo uporo iz večji oprijem za takšne vrste teren. Morda pride v poštev Salomon XA pro (model, ki se uporablja tudi na adventure race), La Sportiva Exum Ridge (tudi ta izhaja iz takšne vrste športov) in ostali coptai, ki jih najedemo pod oznako za gorski tek. Ta dva modela se dobi v SLO.
Kar se tiče logistike, okrepčevalnic in označbe proge ni treba skrbeti. Letos sem tam nastopil prvič in vse je šlo kot po maslu. Nahrbtni me je čakal na Kokrskem sedlu, prav takšen kot sem ga oddal. Okrepčevalnice so bile dobro založene in proga je bila tudi dobro označena.
Mislim, da je vsa stvar v limitu. 2.5h. Tek res ni za vsakega rekreativca, ampak se treba na njega pripraviti nekoliko drugače. Ni ga pa vraga, da ga tisti ki trenira in stvar vzame resno ne bi zmogel.

Pa vso srečo pri treningih in pogumno na trening!
 Nataša
#16407
THOMAS napisal/-a:A si ti iz Kamnika?
Jst se se pred kratkim preselu tja, pa še nisem uspel pogledati, kje je kaj za laufat...dej povej mi kakšen dobr teren za trenirat..

Lp Mare


sem. se ti javim po ZSju in povem za vse kamnske skrite tekaske steze :wink:
Uporabniški avatar
 guinness
#16431
superge, ki jih omenja izi sicer ne poznam spadajo pa pomojem v kategorijo "tezkokategornikov". v taksnih cevljih se ne tece, ker so enostavno pretezki. sam uporabljam ene adidasove, malce mocnejse copate za vsak teren. itak ima clovek, ki trenira taksne teke zvrhan kos izkusenj in se ne maje na vsakem kamnu kot pijanec na kolesu.

na koncu moras vedeti, da se noben copat ni zmagal sam od sebe :wink:
 izi
#16466
Tole pa ne bo držalo guinness. Copati ne spadajo v kategorijo, ki jo omenjaš. Par Salamon XA PRO tehta 320g, La Sportiva Exum Ridge pa 370g. Res, da niso peresno lahki kot so to copati serije race,a ti iz lastnih izkušenj povem, da se copat odlično obnese v vseh razmerah. Tudi sama oblika je zasnovana tako, da je oprijem boljši in deluje na vseh terenih (gorski tek, da se razume).
Copati izhajajo iz serije, ki je zasnovana za tekme adventure race. Najbrž za takšne vrste tekem še nisi slišal in še nisi tekmoval na njih. Kupi si takšen copat in pojdi na vzdržljivostno tekmo, na eno izmed serij adventure race. Garantiram ti, da o drugi obutvi sploh ne boš razmišljal. Še prej pa veliko treniraj!
Izkušnje se pa ne pridobijo skozi noč.

Poglej si linke: www.salomonsports.com in www.lasportiva.com
Uporabniški avatar
 Matevz
#16471
Jaz imam Salomon XA Pro II in lahko povem, da se obnesejo zelo dobro za tek. Sem jih nabavil za Adventure race, in sem nekaj časas prej z njimi treniral. So lažji od mojih cushion copat, a imajo vseeno dovolj blaženja. Imajo pa oprijem "za vikat". Držijo res dobro na vsaki podlagi (na mokri skali pa itak nič ne drži). Jaz bi jih definitvno uporabil za tovrstni tek.
 drej
#16549
Še to me zanima. Ali greš po končani tekmi v dolino v isti obutvi kot si tekel gor, ali se obuješ v klasične taprave gojzerje?
Andrej
PS.
Enkrat v teh počitnicah bom šel tečt do Kokrškega sedla, da malo na lastnih nogah dojamem za kaj se sploh gre.
Uporabniški avatar
 guinness
#16550
izi napisal/-a:Tole pa ne bo držalo guinness. Copati ne spadajo v kategorijo, ki jo omenjaš. Par Salamon XA PRO tehta 320g, La Sportiva Exum Ridge pa 370g. Res, da niso peresno lahki kot so to copati serije race,a ti iz lastnih izkušenj povem, da se copat odlično obnese v vseh razmerah. Tudi sama oblika je zasnovana tako, da je oprijem boljši in deluje na vseh terenih (gorski tek, da se razume).
Copati izhajajo iz serije, ki je zasnovana za tekme adventure race. Najbrž za takšne vrste tekem še nisi slišal in še nisi tekmoval na njih. Kupi si takšen copat in pojdi na vzdržljivostno tekmo, na eno izmed serij adventure race. Garantiram ti, da o drugi obutvi sploh ne boš razmišljal. Še prej pa veliko treniraj!
Izkušnje se pa ne pridobijo skozi noč.

Poglej si linke: www.salomonsports.com in www.lasportiva.com


super, ko sem pred tednom dni kupoval nove copate za prav taksne stvari in tukaj gor sprasevel za nasvet ste bili pa vsi tiho :? krasen forum

kje se dobi te salomon in po kaksni ceni?
 izi
#16562
Guiness, če dobro pogledaš moj datum registracije ti bo jasno, zakaj že prej nisem pisal o tem. Škoda, da ti nisem mogel prej pomagati.
Copate Salomon serije XA lahko po največji izbiri kupiš pa Papi Sportu v Trstu (do Sežane čez mejni prehod, nato pa po nekaj km Italije v prvem krožnem križišču-pazi semafor v krožnem križišču zavij desno. Še nekaj 2-3 km naravnost na pa na desni zagledaš trgovski objekt in tudi tablo za trgovino Papi Sport). Edino kar ti priporočam je to, da se pozanimaš za delovni čas štacune. Saj veš kako delajo Italijani. Prej jih pokliči, govorijo slovensko. V Sloveniji pa lahko kupiš model Salomon XA COMP, ki se le malenkostno razlikuje od XA PRO. Copat imajo v ljubljanskem Intersportu v Mercatorju. Redna cena le teh je 22900sit vendar se mi zdi, da je v času razprodaj znižan na 18000sit. Vem, da so imeli vse številke do 46.Cena XA PRO modela v Papi Sportu pa je 100evrov. Pri tem je že upoštevan popust, ki dajo slovenskim kupcem (vsaj meni so dali)
Copate La Sportiva EXUM RIDGE pa lahko kupiš v vseh trgovina Iglu športa. Redna cena je 19990sit, če imaš kartico popustov pa še 10% dol. Jaz sem kupil ta copt v času razprodaje in sem ga dobil za 14990sit.
Izplača se ti malo pobrskat po trgovina, vedno se kaj najde.
Model La Sportiva si poglej na internetu na www.iglusport.si

Upam, da boš našel kaj zase!
Nazadnje spremenil izi, dne 29 Jul 2004, 08:18, skupaj popravljeno 2 krat.
 izi
#16563
drej napisal/-a:Še to me zanima. Ali greš po končani tekmi v dolino v isti obutvi kot si tekel gor, ali se obuješ v klasične taprave gojzerje?
Andrej
PS.
Enkrat v teh počitnicah bom šel tečt do Kokrškega sedla, da malo na lastnih nogah dojamem za kaj se sploh gre.


Andrej, jaz sem se preobul. Do Kokrškega sedla moraš iti v isti opremi kot gor. Na tekmi seveda. Tam te čaka nahrbtnik in tvoja oprema.
Uporabniški avatar
 guinness
#16624
ups, izi! nisem bil pozoren, oprosti! :P

hvala, za informacije. sem za dobrih 10 jurjev potem kupil adidas savage (znizani iz 18 jurjev). nimam veliko izkusenj z razlicnimi pari superg ampak teli se odnesejo cisto o.k.
ko bom pri denarju si morda omislim se la sportiva model EXUM. nedolgo nazaj so imeli pri igluju razprodajo prejsnjih modelov. jazst sem pa mislil, da so to cevlji za lazjo plezarijo in jih nisem nabavil ker sem s scarpo prevec zadovoljen.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA