Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...

Koliko medalj bodo zbrali Slovenski športniki ?

Eno
1
5%
Dve
3
15%
Tri
11
55%
Več kot tri
4
20%
Nobene
Brez glasov
0%
Me ne zanima
1
5%
Uporabniški avatar
 Filipid
#18237
Slika Iztok Čop Slika Luka Špik

Veslača Iztok Čop in Luka Špik sta v dvojnem dvojcu na olimpijski progi v Schiniasu Sloveniji priveslala drugo kolajno letošnjih olimpijskih iger. Čop in Špik, branilca olimpijskega naslova iz Sydneyja 2000, sta po tesnem boju treh čolnov premoč priznala le svetovnima prvakoma, Francozoma Sebastienu Vieilledentu in Adrienu Hardyju in osvojila srebrno kolajno. Tretja sta bila do danes v tej sezoni še nepremagana Italijana Alessio Sartori in Rossano Galtarossa.

Slika
Slika
Slika

- zlato: Francija (Sebastien Vieilledent/Adrien Hardy) 6:29,18

- srebro: Slovenija (Iztok Čop/Luka Špik) 6:31,72

- bron: Italija (Alessio Sartori/Rossano Galtarossa) 6:32,93

Izjavi slovenskega srebrnega veslaškega dvojca, Iztoka Čopa in Luke Špika.

IZTOK ČOP: "Francoza sta nas vse presenetila. V finišu sva računala, da bova strla njun odpor, a sta bila v premočnem naletu in ušla. Mogoče bi na zadnjih 10 zavesljajih lahko šla še hitreje, a uvrstitve ne bi spremenila. Zadovoljna sva, da sva prehitela Italijana, mislim pa, da oboji nismo pričakovali Francije na prvem mestu. Dala sva vse od sebe, tekma je bila zelo težka in, ker se je obrnil veter, tudi nekoliko daljša."

LUKA ŠPIK: "Francoza sta uničila sistem in vse postavila na glavo. Ves čas je bilo treba vlečt kot pes. Dolgo sva bila tretja, nato sva šla naprej, a ne na prvo, ampak na drugo mesto. Pričakovala sva, da se bosta svetovna prvaka Francoza borila za kolajno, a nikakor ne, da bosta povsem spredaj. Italijana sta tekmo verjetno izgubila zaradi ritma med Francijo in Slovenijo, kar je bil velik pritisk, in ko smo ju ujeli, sta popustila."

Naj dodam še to, da je Luka Špik doma iz mojega konca.

(Filipid & Company PRESS)
Uporabniški avatar
 Filipid
#18298
Vasilij Žbogar osvojil bron
Slika

Vasiliju Žbogarju je uspelo in tako ima Slovenija tretjo medaljo. Dosegel je daleč najboljši rezultat v jadranju in osvojil 3. mesto v razredu laser.

Slika Slika
Slika Slika

Vasilij Žbogar se v domovino vrača v ponedeljek, 23. avgusta, dopoldan.

(Filipid & Company PRESS)
Uporabniški avatar
 Filipid
#18431
Slika

Jolanda Čeplak je za Slovenijo pritekla četrto medaljo. V razburljivem finišu je osvojila 3. mesto. Kazalo je že da bomo ostali brez medalje, a je Jolanda v izrednem finišu prišla iz sedmega na tretje mesto in tako prehitela tudi Mutolo, ki je na koncu osvojila le 4. mesto.

Slika Slika

(Filipid & Company PRESS)
Uporabniški avatar
 Filipid
#18463
Jolanda Čeplak je vložila pritožbo po objavi rezultatov, saj naj ne bi bilo razvidno na posnetkih fotofiniša ali je Jolanda druga ali tretja. Vendar je komisija po ponovnem pregledu slik, potrdila prvotno odločitev in tako je Čeplakova ostala bronasta. O svojem nastopu pa je dejala: "Bila je psihično težka tekma med najboljšimi. Prvi krog se mi je zdel malo prehiter, zato sem najprej zaostajala. V zadnjem krogu je bilo precej prerivanja in začela sem teči tako, da sploh nisem videla, kje sem. Zbrala sem še res zadnje moči in prvič v življenju premagala Mutolo. Življenje je že prej bilo lepo, zdaj pa je še lepše," je vidno srečna in nasmejana Jolanda Čeplak povedala po končanem teku.

Dodajam še slike iz podelitve medalj

Slika
Slika
Slika
(Filipid & Company PRESS)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA