Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Tuli
#19181
Maraton je bil res super , obšli so me kar mravljinci tako sem se vživel....glede incidenta pa : jes bi tega negativca kaznoval z dolžnostjo , da vsak dan preteče 90 km začenši ob 3.00 zjutraj, če bi jamral bi mu naložil še dodatnih 70 km ! :twisted: :twisted: Ne sramota! Sramota da se je lahko kaj takega zgodlo ! Če bi bilo po moje bi razveljavil maraton , ker pač enostavno ni fer.....pa dobro...Bog mu je dal moči vsaj za bron ....!! :o
Uporabniški avatar
 Dule
#19184
Tudi jaz menim, da se je brazilcu zgodila velika krivica: imel je 40 sekund prednosti, ko ga je likvidiral (dobesedno zradiral s ceste) neprištevni irec :evil: :twisted: !! Tam je brazilec izgubil 20 sekund in pa pravi ritem.
Tudi jaz sem potem navijal zanj, hvala bogu da je zbral moči za tretje mesto. Zame je zmagovalec :wink: .
Uporabniški avatar
 gregorb
#19185
Pomoje, bi mu moral Italjan dati svojo zlato medaljo in to kar na podelitvi, to bi bila prava senzacija in zares športna fair-play poteza in tudi Italjan bi bil v očeh gledalcev pravi zmagovalec in verjetno osebnost olimpijskih iger, ki bi se ga zapomnili za zelo dolgo časa, tako pa bo šel kar hitro v pozabo, kot vsi ostali zmagovalci posameznih disciplin na OI.
Uporabniški avatar
 Dule
#19192
Naš "hribovski vesoljec" Jonathan Whyat (NZL) je bil pa "samo" 21. Pomoje zaradi pomanjkanja podobnih tekem po asfaltu in ravnini :roll: .

Čestitke tudi Romanu Kejžarju, ki je v težkih razmerah (+30°) odtekel svoj najboljši maraton med elito doslej :wink: .

Bi blo fajn če bi lahko povabli naše junake (Kejžar, Javornik...) da bi se v živo pogovarjal z njimi na forumu...saj vem da je to težko izvedljivo, ker so nonstop tekme.. :cry:
Uporabniški avatar
 mare
#19196
Dule napisal/-a:
Čestitke tudi Romanu Kejžarju, ki je v težkih razmerah (+30°) odtekel svoj najboljši maraton med elito doslej :wink: .

Bi blo fajn če bi lahko povabli naše junake (Kejžar, Javornik...) da bi se v živo pogovarjal z njimi na forumu...saj vem da je to težko izvedljivo, ker so nonstop tekme.. :cry:


Meni se pa Kejžarjeva uvrstitev ne zdi nikakršen uspeh. Na rekreativnih prireditvah občudujemo vsakega rekreativca, ki pride na cilj, ampak Kejžar je profesionalec, to pa so olimpijske igre. Ni sramotna uvrstitev in rezultat, ampak iti na olimpijske igre s ciljem uvrstiti se na 50. mesto. Bi bilo bolje poslati še kakšnega funkcionarja. Poglejte izjavo: "Krizo na 33. km sem hitro prebolel, kar me je opogumilo, da sem bil v finišu napadalen." To je izjavil tekmovalec, ki je osvojil 54. mesto. Očitno nekaj z normami v atletiki ni v redu. Najbrž je treba drugače določiti norme vsaj za maraton in skok v daljino. Pri skoku v daljino bi po moje morali dati dodaten pogoj, da gre na OI lahko le tekmovalec, kateremu so trenerji povedali, da tista črta ni odskočna deska, ampak plastelin in se je treba odriniti pred črto.
Uporabniški avatar
 ero
#19198
gregorb napisal/-a:Kaj pravite na incident, ki se je zgodil na moškem maratonu. Zares se mi smili Vanderlei DE LIMA, ki ga je po mojem mnenju noro in nečastno dejanje gledalca stalo zlate olimpijske medalje.
Vsa čast, da je našel moč in prišel v cilj ter dobil "vsaj" bronasto medaljo.


noro in neverjetno a žal resnično. a se bojim, da deLima le ne bi bil prvi. občudujem pa ga, da je zdržal in pritekel do brona!

kot je rekel komentator na Eurosportu - atletiko na teh OI si bomo žal zapomnili po doping aferi grških sprinterjev in po napadu na maratonca :cry:
Uporabniški avatar
 Dule
#19201
Saj vem, da gledam iz očmi rekreativca, zato je meni čas Kejžarja 2:23 in slabih 13 minut zaostanka za prvim na svetu dober rezultat (veliko boljši kot npr.Cankarjev v skoku v daljinu, ki je zmogel 7m30 ali nekaj takega). Kajne da se hecaš Mare, da bi bilo bolje poslat še kakšnega funkcionarja :evil: :roll: ..
Kakor jaz vem boljšga maratonca trenutno nimamo in je prav, da pošljemo na maraton OI vsaj enega našega najboljšega :roll:
Uporabniški avatar
 primus
#19206
ero napisal/-a:kot je rekel komentator na Eurosportu - atletiko na teh OI si bomo žal zapomnili po doping aferi grških sprinterjev in po napadu na maratonca :cry:

Slovenci si jo bomo zapomnili še po neverjetnem Jolandinem finišu. :D :D :D
Tako eksplozivne mešanice občutkov in čustev v samo 2 minutah ne bomo spet kmalu doživeli.

primus
Uporabniški avatar
 ero
#19214
da šport ni le vrhunski šport, tule dobro vemo. da pa je čast in obveznost prirediteljev OI, da priredijo tudi paraolimpijske igre, pa najbrž ne veste vsi? prilagam vabilo Zveze za šport invalidov Slovenije:

Paraolimpijske igre Atene 2004 (od 17. do 28. septembra)


Spoštovani!

Štiri leta so naokoli in pred nami je nov največji dogodek v svetu športa invalidov. Paraolimpijske igre (para = vzporedno) bodo na sporedu takoj za bolj poznano »sestro«, Poletno olimpijado, ki jo večina zemljanov časti za najmogočnejše športno tekmovanje na svetu. Dostikrat se poraja očitek o nezasluženi krivici, ki meče senco ignorance na paraolimpijsko veleprireditev, ki jo vsi športniki invalidi enako nestrpno in čustveno pričakujejo kot vsi ostali športniki. Kot da jim nekateri ne bi hoteli privoščiti razkošja športnega veselja, so še vedno primorani viseti na repu javnega zanimanja. Da bi to popravili, Vas vabimo na

NOVINARSKO KONFERENCO,

v petek, 3. septembra ob 11. uri v Zdravilišču Laško, (1.nadstropje - Srebrna dvorana), Zdraviliška cesta 4, Laško.

Slovenska paraolimpijska ekipa bo za slikanje in spoznavanje na razpolago od 10. ure naprej.

Na igrah bo sodelovalo preko 4.000 športnikov iz okoli 140 držav, 3000 predstavnikov različnih medijev, 1000 sodnikov in drugega tehničnega osebja, 2000 trenerjev in spremljevalcev. Pri izvedbi bo sodelovalo še 35.000 ljudi, od katerih bo 15.000 prostovoljcev. Slovenska reprezentanca je letos najštevilčnejša doslej in jo bomo na novinarski konferenci tudi predstavili. Nastopilo bo 29 športnic in športnikov. Celotna ekipa skupaj s trenerji, zdravniško oskrbo, tiskovnim predstavnikom in vodjo zajema 43 članov. Nastopali bomo v sedmih panogah, in sicer v atletiki, golbalu, kolesarstvu, plavanju, namiznem tenisu, sedeči odbojki in strelstvu. V 27 disciplinah se bomo potegovali za komplete medalj.

Več lahko izveste na novinarski konferenci in tudi na internet strani www.zsis-zveza.si

Udeležite se novinarske konference, poročajte o nas in dodajte kamenček za prihodnost športa invalidov.

Športni pozdrav,


Vodja reprezentance: Branko Mihorko
Podpredsednik ZŠIS: Jože Okoren
Uporabniški avatar
 ero
#19216
Tuli napisal/-a:Maraton je bil res super , obšli so me kar mravljinci tako sem se vživel....glede incidenta pa : jes bi tega negativca kaznoval z dolžnostjo , da vsak dan preteče 90 km začenši ob 3.00 zjutraj, če bi jamral bi mu naložil še dodatnih 70 km !


tole sem snel z ene grške strani:

Attack during the Marathon Race (39,5 km) against the Leader Runner Lima (finally 3rd) by a Priester from Ireland ! (The same Person, into the Tennis court during the last Wimbleton) !
Uporabniški avatar
 miro
#19217
Mislim , da je Kejžar kar dobro zastopal Slovenijo, proga je težka, pa tudi svoje vrednosti se zaveda, zato je napovedal pač svojo željo oziroma realno pričakovanje.
Kar poglej tudi ostale odlične maratonce, ki tudi niso tekli po svojih željah , čeprav so sodili v ožji krog favoritov.
Mi Slovenci smo taki , da svoje predstavnike , ki ne posežejo po medaljah takoj popljuvamo , ne glede na to koliko dela so vložili v svoj rezultat.
Mene bi Roman razočaral edino če bi odstopil , kot je že velikokrat na pomembnih prireditvah.
Lp
Miro

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA