Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#22862
Podpisani se obračam na forum s hudo dilemo, ki po zahtevnosti dosega travmo sedečega na vročem stolu miljonarja, ki se ne more in ne more odločiti (huda sintaksa je tole ... )

No, stvar je taka: včeraj sem zbolel (vročina, grlobol, oči ipd.), skratka ena tipična viroza. Bentim, ker sem prijavljen na 42ko in bi se ji le nerad odpovedal. Drugače sem solidno pripravljen, res sicer je, da maratona še nisem odlaufal (pa zato kak ultramaraton več).

Kak pameten predlog prosim, (ce ne pa vsaj izraze globokega sožalja).

Zdej grem pa naprej v postlo čajčke pit!

Mimobeg :oops:
Uporabniški avatar
 gregorb
#22863
Definitivno počivaj, pa boš videl, kaj bo v soboto zvečer, mogoče je še upanje, drugače pa, ne se sekirat, maratonov je več kot dovolj, praktično imaš možnost skoraj vsak vikend najti kakšen maraton.

Če ti ne bo uspelo pozfraviti se, potem pa res moje sožalje! :?
Uporabniški avatar
 samo
#22874
Sožalje.
Meni se je tudi nekaj hecno zalomilo. In to zaradi novih superg. Najprej sem si 2 meseca nazaj nabavil nove Asics 2090 in pridno tekel z njimi, a mi nekako ne ustrezajo. Po dolgih tekih me bolijo kolena in kolki, čeprav pravijo, da so to super mehke, udobne, blazinjene, ... superge. Potem sem se odločil, da kupim ene druge za Lj. maraton in sem šel v Tomasa športnika in kupil Nike Skylon, ki ga tudi hvalijo in je mehek, za asfalt, kar blazinjen za lahek copat in oh in sploh,... Mal sem ga utekel (krajši teki), potem sem šel pa teč intervale - 4 kroge okrog Blejskega jezera in glej ga zlomka, členek za levim palcem me tako boli, da ne vem kako bom šel na maraton. Katastrofa. Polek tega me boli še koleno, pa še za mezincem na levi nogi.
S temi supergami so sami problemi.
Sam sem si kriv, sam sem se odločil da bom malo eksperimentiral z njimi in preizkusil različne modele. Pa ni dobro. Prej sem 3 leta tekal le v Puma Extolu in nisem nikoli imel nobenih problemov. Včasih kakšen žuljček, pa nič drugega.
Jutri grem nabaviti spet ene Extol, ker čez gvišno ga ni (je rekel en in zaviral v klanec).
Upam, da bova oba okrevala in šla na ta maraton. Mal počitka, potem se bo pa pokazalo. Če pa ne bo bolje, pa na kakšnega drugega. Lj. maraton je itak vsako leto (razen, če bo zaresni potres).

Jaz sem ponavadi dobil tako "virozo", če sem se pretreniral in je bilo telesu malo dovolj teh špasov.
Pozitivno v akcijo, pa bo.
#22876
mimobeg napisal/-a:No, stvar je taka: včeraj sem zbolel (vročina, grlobol, oči ipd.), skratka ena tipična viroza. Bentim, ker sem prijavljen na 42ko in bi se ji le nerad odpovedal. Drugače sem solidno pripravljen, res sicer je, da maratona še nisem odlaufal (pa zato kak ultramaraton več).

Mimobeg :oops:


Nije ti to niš. Imaš skoro DESET DANA i stigneš bez problema riješiti virozu koja bu trajala 2-3 dana. Ako si spreman kak veliš i s iskustvom kojeg imaš s ultarmaratona, nema frka. samo se odmori i izlječi, bez panike.
Iz vlastitog iskustva: trčao sam ´97 NYC maraton s temperaturom 39-40°C, cijelu noć prije se preznojavao, pio antibiotike u subotu prije maratona svakih 6 sati, požvakao 2x4 paketića Advila (to je kao Andol) na stazi, za vrijeme maratona. Prala me kiša od 20 km kad sam počeo hodati, a od 30 sam trčao kao na početku trke i preživio bez posljedica, samo kašalj koji me gušio. Ostatak vremena do povratka proveo sam u krevetu.
Zato ne brini i u miru se izliječi par dana i istrčačeš maraton slijedeću nedjelju. :lol:
Uporabniški avatar
 marathon95
#22878
samo napisal/-a:Sožalje.
Meni se je tudi nekaj hecno zalomilo. In to zaradi novih superg. Najprej sem si 2 meseca nazaj nabavil nove Asics 2090 in pridno tekel z njimi, a mi nekako ne ustrezajo. Po dolgih tekih me bolijo kolena in kolki, čeprav pravijo, da so to super mehke, udobne, blazinjene, ... superge. Potem sem se odločil, da kupim ene druge za Lj. maraton in sem šel v Tomasa športnika in kupil Nike Skylon, ki ga tudi hvalijo in je mehek, za asfalt, kar blazinjen za lahek copat in oh in sploh,... Mal sem ga utekel (krajši teki), potem sem šel pa teč intervale - 4 kroge okrog Blejskega jezera in glej ga zlomka, členek za levim palcem me tako boli, da ne vem kako bom šel na maraton. Katastrofa. Polek tega me boli še koleno, pa še za mezincem na levi nogi.
S temi supergami so sami problemi.
Sam sem si kriv, sam sem se odločil da bom malo eksperimentiral z njimi in preizkusil različne modele. Pa ni dobro. Prej sem 3 leta tekal le v Puma Extolu in nisem nikoli imel nobenih problemov. Včasih kakšen žuljček, pa nič drugega.
Jutri grem nabaviti spet ene Extol, ker čez gvišno ga ni (je rekel en in zaviral v klanec).

Pozitivno v akcijo, pa bo.


Nikad ne mijenjaj ono kaj ti odgovara, a naročito ne prije važne trke. Nove superge trebaš "razgaziti" da se naviknu na nogi i noga na njih. Neki vele 50 km i nikad ne trči u novima. To je najjednostavnije.
Uporabniški avatar
 Z*
#22884
marathon95 napisal/-a:Nije ti to niš. ...
Iz vlastitog iskustva: trčao sam ´97 NYC maraton s temperaturom 39-40°C, cijelu noć prije se preznojavao, pio antibiotike u subotu prije maratona svakih 6 sati, požvakao 2x4 paketića Advila (to je kao Andol) na stazi, za vrijeme maratona. Prala me kiša od 20 km kad sam počeo hodati, a od 30 sam trčao kao na početku trke i preživio bez posljedica, samo kašalj koji me gušio. Ostatak vremena do povratka proveo sam u krevetu.
Zato ne brini i u miru se izliječi par dana i istrčačeš maraton slijedeću nedjelju. :lol:

Jao, kak recept, marathon95, :shock: in tvoje izkušnje ..., z vročino na maraton :nono: ... da te zdajle bere kak dohtar ... :nono: Huuudo.
Uporabniški avatar
 milkec
#22886
Jaz sem imel težave pred Celovcem, kjer sem si 3 tedne prej nategnil ligamente na palcu, potem še en teden skakal okrog kot da ni nič, 10 dni pred tekom sem šel k fizioterapevtu, kjer mi je dal en laser in tablete in potem zdravljenje. Še dva dni prej nisem vedel kako in kaj, pa sem dobil večer pred tekom zeleno luč in šel. V bistvu 21 dni brez teka direktno na polmaraton, nekako sem preživel in to je bilo to.

Tako da mislim, da ni problema, da se ti ne izšlo, najprej se pozdravi, potem pa enkrat sredi tedna en krajši tek, pa z glavo na maraton pa bo!

Itak pa poglej kaj dela marathon95...
#22887
mimobeg napisal/-a:No, stvar je taka: včeraj sem zbolel (vročina, grlobol, oči ipd.), skratka ena tipična viroza. Bentim, ker sem prijavljen na 42ko in bi se ji le nerad odpovedal. Drugače sem solidno pripravljen, res sicer je, da maratona še nisem odlaufal (pa zato kak ultramaraton več).
Mimobeg :oops:


Caki, malo, mimobeg!!

Ne bomo nasedli, ne hvataj krivin, ne isci neumnih izgovorov, ne vleci se ven,... :evil: Si obljubljal neko sviganje mimo, sedaj si se pa ustrasil? Ne, tako pa ne gre! :evil:

Sej se hecam! Ce se res ne pozdravis, se raje odpovej maratonu. Sej bo se kaksen marton, pa bos takrat svignil mimo mene :wink:
Uporabniški avatar
 H2O
#22892
viroza traja lahko nekaj dni do enega tedna. večkrat jo spremlja kašelj, ki se rad spremeni v trdovratnejšega in traja lahko celo en mesec. tek na maratonu bolan in v takem vremenu kot trenutno je, bi bil po mojem čisti nesmisel. telo se ti slej ko prej maščuje za mačehovsko vedenje do njega. odločitve, s kakršno se ubadaš trenutno, so lahko čisto preproste, če pogledaš na zadevo z distance. kaj bi v taki situaciji svetoval nekomu, ki ga imaš rad? in sebe imaš, kajne?
Uporabniški avatar
 Matevz
#22894
Ti samo pij čajčke pa glej mehiške nadaljevanke ali pa doktor romane čitaj in do srede bo zadeva sigurno dobra. Dirka pa je šele v nedeljo.

Če od danes pa do dirke nič ne laufaš kaj bistrvenega ne boš izgubil. Tako da se ni za sekirat.

Če bi bil pa še takrat bolan, pa jaz ne bi šel laufat. Nasvet Maratona95 se mi ne zdi v redu. Ampak vsak je svoje glave mesar.
#22967
Z* napisal/-a:Jao, kak recept, marathon95, :shock: in tvoje izkušnje ..., z vročino na maraton :nono: ... da te zdajle bere kak dohtar ... :nono: Huuudo.


Od mene su doktori digli ruke. Vele da to je preveć za njih, jer nisam kao normalni ljudi koje oni liječe. Radim po svojem, poslije terapije odem na trening i sl. :wink:
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#22983
Pozdrav!

Mimobeg in samo, samo brez panike. :twisted: Nedelja je se dalec in do takrat bosta ze oba resila svoje tezave. :) Saj ne recem, da ni zoprno, ampak ovire naredijo cilj se lepsi. :) Srecno! Velja tudi za vse ostale, ki boste nastopali v nedeljo. :)

lp, oranzni slon

p.s.: Ja, tudi jaz pridem, cetudi letijo ospicene preklje. :)
 mimobeg
#23003
Najprej en zelo lep ačih vsem (sem dal roko pred usta ...)

Zdej pa hvala lepa za predloge in nasvete. Glede na to, da sem še zelo frišen na temle forumu, me je zelo prijetno presenetilo lepo število odgovorov.
Seveda ne bi rad države spravil ob privilegij, da mi ... nekoč ... morda izplača tudi kako penzijo ali dve ;) No, z glavo skoz zid torej ne mislim.

Čeprav ŠTO NE UBIJE, JAČA!!! in se mi zdi, da sva s tapetindevetdesetim maratoncem precej podobno usekana. V duhu sem s tabo!!! Mogoče si zaenkrat vendarle še v rahli prednosti, ampak pustimo času čas; tekma v norosti se še niti ni dobro začela. Ali kot je rekel Gargamel: "Dobim vas, vse vas dobim! Pa če potem takoj umrheeem!!!"
Da čimprej končam in hkrati odgovorim še Vanji glede maratona: Odločil se bom v ponedeljek, mogoče v torek ali sredo in najkasneje v nedeljo. In če že ne bom mimobeg v smislu šviganja mimo, bom vsaj tisti, mimo katerega švigajo(te).

Stanje ob 22tih: pretežno šmrkavo, s posameznimi kašlji, 37,8stC.

Spisano in na mrežo djano v Ljubljani, na dan petka, petnajstiga oktobra, leta Gospodovega dvatavžent inu štiri.

MimobegTM
Uporabniški avatar
 marathon95
#23013
mimobeg napisal/-a:Stanje ob 22tih: pretežno šmrkavo, s posameznimi kašlji, 37,8stC.
MimobegTM


Za terapiju si možeš još uključiti lonček, dva kuhanog vina (bez dodatka vode) prije spavanja za bolje znojenje, ali sad već spavaš. Možeš probati i sutra.
Dobar san i znojenje. :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
 primus
#23059
Nekomu moram pojamrat, tema je pa že odprta.
Od naše najmlajše sem fasal en trebušni virus, ki me je dobesedno spodsekal / izčrpal / dehidriral itd. Ne bi o detajlih :? ampak je hudo, brez jamranja. Prvi dan sem pojedel tri bobi palčke, danes sem že korajžen s prepečencem.

Ja, v nedeljo pa na 42...

Odločil sem se že, štartal bom v vsakem primeru, po tejle kalvariji pa tudi odstop ne bo katastrofa. Je realno pričakovat, da mi bo v zadnji četrtini zmanjkalo moči.

We'll see. :)

primus

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA