Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Tuli
#23006
No , morda sem se nerodno izrazil : ne gre za to ali je to res ali ni ( to prepustimo filozofom in nadobudnim umom ) :idea: :) ampak strinjam se da je pitje alkohola diametralno nasprotno z tekom .Ni panike če si človek privošči kakšen pivce tu in tam ( ne vsak dan ! ) , ampak pivo po teku je naravnost neumnost ! To pomeni da človek ni s srcem pri teku ampak z namenom da ga izkoristi , kar pa je itak v skladu z našo dobo - da se pač izkorišča ,četudi alkohol . Seveda je problem naslednji : ali so ljudje se sploh sposobni družiti po teku - ne da bi se malce opili in se zazrli v svojo njivico , ki nekako ne rodi......mislim da skoraj NE. Seveda , ker je tako prekleto težko doseči Duha, ki ga začutiš pri teku in le tega vzdrževati na vseh ravneh življenja , če je sploh tudi to mogoče....
Uporabniški avatar
 Matevz
#23010
Čeprav grem precejkrat po teku na pivo se v načelu (ampak ne čisto do konca :) ) strinjam s tabo glede tvojega zadnjega prispevka.

Ampak to je samo en del Rugljeve zgodbe in njegovega razumevanja sveta. In ravnovečina teh drugih se meni zdi popolnoma nesprejemljiva.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#23011
Madonca ta tema me je pa spravila pokonci.Nisem zagovornik alkoholnih pijač, ampak če ga kdo kaj popije zato še ni nič narobe, če seveda pri tem ali potem, ko se vsede v avto ne ogroža drugih.
Samo poglejte Francoze, ki na leto popijejo več alkohola kot pa v Sloveniji.Pri njih je pa ta razlika, da ga v mero vsak dan pri kosilu.No mogoče se je zdaj kaj spremenilo, ampak mislim, da se niso čez noč tako hitro.
Pri nas slovencih se je treba naučiti kulturo pitja, ne pa nalitja do konca.:piti:
No pri tem bi se malce zakolebal, ker nekateri to izkoriščajo na nek način.
Skratka vsak človek mora imeti toliko "soli v glavi", kakor bi se po domače reklo, da ve kje je meja za njegovo telo.Čeprav marsikdo tega ne upošteva.
Pa si rečejo: "ENEGA ZA ZDRAVJE, NO DRUGEGA PA ZA NOSTALGIJO DIJO MIJO".
Če pa kdo preveč podleže skušnjavi in se ne more ustaviti na nikakršen način.Hja, ta je pa za v Gorenjske toplice oziroma v dom, kjer zdravijo njim podobne.Ker s tem ogrožajo tudi svoje bližnje in ostalo okolico v kateri živijo.
Saj pravim, če bi imeli toliko samozavesti in bi vsak rekel: " No po tem kozarcu pa je konec afnarije." Bi bilo mislim bolj v redu.Saj je tudi znanstveno dokazano, da en kozarec rdečega vina je zelo v redu za zdravje.Mogoče se kdo ne bo strinjal z menoj, ampak tako je pri vsej tej stvari.
Najbolj pa se pri temu seveda zgražajo naši gospodarstveniki, ki so zaposleni v alkoholni industriji, ker se jim gre samo za dobiček in nič drugega.Oni seveda gledajo na vse tiste, ki pijejo na kakršenkoli način, da bi popili čimveč ne pa čimbolj po pameti.
Priznam, da ga kdaj pa kdaj tudi jaz, ker ga pljunem pa ne.Samo, ko mi ne paše več, mi pač več ne paše.Čeprav je "HMELJOV SOK, KI JE PREVRET".Kdaj pa kdaj hudičeva dobra zadeva, ko si izčrpan po kakem maratonu, ali po kakšnem teku okoli "Brda".
No pa naj še drugi napišejo o tej žgoči temi še kaj.
ČAO!
Uporabniški avatar
 Matevz
#23020
Alkohol je škodljiv. PIKA

Ampak....... Mala količina alkohola je tako malo škodljiva, da ni vredno besede (npr. 1 pivo, 2deci vina ipd)

Druga stvar pa je razumevanje, da je vsak, ki malo več spije, pijanc, in da ima doma ženo, ki ga zatira in mu ne da, in je zato zafrustriran in pije malo več kot eno pivo. Bull shit. Go away!!!!

Rugelj je družinski odnos zbanaliziral do take mere, da se mi v bistvu zdi škoda, da sploh kakšno sekundo svojega časa z njim zapravljam.

Iz česar pa sledi:

OVER AND OUT
Uporabniški avatar
 samo
#23027
Ruglja sem v živo videl le enkrat. To je bilo v času, ko sem bil še fotoreporter in sem pač "moral" fotografirat raznorazne slovenske znane face. Sva se rokovala, on je nekaj rekel, jaz sem nekaj rekel in mislim, da sva se kar hitro "razumela", da nimava kaj dosti skupaj za filozofirat. Človek je, kot vsak drug, ki pač, kakor vsak drug na tem svetu, "preganja" čas od rojstva do smrti.
Kajti vsak človek je center sveta, ampak le zase. Problem se pojavi, ko postane center nekdo drug, ali pa sam postaneš center nekomu drugemu.
Tu ni kaj filozofirat. Vsak posameznik je drugačen in to nas dela zanimive in zato lahko preživimo in preženemo ta dolgčas med rojstvom in smrtjo. Kako pa ga kdo preganja, je stvar vsakega posameznika. Rugljeva pot je taka kot je, tako se je odločil in tako dela.
Kakor sem se jaz nekoč, ko sem imel 92kg, odločil, da bom shujšal in bolj zdravo živel in kakor se je Bush odločil, da bo naredil to kar je naredil (pustimo kdo zares stoji zadaj), se je Rugelj odločil, da bo zdravil alkoholike na svojstven način in govoril rugeljščino. Če ne bi bilo Rugljev, Bushev, in ostalih par milijard ljudi na tem svetu in če ne bi vsak razmišljal o sebi in svojih ciljih in poteh, oziroma, o tem kar pravim preganjanje dolgčasa, bi bilo res dolgočasno, a ne.
Filozofirat je lahko, dokler ni treba plačat za kruh, stanovanje, obleko, supergo,.... Potem je treba kaj narediti in že smo v neskončnem krogu odvisnosti en od drugega.
Taki pač smo ljudje. In prav je tako.
Uporabniški avatar
 Fotr
#23028
Matevz napisal/-a:...Druga stvar pa je razumevanje, da je vsak, ki malo več spije, pijanc, in da ima doma ženo, ki ga zatira in mu ne da, in je zato zafrustriran in pije malo več kot eno pivo. Bull shit. Go away!!!!


Matevž, to ni Rugljeva teorija, to so trditve tistih njegovih nasprotnikov, ki so mu zavidni uspehov pri zdravljenju ali tistih, ki se čutijo oškodovane, ker ljudje manj pijejo in oni manj prodajo. Njegovo teorijo je najbolje spoznati (če jo kdo hoče) z branjem njegovih knjig. Ampak, če je za to škoda časa, potem se raje verjame raznim zapisom in prirejenim intervjujem že več kot 30 let, ko je Rugelj trn v peti tako stroki kot politiki.
Pa tudi, če bi bilo vse res, kar se natolcuje o njemu, je vreden vsega spoštovanja že zato, ker je vrnil v normalno življenje in rešil iz alkoholne odvisnosti ogromno število ljudi. Čuden narod smo, zaničujemo in pobijamo dobrotnike, slavimo pa pokvarjence in morilce. Če pa je kdo pripravljen te naše travme spremeniti, je takoj zaznamovan.
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#23029
Ja fotr imaš kar prav.Čeprav bodo nekateri mislili, da sem kot veter.Definitivno je naredil nekaj dobrega za nekatere ljudi, ki so se spravili do tega, da se pozdravije od odvisnosti alkohola, ki jim uničuje zdravje, družino in vse ostalo, kar spada zraven.Ima pač tak način dela, ki mogoče nekaterim ni všeč.Dejstvo pa je, da žanje uspehe.Seveda je pri tem glavna poanta vseh udeležencev ta da verjamejo v svoj uspeh zdravljenja od alkohola.Ker drugače ne pomaga niti Rugelj, niti kdo drug.
Matevž ima pa tudi izredno prav, ko je dejal, če človek popije malce več je pa že pijanec.Ma dejte nehat no.Je pač človek tak, kakršen je in ga nobena sila ne bo spremenila, če se ne bo sam pri sebi vprašal, ali dela kaj narobe, ali ga mogoče popije preveč.Za nekatere ga popije preveč, za nekatere pa ga popije normalno.Odvisno je iz katerega kota človek to gleda in čisto nič drugače.
Poglejte ljudje božji.Kakor imamo različne prste na rokah in nogah, tako so različni ljudje.In mi lahko samo komentiramo in diskutiramo, o tej in o oni stvari.Ampak, dejstvo je da upanje umre zadnje.
Nekateri se dejansko poslužujejo tega, kar je omenil Matevž, da se spustijo v pijančevanje, če mu žena ne da ali ga zatira.Samo ta človek se mora sam pri sebi vprašat, kako nizko se je spustil, da ga nekdo tako zatira.Ali je vredno piti toliko alkohola, da ima potem nasprotnik še več veselja do zatiranja?
Matevž je lepo povedal na nek način med vrsticami rečeno, da mora človek sam v sebi najti tisto pravo mero pitja alkohola.Potem pa ni nobenega problema okoli alkoholiziranosti.
Poglejte samo naše in druge župnike koliko ga spijejo.Ali so oni potem pijanci, ali bi oni potem moraloi vsak dan hodit k Ruglju.Ljudje koliko ga oni šele preplozajo po domače pri vsaki svoji maši.
Poglejte kaj se je dogodilo na Hrvaškem, da so spuntali, da ne bojo mogli opravljati tiste pridige, če ga ne bojo malce na zob dali.
Zakon je pač zakon, kakršen je.Kolikokrat smo na analizi pili pivo, no nekateri manj.Ampak zato še ni nihče postal pijanec, če se to dela v družbi in v mero.Saj se vsi dobro zavedajo, da imajo doma družino in svoje bližnje.In da bi s tem, ko bi prekoračili mejo zaužitja alkohola začeli najprej uničevati sebe in svoje bližnje.
Pustimo jih na miru.Jaz pravim takole, če so se odločili za tak način življenja, so se pač odločili.Samo, da ne ogrožajo drugih okoli sebe.In da druge ne speljujejo na kriva pota.Da zaradi tega ne trpi kdo, ali kakorkoli drugače ne čuti te škode.
Pilo se je, in se pilo bo.Dokler bo obstajalo človeštvo.Samo vprašanje je v kolikšni meri se bo pilo in čisto nič drugače.
Je pa seveda vsaka taka odprta tema dobrodošla, da človek pove kar misli.Saj konec, koncev smo v demokraciji
:roll: :roll: , ali kako.
Sedaj grem pa na pol litra za zajtrk v bližnjo oštarijo :lol: 8) .
Ma se mi že roke treeseeeeeeeeeejo. :wink: :wink: .
ČAO!
Uporabniški avatar
 Fotr
#23030
marathon napisal/-a:...Poglejte samo naše in druge župnike koliko ga spijejo...

Marathon, to je dobesedno iz trte izvit stereotip, ki so ga navrgli zato, da bi zmanjšali njihov vpliv na vernike. Ničesar ni dobro posploševati, še najmanj pitje alkohola.
 ŽULJ
#23032
Telo in duha moramo krepiti z vsemi sredstvi.

Slika SlikaSlika Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#23034
Fotr napisal/-a:
marathon napisal/-a:...Poglejte samo naše in druge župnike koliko ga spijejo...

Marathon, to je dobesedno iz trte izvit stereotip, ki so ga navrgli zato, da bi zmanjšali njihov vpliv na vernike. Ničesar ni dobro posploševati, še najmanj pitje alkohola.


Ne me narobe razumeti, kar sem navedel je samo eno od oblik, ki govori o tej temi.So med drugimi tudi politiki, ki ga srknejo velikokrat preveč pa ga zaradi tega popolnoma nič ne "NASRKAJO".Posebej če so udeleženi v kaki prometni nesreči.
No nočem nikogar obtoževati in jim dajati nek stereotip, ampak stvar dejansko je taka.Nisem si jaz tega izmislil, da ga župniki, politiki, diplomati in še gdo drug popije več, kot bi ga lahko.To oni sami naredijo ne jaz.Oni sami ga tolko nesejo pred javnostjo.
Hočem reči, da naj potem ne govorijo o nekem zmanjševanju uporabe alkohola, če ga pa sami tudi.
Nek pregovor pravi, da je treba pred svojim pragom pomesti potem drugod šele gledati za "umazanijo".
Konec koncev milo rečeno pa smo vsi krvavi pod kožo eni tako, drugi pa drugače.Mislim, da je to taka tema o kateri bi človek lahko pisal celo življenje, pa pisal pa vprašanje če bi kaj spremenil.
Lahko pa samo pozitivno vpliva s svojim mnenjem.
Kot sem že omenil mora vsak sam pred svojim pragom presoditi kolikšna je prava mera za njega samega (količina zaužitega alkohola).
In če človek sam pri sebi ne presodi dobro potem mu tudi psihiater "ala Rugelj) ne more pomagati.Najprej mora človek sam pri sebi presoditi ali je prestopil nek prag.O katerem bi se lahko reklo, da je že kritičen.
In koliko s tem vpliva na svoje zdravje, koliko vpliva s tem na sam tek, da ne bom preveč šel iz našega področja Tekaškega foruma.
Vsak človek je poglavje zase, vsak človek je grajen drugače.V nekaterih ozirih smo si podobni.V notranjosti pa smo si veliko, veliko različni.Predvsem kar se tiče alkohola in drugih opojnih substanc.
Mislim, da smo lahko toliko časa tolerantni do teh, ki zaužijejo večjo količino alkohola, dokler ne ogrožajo naše varnosti in zdravja.Tedaj pa lahko z vso odgovornostjo rečemo stop tako se pa mi ne bomo šli.
Moram reči, da mi je ostal v spominu en izredno dober pregovor ali misel kakor bi lahko temu rekli izrekel pa ga je naš ANTON MARTIN SLOMŠEK, ki ga je papež proglasil ............ za blaženega, samo tako mimogrede.
Dejal pa je takole:
"GRD JE PIJANEC, A SEDEMKRAT GRŠA JE PIJANKA!"
S tem nočem ženski del občinstva dajati v slabši koš.Za moje pojme je s tem samo hotel povedati, da alkohol lahko naredi veliko škode in razdora, če ga je v prevelikih količinah.
Skratka za konec tega mojega filozofiranja si zagotovo nekateri mislijo bom rekel takole:"Vsak naj pri sebi pomisli koliko, kdaj in zakaj ga bo popil toliko, kolikor ga misli.In ali mu bo to koristilo, ali pa ne."
Pri tej debati bosta zmeraj dva pola, ki se bosta kresala pa če eni govorijo tako ali tako, kaj hočeš."
Bom kar nehal s tem če ne bom koga še užalil, kar pa zagotovo ne mislim.
Čeprav povem veliko brez dlake na jeziku, o tem kar mislim.Seveda brez če se le da žaljivih besed.Evo sedaj se pa umikam iz te okrogle mize :lol: :lol: .
ČAO!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#23036
Fotr napisal/-a:
marathon napisal/-a:...Poglejte samo naše in druge župnike koliko ga spijejo...

Marathon, to je dobesedno iz trte izvit stereotip, ki so ga navrgli zato, da bi zmanjšali njihov vpliv na vernike. Ničesar ni dobro posploševati, še najmanj pitje alkohola.


Se strinjam s tabo 100% :!:
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#23038
marathon napisal/-a:
Fotr napisal/-a:
marathon napisal/-a:...Poglejte samo naše in druge župnike koliko ga spijejo...

Marathon, to je dobesedno iz trte izvit stereotip, ki so ga navrgli zato, da bi zmanjšali njihov vpliv na vernike. Ničesar ni dobro posploševati, še najmanj pitje alkohola.


Ne me narobe razumeti, kar sem navedel je samo eno od oblik, ki govori o tej temi.So med drugimi tudi politiki, ki ga srknejo velikokrat preveč pa ga zaradi tega popolnoma nič ne "NASRKAJO".Posebej če so udeleženi v kaki prometni nesreči.
No nočem nikogar obtoževati in jim dajati nek stereotip, ampak stvar dejansko je taka.Nisem si jaz tega izmislil, da ga župniki, politiki, diplomati in še gdo drug popije več, kot bi ga lahko.To oni sami naredijo ne jaz.Oni sami ga tolko nesejo pred javnostjo.


Kaj vse oni naredijo pred javnostjo pa ti nisi slišal o tem.
To, da mogoče 5 % župnikov (pa še to je verjetno pretirana ocena) in politikov pije prekomerno tu in tam si prebral v časopisu ipd. Nisi pa v časopisu prebral, da je ta in oni pomagal onemu, da ne zahaja v McDonald`s, ker je tam hrana nezdrava... Preberemo na žalost le tisto, kar je škandalozno, a to je le delček vrha ledene gore dogodkov, ki se zgodijo vsak dan, in so verjetno niso deviantni, kvečjemu so lahko pozitivni. Ker pač ene stvari gredo bolje v promet. Lani za Božič se je en nemški časopis odločil za eno zelo lepo gesto, ki bi morala biti ponovljena bolj pogosto, objavili so samo dobre vesti :D :!:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#23042
Ja Tomaz ny imaš seveda prav, kar si napisal.To tudi presneto dobro vem.Saj poznam kar nekaj cerkvenih dostojanstvenikov, ki resnično delajo v dobro človeka.In enostavno ne grejo v štric z onimi, ki kvarijo to povprečje.Samo jaz dejansko povem odkrito in dobro in slabo.Ne samo dobro in ne samo slabo.Hvalabogu, da je še nekaj dobrote na tem svetu in da bi je bilo še več.Potem bi bilo življenje veliko lepše.Samo takšna je pač realnost današnjega življenja, da se bo vedno kresalo dobro in slabo.
Jaz osebno verjamem v pozitivne stvari, čeprav se dogajajo tudi slabe.Ampak te druge enostavno v kratkem času čistim iz spomina.No ne rečem, da se nikoli ne spomnim na to.Ampak mi je v veliko veselje prebrati v časopisu ali videti po televiziji, da se dogajajo tudi dobrodelne stvari in vsemu temu podobna dejanja.Seveda pa časopis marsikaj prenese.To kar piše v časopisu vzamem tako nekako malce z rezervo in resnostjo o določeni temi.A želim na neki način nekakšno potrdilo o tem ali onem dogodku.
Nočem delati nobenega stereotipa ali ga delati.Sam sem vzgojen v krščanski veri in dal skozi vso to določeno proceduro, ki je potrebna do konca osnovne šole.Samo dejansko se zgodovinske stvari ne dajo izbrisati, kar se je pač dogajalo.Pa pustimo zdaj to.To je tema za nekoga, ki se potem že politično ukvarja z določenimi stvarmi in dogodki.
Kot sem omenil spoštujem vsakega, ki pove svoje mnenje.Pa čeprav je v nasprotju z mojim ali od koga drugega.Saj smo ljudje zato na svetu, da pove vsak kar misli.Konec, koncev "naj bi bila demokracija".In v njej je dovoljeno povedati, kar si misliš o tem ali onem.
Ljudje smo zrasli vsak v nekem določenem okolju.In tudi to okolje ima del vpliva na naš osebnostni razvoj, tako ali drugače.
V veliki meri pa je odvisno tudi, če se temu vplivu pustiš prepričati in pasti pod ta vpliv, ki se poraja okoli tebe kot človeka.
Vsak človek mora pri sebi presoditi, ali je to kar je slišal prav, ali ni mogoče kako drugače.
Sedaj bom pa resnično nehal o tem pisati, ker tukaj berem in pišem predvsem o dogodkih iz športnega področja in ostalih stvari, ki so povezane s športom, tako ali drugače.
VSEM ŽELIM EN LEP DAN, ČEPRAV VZUNAJ PASJE DEŽUJE.NAJ SI VSAK NAREDI DAN TAKO LEP, KOT MU NAJBOLJ USTREZA.
POL PA NAJ UPORABI, TAKE ALI DRUGAČNE METODE.GLAVNO JE DA SMO VESELA IN ZADOVOLJNA DRUŽBA, KI GLEDA NA SVET IZ DOBRE PLATI IN NE SAMO IZ SLABE.
P.S.Čeprav sem prej napisal, kaj se vse dogaja.Pa vseeno gledam življenje in vse kar se dogaja okoli mene čimbolj svetlo, če se le da.
Zato pa ne dovolim, da padem pod kakršen koli vpliv, da bi o kateri stvari ali človeku slabo mislil.Svet je tak kakršen je.Mi lahko samo kaj pripomoremo v tej smeri, da pozitivno mislimo in delamo.
ČAO!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#23049
Jaz sem šel danes teči po dežju in dan je lepši :D . Sedaj, ko sem se malo raztezal pa nekaj pojedel je pa sonce posijalo. :D Bogu hvala!
Uporabniški avatar
 Tuli
#23062
....Tudi sam sem se ( sicer pozno ob 9.30 ) podal na 7 km teka po totalnem nalivu , da sem bil premočen do kože.....Zanimiva je bila reakcija doma češ da sem blesav :shock: da hodim v takem tekat , saj mora biti z mano nekaj narobe pa še pljučnico bi lahko dobil ( čeprav sem se stuširal z vročo vodo ) .....skratka sem primerek svoje družine ( na žalost zaradi ekonomskih razlogov živim doma , sicer sem 22 leten ) , ki redno prakticiram tek in tečem vsako jutro ... Pa se jim zdim neumen ....hmmm :) :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA