Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 dpop
#24239
Fotr napisal/-a:Lunca, če hočeš spraviti slikico pod tvoje ime na TF, moraš narediti s Slikarjem ali Irfanom ali katerimkoli programom za slike, eno svojo slikico v dimenzijah 80x80 pikslov in jo spraviti v galerijo na forum, od tam pa jo vstaviš na mesto pod ime.


Fotr... kratka in jedrnata navodila!!! :cast:

Samo bi te malo popravil oz. dopolnil v dveh "detaljih"... slikica
ni nujno dimenzij 80x80... lahko je tudi MANJ... in lahko je tudi
pravokotna (npr 76x59 :wink: )... le da DALJŠA stranica slike
ne presega 80 pikslov...
Druga malenkost pa je da slike NI potrebno nalagati v galerijo...
ko popravljaš svoj profil lahko slikico naložiš DIREKTNO s svojega
diska (pač ime slike na PC-ju... npr C:\Slike\slikca.jpg)
Aha... pa še eno opozorilo velikost datoteke s slikico ne sme
presegati 6Kb - 6kilobytov... če je slikica prevelika se shrani
z večjo kompresijo (večji procent stiskanja JPG)...

1167 Darko

P.S. No, sedaj bo pa kdo rekel: "Kaj ima pa to opravit s
psihologijo"... hja, preberite kaj sem napisal zgoraj...
Ste kaj razumeli? Ne?... Seveda ne... jaz sem "duševno
moten"... pa potem "nerazumljivo" govorim :wink:
Uporabniški avatar
 Fotr
#24249
dpop napisal/-a: ...Samo bi te malo popravil oz. dopolnil v dveh "detaljih"...


Hvla, Darko za dopolnitev navodila, saj sem se potem spomnil, da slikce ni treba dati v galerijo, a se mi ni dalo popravljati navodila, mislil sem si, saj ni nič narobe, če bo slikco vstavila iz galerije. Pa še slike se bo naučila pošiljati v galerijo.

Seveda tole spada v tale kotiček, saj psihiatri (ali psihologi, ne vem, jaz jih komaj razločim), pravijo, da stres in slaba volja povzročita različne reakcije. Najprej se to pozna v stresanju nezadovoljstva na druge zaradi malenkosti, kar se vidi pri meni, ko sem nestrpno ozmerjal vse, ki niso imeli slikce v avatarju. Značilno za nenormalno stanje pa je tudi spuščanje črk v besedah, zamenjava pojmov in pomanjkljivo izražanje. To se pa pri meni odraža v pomanjkljivem navodilu za Lunco, pa še toliko sem bil pod stresom, da sem šel razlagat računalniške veščine, ki jih sam ne obvladam preveč. Evo, vse to se mi je zgodilo, ker sem za cele pol ure tekel več, kot sem imel v mislih. :shock: Mogoče bi moral dobiti kakšno duševno oskrbo, ali pa ne, saj je že prej veljalo, da nisem preveč stabilna oseba. Že ko se pogovarjam sam s sabo, se izražam tako neumno, da večkrat osupnem in vedno ostanem brez besed. Ampak samo pri govorjenju, pri pisanju pa ne morem nehati. Zdaj pa bom nehal, kar je znak, da sem še vedno v lahnem šoku. :shock:
Uporabniški avatar
 Staša
#24271
Tuli, nikoli ne sprašuj ali predlagaj nove rubrike. Ti jo enostavno odpri (no, sej si jo), pa steče samo od sebe. Ni potrebna, ampak je že 3 strani razpredanj :) :wink: :D :D :D :D
Uporabniški avatar
 lunca
#24298
Hvala fotr in dpop za izčrpna navodila, ampak zame so še vedno "francoščina". Sej bom čimprej poskušala dobit k računalniku kakšnega, ki se na to spozna. Pol bo pa tud slikca na forumu! Pa danes na treningu te bom pocukala za rokav, da me boš spoznal :wink:
Uporabniški avatar
 Tuli
#24353
AH KAKŠNO LIMONADO SEM ZAKUHAL.......Sicer pa nisem imel v mislih psihiatrov ali neuravnovešenosti in diagnoz...... :? :? ..Tole je malo šlo predaleč. :x :x ....Da potrdim včerajšnji primer : nekje ob polnoči je bila včeraj oddaja na hrvaški - Na rubu znanosti - kjer se seveda govori bolj o fiziki , parapsihologiji , o raznih stanjih itd.....Seveda se boste vprašali kaj ima to opraviti z tekom ! Nič, razen ene stvari.....Pač pogovarjali so se o življenski energiji in bla bla bla .....Dokler nek hrvaški zdravnik ni izrazil spoznanja : da naše EMOCIJE ( kadar niso izražene - ali niso bile ! ) kopičijo energijo V OBLIKI NAPETOSTI v MIŠICAH v človeškem telesu !! Če se to dogaja leta in leta , je posledica bolezen - katera koli pač , odvisno kateri organ je bil najbolj obremenjen.Eto pa naj mi še kdo reče da ni povezave med konkretnim mišičanim sistemom in našimi emocijami !! In ker človek ni samo rojen za predalčke - lahko povežemo TUDI ( ne pa nujno ) na tek in si upam dati glavo , da se ta povezava dogaja nenehno tudi med tekom !! Problem je samo tukaj ker se to dogaja NEZAVEDNO , mimo naše volje ! Zato se lahko človek po teku tudi počuti zelo ubito , kljub temu , da je z tekom nevtraliziral stres , dosegel določeno evforijo , se napolnil z endorfini....

Torej kdo govori o kakšnih diagnozah in ali sem čudak ker sem videl povezavo ?? Ali smo v srednjem veku ??

Nevem , zakaj se človek na splošno tako prekleto boji psihologije kot da mora za to biti popolnoma zmešan ....A dejte , bolj je strupen naš ekonomsko - političen sistem , kot pa rahla spoznanja , ki bi utegnila biti celo koristna - in prav nič sramotna !!

Mogoče je to moj PREVIDEN odgovor na vprašanje , ki ga je pod temo " pomanjkanje volje " izrazila Miša in upam , da me razume , da je to morda le EN DEJAVNIK -povdarek na EMOCIJAH, seveda so lahko tudi stare poškodbe, ali gre za splošno izčrpanost organizma ker se je preobremenila z mehaničnim tekom....Ampak vsekakor pa gospe Miši ne bom rekel : morda je pač Luna ....Sicer pa , če luna kam deluje , deluje ravno na emocije.... :) Ali se da odstranit luno? :))

psihiater Tuli

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#24396
Pri nas je pri fiziologiji zadnjič dr. Lasanova predavala o tem (tonus mišic, da je naš imunski sistem materializacija našega jaza, v mišicah je tudi zapis stresnih situacij, samo gibanje je odraz človekove samopodobe...) in jaz verjamem, da je to res.
Bravo Tuli!!
Potrebno je nenehno pridobivati nova znanja, le tako lahko vsaj približno dojemamo sebe in svet okoli nas.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA