Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...

Sem s svojimi dosežki v letu 2004 zadovoljen:

Zadovoljen!
36
68%
Delno zadovoljen
12
23%
Nisem zadovoljen!
5
9%
Uporabniški avatar
 gregorb
#24819
Vem da leta še ni konec, vendar do konca leta imam v planu le še dve, morda celo samo eno prireditev in sicer Palmanova 21km?? in Novoletni tek v Dolskem.

Dodal sem malo anketo, da vidimo, kakšno je bilo leto za člane TF.

pa poglejmo kaj sem planiral jaz:
Ojla!
Moja cilja sta:
- Radenci pol maraton okrog 1h 35min
- Ljubljanski Maraton ostati živ
- Juriš na Vršič pod 50min (kolo)
- Vzpon na Kum pod 50min (kolo)
_________________


No tole sem pa dejansko storil:
Mali Kraški maraton-21km: 01:49:00
Vipavski tek 10km: 0:44:02
Tek trojk 28km: 02:42:00
Pohorje 31km: 02:59:00
Maraton 4. občin 35km: 5:35:24
Juriš na Vršič - (kolo): 0:59:47
SAM 50km: 06:08:46
9.Ljubljanski Maraton 42km: 3:55:06 bruto

Torej če potegnem črto, sem od zastavljenega dosegel zgolj en sam cilj - pretekel maraton in ostal živ. Radencev se sploh nisem udeležil, kakor tudi ne kolesarskega vzpona na Kum, ki pa je bil letos že spomladi in ne jeseni kot doslej.
Cilj za Vršič, je bil očitno previsoko postavljen, saj je bilo kolesarskih kilometrov letos zgolj 400.
Tekaških pa do danes 942km.

Zakjuček: Kljub ne izpolnitvi zastavljenih ciljev za leto 2004 sem zelo zadovoljen z letošnjim izkupičkom, pri napovedih za prihodnje leto pa bom poizkušal biti bolj previden in bolj realen, kot za letošnje leto.

Srečnga pa zdravga, pa veliko športnih užitkov ter obilico kilometrov nam želim!
Uporabniški avatar
 haupi
#24843
No bom še jst pristavil svojo skledo!

No moja pridnost je bla pa letos malo pod načrti in pričakovanji. Zaradi poškodb (najprej prometna nesreča, kasneje pa še poškodba narta) se nisem uspel udeležiti niti Radencev niti LJ maratona. Tako da me vse to in še več čaka za prihodnje leto.

Sem pa naredil na nogah enih 800km na kolesu pa okol 1000km. Poleg vsega sem se pa še prvič spopadel z adventure race tekmo - čeprav z mestno različico v Zagrebu (Yogsi urban Challenge Zagreb - 90km).

Upam v več sreče prihodnjo sezono.

Lp
haupi
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#24897
Z letošnjimi rezultati sem zadovoljen, še bolj sem zadovoljen s treningi, ki sem jih imel letos-bili so res kvalitetni in komaj čakam naslednjo sezono, za katero imam že zastavljene cilje, ki niso majhni-o tem drugič.
Lep pozdrav vsem :D
Letos, po 1 letu treninga sem odtekel: 1500m=4:16, 3000m=9:12, 21km=1:15:53.
Nazadnje spremenil tomaz ny, dne 27 Dec 2004, 08:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 MihaPR
#24906
Moja prva celotna sezona, rezultati pa tkole:

4. kraški maraton, 21.098 km, marca --> 1:51:46, 142 bpm
Kaernten Laeuft, 21.098, avgusta --> 1:45:10, 163 bpm
9. Ljubljanski maraton, oktober --> 1:34:08, 174 bpm

Vsakič presegel pričakovani čas, najbolj v Ljubljani, s tekmovalno sezono definitivno zadovoljen, rekreativne pa se ni konec :)
Uporabniški avatar
 gregorb
#29212
Zgleda da se za nekatere sezona ne bo končala, ker nič ne napišete v tole temo? :lol: :?: :shock:
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29250
Ja tole je zelo zanimiva tema kar sem jo prebral.
Jaz lahko na kratko rečem, da z letošnjo sezono nisem zadovoljen.
Imam pa tudi razloge za to, saj sem bil tudi opečen tako, da sem bil tri dni v kliničnem centru v Ljubljani, medtem ko ste ostali prestajali muke na maratonu Predvor - Železna kapla, čeprav je deževalo.Seveda bi raje bil na maratonu kot pa v bolnišnici.
No moji rezultati so nekako naslednji
25.04.2004 - tek na Ščičasti hrib čas 26,41 min ( nisem zadovoljen - daleč pod mojimi zmožnostmi )

ULRICHSBERGLAUF MARIA SAAL 9,9km dolg gorski tek
rezultat 44:16 min ( s tem rezultatom sem zadovoljen saj sem popravil svoj osebni rekord tukaj in to kar za skoraj 3 minute )

4.SAM Predvor - Jezersko 6ur in še nekaj ( katastrofa vseh katastrof )
upam, da bom lahko dal revanšo temu teku.In to pošteno lekcijo, da se jo bom zapomnil za celo življenje.

7.tek na Grintovec 25.07.2004 čas 1:56*32 ( nisem zadovoljen s časom )
tekel sem že bolje.

EXTREMNA tekaška AVANTURA tako bi se lahko temu reklo, kar sva
izpeljala z Alešom od mejnega prehoda Radlje ob Dravi do skoraj simonovega zaliva ( s tem sem kar zadovoljen, čeprav bi se dalo še kaj izboljšati kar se tiče časa ) če bi lahko imela organizacijo malce bolje izpeljano.Pa drugič več sreče.Tudi ta proga ima še mojo revanšo 100%.

24.urni tek Grosuplje ( popolnoma razočaran )

8.mali maraton Palmanova 1:28*30 ( delno zadovoljen ) vsaj nekakšen obliž na Ljubljanski maraton na katerem sem tekel slabih 3:33* 01.

Tek trojk okoli Ljubljani pa je bila tudi živa katastrofa, saj pojma nisem imel kaj se je dogajalo z menoj tedaj.Na koncu sem imel pulza skoraj 224 ud/min.To sem pogledal potem doma na grafu, ker ko sem prišel skozi cilj me je rukalo kot sto hudičev, resnično.Vendar teh 223 udarcev sem imel na koncu ko sem hotel od jeze ves penast pritisniti kar se je še dalo.

19. septembra je bil gorski tek na Javornik s tem tekom sem bil zadovoljen saj sem popravil svoj osebni rezultat za skoraj 2miinuti in sem šel 47,24min, sem bil vesel na cilju.

Z radenci sem bil srednje zadovljen saj sem odtekel letošnji svoj najboljši maraton 3:13 minut in še nekaj.Čeprav je bilo na dosegu nog bi se temu reklo čas pod 3:10.

Na pariškem maratonu pa glede na to kako sem lahko treniral, moram biti za začetek še kar zadovoljen z rezultatom.

Ja tek po Lončariji mi je šel tudi kar dobro od nog saj sem postavil svoj osebni rezultat na tej progi.In sem šel krepko pod 39minut.

No za naslednje leto imam priznam kar precej ciljev, ki jih želim in bom pač naredil vse da jih dosežem.Seveda kar je v moji moči, če mi bo zdravje kolikor toliko služilo.
Ja tudi s kilometražo, ki sem jo naredil nisem zadovljen, ki sem si jo zastavil, tako da načrt za višjo in hitrejšo kilometražo ostaja za naslednje leto.
Na koncu naslednjega leta pa bom naredil resnično pravo bilanco stanja kakor bi se temu reklo.
Če bom delal tako kot sem si zastavil načrte potem tudi uspehi ne smejo izostati.

Tudi jaz bom sicer še enkrat voščil vsem tekačem in tekačicam tekaškega foruma.
ČAO!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#29253
Hmm... Tomaž Ž. ti si pa odtekel več maratonov kot Kejžar :? , vsekakor ne moreš biti zadovoljen s časi, realno pa tudi ne moreš kar tako na vsakem maratonu odteči ne vem kaj, saj to ni 5km. Bolje bi bilo, če bi odtekel 1 ali 2 maratona pa ta dva hitreje, pa 2-3 polmaratone. Ne moreš iti na vsako tekmo, ki je na koledarju; lahko greš sam rezultatov ni pa poškodbe pridejo ponavadi.
Vsak je svoje sreče kovač :) . Ne tega jemat kot soljenje pameti, ampak kot prijateljski nasvet.
LP
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29260
Imaš delno prav, kar si povedal.Nekako v tej smeri bom naslednje leto tudi delal.Da se zopet vrnem nekako nazaj in da dobim nekaj na hitrosti zopet.
Bom odtekel kakšen maraton več, ampak na določenih ne bom šel na rezultat, ampak zgolj da naredim nekaj za svojo psiho, da je še bolj utrdim v dobri veri za čimboljši rezultat.
Ja nekako sem si rekel, da bom vse te teke, ki so tako imenovani vaški teki ali podobni, čeprav je konkurenca huda.Naprimer kot je bil tek v Dolskem in podobno vzel za dober trening tekmo hitrosti.
Ker tudi nekateri Kenijski tekači so pravilno izjavili, da so nekatere tekme odtekli kot samo pripravo na enega od svojih glavnih ciljev sezone recimo za kakšen res dober maraton ali polmaraton.
Nekako sem si okvirno zadal, da bom odtekel več polmaratonov, vendar na vseh ne bom šel na rezultat, ampak jih bom vzel kot trening tempo tekov.
In kot si omenil bom največ tri polmaratone probal odteči kar se da na dober rezultat, ki bo nekakšna podlaga za dober rezultat na maratonu.
V maratonu pa mislim odteči, če bo zdravje dopuščalo največ tri maratone na rezultat ostale pa po občutku za trening hitrosti za maraton in nič drugega.
Na določene teke se bom res kar se da dobro pripravil in primerno spočil, na nekatere teke bom pa šel s polnim treningom prejšnega dne.Tako, da ne bom nič razočaran, če bo šlo kaj slabše kot bi lahko.
Sam vase verjamem, da mora naslednje leto iti boljše kot je bilo letošnje.Kot sem omenil pred posameznimi tekmami bom načrtno aktivno počival, pred nekaterimi pa načrtno nič.Bom pa več časa posvečal tudi razgibavanju, kar je zelo pomembno, da se zmanjša število poškodb in podobnih stvari, ki negativno vplivajo na samega človeka.
Sedaj sem si nekako plansko razporedil naslednje leto nekako približno kako in kaj bo izgledalo.Bom pa te dni še bolj detajlno obdelal za posamezni mesec in periode.
Skratka ne bojim se garanja na treningu, s tem pa pridejo tudi dobri rezultati na tekmah.Zagotovo pa bom šel čimvečkrat s teboj na kake intervale pa pol če na škrge bom dihal :lol:
Saj če bo kakšna lepa bolniška sestra v bližini pol bom hitro k sebi prišel :lol: .
ČAO!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#29267
Težko boš na tekmi izboljšal hitrost, še več, prepričan sem, da to ni možno. Za razvoj hitrosti in vzdržljivostne hitrosti v tekih na srednje in dolge proge je osnovni trening intervalni trening 400m in 200m. Da bi izboljšal hitrost moraš teči hitreje kot na tekmi, torej je tvoja hitrost intervalov hitrejša od tekmovalne hitrosti, torej mi povej, kako je možno na tekmi teči hitreje od tekmovalne hitrosti? Kako lahko tekma zamenja trening recimo 20*400m značilni maratonski trening ali pa 10*200m + 20*400m + 10*200m? Prvo moraš narediti kar nekaj takšnih treningov, da bi lahko hitro odtekel na tekmi.
Vsaka tekma je obremenjujoča psihološko in težko je držati se nazaj, če gre mimo tebe en starček od katerega si hitrejši.Če pa greš vsak vikend na tekmo se preprosto skuriš,jaz recimo sem bil po neumnem letos na 3 tekmah v 10 dneh enkrat spomladi-po tretji tekmi nisem mogel spat, ne vem ali sem imel vročino, nisem se mogel skoncentrirat, da bi bral knjigo več kot 10 min - pa so ble čist nepomembne tekme.Verjeto sem imel v telesu preveč adrenalina.
Na tekmo greš npr. za test, da vidiš kako učinkuje trening, recimo 1*krat na mesec.
Če si pripravljen garati in glede na to, koliko maratonov si že odtekel, mislim, da ti nikakor ni potrebno hoditi na maraton za psihološko pripravo.
Več kilometrov ne pomeni, da boš ne vem kaj odtekel, rabiš predvsem kvaliteto.
Pa še tole po polnem treningu potrebuješ drugi dan regeneracijo ne pa tekmo, z njo si le škodiš ne pa koristiš.
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#29269
Pozdrav!
marathon napisal/-a:............Skratka ne bojim se garanja na treningu, s tem pa pridejo tudi dobri rezultati na tekmah.Zagotovo pa bom šel čimvečkrat s teboj na kake intervale pa pol če na škrge bom dihal :lol:
Saj če bo kakšna lepa bolniška sestra v bližini pol bom hitro k sebi prišel :lol: .

8) Maraton, drzi se tomaza kot klop in ubogaj ga, kar se tice treninga, pa bos drugo leto zel zelo lepe rezultate :!: Pa dobra volja bo tudi. :D

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29270
Imaš prav TomažNY kar se tiče samih treningov.Tak tip treningov kot si navedel 20x400m sem že delal na stadionu, ko sem lahko še hodil tja in nisem imel kakih problemov.Drugače sem delal tudi 25x400m vmes pa 100-200m kaskanja oziroma hopsanja.
Potem sem delal recimo tempo teke najprej 5000m vmes kake tri minute izi potem pa še 3000m teka in tri minute izi, nadalje 2000m teka in 3minute izi, nazadnje pa še 1000m in tri minute izi.
Tako sem lansko leto šel na maratonu 3 ure in 6minut.
Letos pa se mi je enostavno vse podrlo.Potem je bilo tukaj še problem sociale, ki jo bom vsaj za silo sedaj upam uredil.In bom tako lahko saj normalno treniral treninge, ki sem si jih zadal.
Nekako sem si zadal da popolnoma na novo štartam 1.januarja dalje in bom probal na vsak način biti čimbolj dosleden.In to mi bo v prvi vrsti pomenilo kvalitetne treninge glede na svoje zmožnosti.
Potem pa bom seveda če bo šlo vse po sreči in bom prišel v Ljubljano in s teboj naredil kak tempo trening ali interval.
Nekako se moram obrzdati v želji po maratonih.Ker ponavadi se z rezultatom sploh nisem obremenjeval in sem pretekel kar v redu.
Če sem seveda prej delal kake daljše treninge.Kar se tiče adrenalina pa sem lahko po tekih zaspal kot dojenček in brez problema se kaj učil.
Edina stvar je bila, da sem čutil šele tretji kdaj pa kdaj šele četrti dan bolečine v stegenskih mišicah oziroma QUADRICEP-sih.Kar ti je gotovo znano.Se spomnim da sem tekel v Radencih letos maraton potem sem pa šel naslednji dan čisto na izi en tak srednji tek.Ta tretji dan po Radencih me pa je vleklo na Storžič in sem šel.In sem še ta dan odtekel svoj osebni rekord na Storžič.Motivacije mi sploh ne zmanjka, samo če nimam kakih obstranskih problemov, kar se tiče osnovnega zaslužka potem še vse ostalo gre.
Sem pa si prisegel, da bom kar sem prej omenil zaradi treningov resnično probal čimbolj se osredotočiti na čimvečjo hitrost.Potem bom pa videl konec leta kako in kaj bo glavni rezultat.
Prej bom imel kako test tekmo.Ja povabim te na 21km tek v Udine, ki je en mesec pred Ljubljanskim maratonom in je izredno hitra tekma.
Že podatek ti pove kako hitra je, ker prvih 100 tekačev gre pod 1uro in 10 minut.Prve dva tekača sta šla pod 1uro in to je bilo zmerjeno s čipi.
Evo častim vožnjo v Udine, ti me boš pa vlekel kot enga vosla :lol: :lol: :lol: .Malce v šali nekaj pa res.Do septembra je še daleč.
Skratka naslednje leto bom tekel veliko bolj pametno to sem si rekel, ker hočem nekaj narediti pri sebi.Skoraj zagotovo bom šel delati test, ki so ga opravili tudi poletovci pol pa kolikor bo pač stalo bo.Bom vsaj videl določene parametre in vse ostalo.
Skratka me veseli, da bova lahko sodelovala skupaj in tudi potrenirala.
LEP POZDRAV!
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29271
Ja sem pozabil kar se tiče regeneracije.Da bom definitivno po kakšni test tekmi naslednji dan se regeneriral na aktivni način.Definitivno pa se ne mislim skuriti.Skratka mislim delati veliko bolj z glavo.Resnično sem pripravljen garati.Samo stvar je v tem kako bom lahko hiter.
Bom pač toliko več delal na hitrosti in kar je še potrebno za dober rezultat.
ČAO!
Uporabniški avatar
 oranzni_slon
#29272
Pozdrav!

8) Sam sem v letosnjo sezono stopil z zelo realnimi cilji. :D Dve 21-ki v 1:45 in pa kratke mesane trojke v 1:30. ;) :) Ali sem uresnicil cilje :?: Kratek odgovor je DELNO. :D Torej, trojke smo pretekli v zelo solidnem casu 1:14, v Radencih sem preprosto pregorel v tisti vrocini in je bilo vec kot dve uri :( druge 21-ke zal nisem vec spravil skupaj. :D Sem pa nastopil na Bevkah na 14km, v Grosupljem sem spravil prvic skupaj 27km v enem kosu, v Logatcu 13km , Litija 12km, Izlake-Zagorje 10km, V. Deseniska 10km, PST cel krog, tek ob Savi 13km in LM 42km prvic.S casi se na vseh tekih, ki so sledili Radencem nisem vec obremenjeval, ampak mi je bil cilj progo preteci z veseljem in brez kaksnega hudega naprezanja. :)
:) Pogled nazaj mi pravi, da sicer nisem dosegel zastavljenih ciljev, da pa sem zelo nebolece prestopil prag prve 42-ke na kar si v zacetku sezone nisem upal niti pomisliti. 8) Skratka zelo sem zadovoljen. :)
Vsem forumovcem zelim zdravja, srece in veselja v letu 2005, vse ostalo bo prislo samo po sebi. :) Srecno :!:

lp, oranzni slon
Uporabniški avatar
 pegaz
#29273
oranzni_slon napisal/-a:Pozdrav!
8) Maraton, drzi se tomaza kot klop in ubogaj ga, kar se tice treninga, pa bos drugo leto zel zelo lepe rezultate :!: Pa dobra volja bo tudi. :D
lp, oranzni slon

Hej, Slonči, to je pravi nasvet! Sicer pa, midva bi Marathonu lahko dala ene par nasvetov, koko se preteče maraton,ne? ;) :P 8)

@Marathon: strinjam se s Tomažem_ny in z O.Slonom. Spomni se, kaj sta napisala Fotr in Lučko o regeneraciji pa počitku. Pa kako se je morala Barb v roke vzet, da se je lahko začela nazaj držat in je začasno nehala tekmovat, dokler ne sanira poškodb.

Ti veš, da je tvoje telo sposobno več, da je tvoja psiha trdna, že kar trmasta, rezultatov pa ni. Včasih moraš narediti korak nazaj, malo počiti in izvesti kak psiho trening, ko greš skozi vaje sam s sabo, v glavi. Zmanjšati število tekmovalnih km, treninge pa preudarno razdeliti tako, da je rezultat kvaliteta namesto kvantitete.

Pri načrtovanju sezone '05 bi jaz na tvojem mestu riskiral tole leto in si sposodil kak načrt treningov pri Tomaću_ny. Navsezadnje študira tam, kjer učijo tek, in mu je to posel. Pravilni deleži počitka in treninga, manj tekem, pa te kakovostne. Pokaži nam, kako se blesti!

Vsi ti držimo pesti!

Lep let, Pegaz :)
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29275
Ja imaš prav Pegaz, kar se tiče teh stvari.
Zato sem si rekel po vseh prigodah, ki sem jih doživel letos.Da letošnje leto speljem do konca čisto tako brez kakršnih posebnih želja.Da saniram osnovne življenske stvari, ki človeka spremljajo vsak dan.Z novim letom bom pa kot sem omenil resnično tekel veliko bolj preudarno in taktično bolje, vsaj upam tako, da se ne bo ponovila kaka poškodba.
Kar se tiče posla, ki ga bo opravljal po dokončanem študiju.Priznam, da bo nekoč tudi to moj posel.In da bom tudi jaz učil mlade trenirati, nekaj že sedaj.Seveda njih ne učim tako, kot sem delal jaz letošnje leto.
Ampak jim govorim, da je treba delati s psiho tudi nekaj.
Seveda sem si dejal, da bom v prihajajoči sezoni dal tudi več poudarka na psihi in stvarem, ki so povezano z njo.Skratka probal bom usmeriti vso svojo psiho na tekaško maratonske stvari veliko bolj kot pa letos.
Sicer že nestrpno čakam naslednje leto.
A kot pravi nek pregovor je treba žabo počasi odirati.Tako se bom probal držati tudi naslednje leto, zagotovo.
ČAO!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA