Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Tjaša
#28960
drej napisal/-a:Trenirat čisto od začetka. Začel sem vsak drug dan 15 minut, skoraj vsakič povečam za 1 minuto, sedaj sem pri 32 minutah, cilj je vsak drug dan 60 minut.
Kaj hočem povedat? Ko bom šel 2005 na lj. mali maraton mi bo težje teči, kot nekomu ki teče prvič. Pretekli rezultati obvezujejo.
Mogoče sploh nisem zadel bistvo teme.


Hej, Drej, všeč mi je tvoja taktika, si bom zapomnila, če se bom morala kdaj pobirat (sem si sveto obljubila, da se mi ne bo treba), step by step in se daleč pride. Kar se rezultatov tiče kot "obveze" se tudi strinjam!

Pozdravček,
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#28997
Je prav lepo prebirat te vrstice naših tekačev ne samo tekaškega foruma, ampak tudi ljudi, ki niso člani tekaškega foruma in jih poslušati, da želijo nekaj dobrega za svoje telo, za svoj duh.
Tjaša življenje je samo eno, zato je treba torej:
" TEČEM,
ZATO ŽIVIM,
ZATO DIHAM,
ZATO ŽELIM,
DA BI RAZUMELI
TA BIT ŽIVLJENJA
IN SMISLA TEGA POČETJA.

KI NEUMORNO,
KREPI DUHA,
KREPI TELO,
USTVARJA ENERGIJO,
KI NIMA CENE.
ENERGIJA,
KATERA USTVARJA
NOVEGA ČLOVEKA.

GIBANJE TELESA IN DUHA,
ZA KAR NASTAJA NOV ROD,
NOV ROD LJUDI,
KI MISLI POZITIVO,
KO OKOLICA DELUJE NEGATIVO!"

Ja kar se tiče pa Ruglja je pa tako.Da nekaj ima seveda pozitivnega v tem kar počne.Konec koncev ima tudi rezultate, ki jih lahko pokaže.Samo v nekaterih pogledih pa bi človek kmalu prišel v navzkriž.To pa pomeni, da imamo ljudje različne poglede na svet.Na vso to brezno, ki se poraja okoli nas.Kot je omenil Runer.Nesmisel je večati to brezno, brezvezno.Ko pa lahko s čudovito stvarjo z preprostim gibanjem od kar je nastal homosapiens hoja, tek druži vse ljudi že od pamtiveka.
Zakaj bi se potem izogibali temu, kar nam je narava podarila že v zibelko, ko smo se rodili.
Zato smo se razvili in odvojili vsaj v nekaterih pogledih od opic.Pokončna hoja, da bi ugledali smisel tega življenja spoznavanje narave in spoštovanje njenih zakonitostih.Se pravi, da moramo znati živeti z njo jo spoštovati, dihati z njo.Nikakor pa ne smemo se zoperstavljati ali ji nasilno odtrgati nekaj kar je njenega.
Ravno nasprotno lepo jo moramo spoštovati in negovati.Vzeti od nje samo toliko, kolikor potrebujemo za preživetje.Ne pa toliko kolikor jemlje ta prekleti BUŠEK tam na oni strani poloble.
Njemu podobni ljudje enostavno ne vejo kaj je to pozitiva.Oni vejo samo to kaj je to provokativa
:wink: .
Kaj ni lepšega na tem svetu, kot pa to, ko se zbudiš zjutraj zajameš svež zrak, odpreš okno in vidiš kao ptice veselo preletavajo bližnji travnik ali jaso.
Vidiš kako prelestno se veselijo čistega zraka, kako se lahko igrajo s tistim kar jim je ponudila mati narava.
Seveda je tudi v naravi naravna selekcija, ki je nekaj normalnega za življenski tokokrog.
Ampak to kar delajo nekateri ljudje na tej polobli, to je pa absurd vseh absurdov.
Človeka ponavadi prime, da bi jih če bi lahko spustil v največji labirint na svetu jim dal kozarec vode in en teden starega kruha.Za njimi pa spustil na stotine kač in njim sovražnih živali.In potem bi videli, kaj je to resnično življenje.Ne bi oni nam tako brezvezne stvari plozali tja v tri dni.
Nam praktično onemogočali ponekod to čudovito stvar se gibati v neokrnjeni naravi.Uživati vse te vonjave, ko vstopiš v gozd in ko v njem v spomladanskem času že lepo diši po sočni travi.
Tečeš po njej, ker veš da je sveža dišeča in dihaš z njo z naravo, z gozdovi z rastlinami, ki te obkrožajo.
Ko tečeš proti slapu Peričnik občuduješ kaj je mati narava ustvarila, nam podarila v občudovanje ne v last, kot si nekateri to predstavljajo in si na vsak način lastijo.
Človek, ko teče nekje ali pa planinari, pač kjerkoli se giblje v naravi.Ponavadi prav čutiš, ko prideš v kako naselje kako odseva ali pozitivno ali negativno energijo.Nekako čutiš, če se zliješ v eno z naravo, da še obstajajo svetli otočki, koščki narave katere neovirano rastejo in nam dajejo svežino današnjega in jutrišnjega dne.
Zato ponekod, kjer je že ratalo takoimenovano romarsko središče na posameznih koncih Slovenije nekatere gore, hribi.Človek prav čuti, da nekateri pridejo samo zato, da se potem lahko pohvalijo da so bili tam in tam.Se pripeljejo popolnoma do skoraj vrha in naslednji dan v službi rečejo, da so našli smisel in motivacijo, ko so bili na nekem hribu.
In seveda poudarijo pa da so se pripeljali do tja gori.
Ob tem te kar zmrazi, ko ljudje tako teptajo ta čudovit posamezen košček.
A kaj moremo tu lahko samo razglabljamo in razgabljamo.No navsezadnje pa mislim, da lahko s takim druženjem kot je sedaj Tekaški forum le nekako primaknemo nekaj k temu ozaveščanju do spoštovanja samega sebe, pozitivne motivacije, načina življenja ( seveda, da je to nevsiljiv način ponujanja rešitve, ki se jo človek lahko oprime.Če spozna, da lahko naredi kaj dobrega za sebe in konec koncev za svojo okolico. )
Zato je v redu, da človek v vsaki stvari, ki se dogaja v samem gibanju v okolici kjer se giblje najde motivacijo, smisel, možnost razvijanja lastnih idej, iskanja samega sebe, iskanja prijaznih ljudi, ponuja lahko tudi pomoč soljudem, sotekačem.Skratka ljudem, katerim lahko njihovi nasveti pripomorejo, da spoznajo lažjo pot iz okopov v katerih so se znašli v času tega življenja do sedaj.
Zato je vsak pomoč lahko samo pozitivna.
Čestitke vsem, ki vidite smisel v gibanju v katerem uživate.
S tem premagujete samega sebe, premagujete svojo slabo stran.
Spoznavate kaj lahko še doživite in se naužijete življenja.
Upam, da boste našli motivacijo v vsakem koraku, ki ga boste naredili vsak dan ko se boste prebudili.
ČAO!"
Uporabniški avatar
 Staša
#30153
runner napisal/-a:vidim da ga dosti poznate ... Ruglja namrec.
Meni se zdi provokativen. In mislim, da to dela nalasc. Ce pa se 5% prime kar pove je super. Sport pri odvajanju je nekaj kar res pomaga.
Pri njemu partner (oz. cela druzina) odvisnika mora sodelovati. Potem pa knjige. Hej on ti kar lektiro prepise! Pa izleti, sex... to je zelo zanimiv clovek, bi rekel. Sovinist je, sexist, provokator... he he (kaj nismo mi vsi)...
Zakaj ga kdo, ki ga pozna, ne povabi na forum? Slisal pa sem da tudi zahteva, da vsi clani druzine dvignejo izobrazbo za eno stopinjo. Je to res?
Mislim da bi ga bilo zanimivo povabiti na kak tek/predavanje/analizo sam me je strah da se ne bi spickali ... :-/?
Pol pa bo, ko pravi N-tin ata... "saj samo debatiramo"
:-P


Tole obvestilo sem dobila. Predavanje je namenjeno študentom, verjetno psihologom, ampak je javno, tako da če koga zanima, se lahko mirno udeleži.

v cetrtek, 20.1. 05. ob 18. uri, v učilnici 34 (pritlicje), (FILOZOFSKA FAKULTETA) pride dr. RUGELJ. Imel bo predavanje z naslovom: ťZakaj so domala vse psihoterapevtske sole neucinkovite (v bistvu prevarantske)?Ť

najprej bo podal osnovne informacije, nato bo vse skupaj potekalo v obliki razprave. s sabo bo pripeljal tudi 'nekaj izobrazenih ljudi, ki so se v njegovem programu radikalne psihoterapije v mali in veliki skupini uredili (se "dvignili" iz hude navroticne stiske), oz. dosegli visoko stopnjo zapoznelega osebnostnega zorenja. Vsi bodo pripravljeni na razpravo.'

dr. rugelj pa pricakuje, da se na predavanje pripravimo tudi mi. zeli, da za njegovo predavanje preberemo njegovo knjigo POT SAMOURESNICEVANJA. torej, ce le morete, vsaj prelistajte in premislite njegovo knjigo, saj boste le tako od predavanja odnesli kar najvec.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA