Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 dragons
#29499
Staro leto se je poslovilo :cry: in pred nami je novo :D .S tem pa tudi nova pričakovanja oz. cilji.
Kateri tekaški prireditvi oziroma razdalji boste letos dali največji povdarek.
Mogoče osebni rekord?
Je to prireditev pri nas ali v tujini.
Na dan z načrti.


Lep pozdrav!
Dragons
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#29500
Dragons, a ti nimaš ciljev? :oops:
Moj poglavitni cilj je ostati zdrav čez celo sezono, če bo to izpolnjeno, bom seveda lahko treniral veliko in kvalitetno, kar pa mora prinesti rezultate, ki jih imam v načrtu.
Vsekakor je cilj izboljšati osebne rekorde, od prvega do zadnjega, kar ne bi smel biti velik problem.
 Ninocka
#29504
V letu 2005 zelim vsem (seveda tudi sebi :) ) ZDRAVJA, OSEBNEGA ZADOVOLJSTVA IN VELIKO UZITKOV PRI TEKU!

V ljubezni si po mojem mnenju nekako ni primerno postavljati ciljev... Moj odnos s tekom je "ljubezenski" in zelim, da bi trajal večno in bil vsaj tako dober kot je sedaj.

Pot ljubezni v letu 2005 pa si predstavljam nekako takole:

-udeleževanje tekaških prireditev (nad 10 km): nekaj tekov na ful, vecino za trening,
-skupni treningi oz. tekaska srečanja z vami,
-malce bolj "smiselno" treniranje (ne zmeraj preteči vsaj 15 km :oops: ),
-podpora kolegicam, ki so odločile, da bodo v leu 2005 začele teči,
-poglabljanje znanj o treningih, prehrani, tehniki, taktiki (gnavljenje vseh vas :twisted: , prebiranje literature), morda udelezba na Poletovem tekaskem taboru).

No, drugače (brez romantike :wink: ), pa seveda na "polmaratonu na ful" spomladi izboljšati rezulat in jeseni odteči prvi maraton :oops: (ta cilj je sedaj prvič "zapisan").
 dpop
#29506
tomaz ny napisal/-a:Moj poglavitni cilj je ostati zdrav čez celo sezono, če bo to izpolnjeno, bom seveda lahko treniral veliko in kvalitetno, kar pa mora prinesti rezultate, ki jih imam v načrtu.


:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
:cast: :cast: :cast: :cast: :cast: :cast: :cast:

1403 Darko

P.S. Lep primer kako v enem stavku zajameš bistvo! :cast1:
Uporabniški avatar
 haupi
#29507
tomaz ny: Moj poglavitni cilj je ostati zdrav čez celo sezono, če bo to izpolnjeno, bom seveda lahko treniral veliko in kvalitetno, kar pa mora prinesti rezultate, ki jih imam v načrtu.


POŠTENO

To si po mojem mnenju želimo vsi!!!

Lp
haupi
Uporabniški avatar
 Jani-san
#29508
Zdravo,
ker sem se uradno pridružil temu forumu šele letos, čeprav ga spremljam že več mesecev ( 8) ), bom še z vami delil moje cilje za tole leto:
-preteči vsaj en mali maraton - za velikega mislim, da ga še ne bom zmogel, pa tudi pustiti si je treba kakšno stvar za naslednja leta
-povečati pretečeno razdaljo na 3 ure tedensko (ne vem zakaj vsi uporabljate kilometre - jaz jih nekako ne uspem zmeriti :wink: )
-večkrat iti teč v družbi, do sedaj večinoma hodim sam, pa je včasih kar malo dolgočasno, malokrat a vseeno.
-spraviti vsaj kakšnega prijatelja v pogon in ga vsaj malo navduštiti za tek ali kakšen drug šport;
-mogoče še zadnja želja - preživeti olimpijski triatlon, kar mogoče ne bo letos, ampak nekaj nerealnih ciljev si pa lahko postavimo - a ne :?:
Pozdrav vsem, Jani
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#29516
Moj poglavitni cilj je ostati zdrav čez celo sezono, če bo to izpolnjeno, bom seveda lahko treniral veliko in kvalitetno, kar pa mora prinesti rezultate, ki jih imam v načrtu.
Vsekakor je cilj izboljšati osebne rekorde, od prvega do zadnjega, kar ne bi smel biti velik problem.

Vse izrečene oziroma napisane besede mi je TomažNY vzel iz ust, kar sem si mislil.Ja enostavno in gladko, če ni zdravja ti ne pomaga niti nobena svetinja, da bi dosegel željene rezultate, ki se si jih zastavlja vsak posameznik med nami.
Sam pri sebi sem videl prejšne leto, ko sem imel nekaj večjih problemov, opekline, bolečina v hrbut kar nekaj časa.
Sem kljub temu hotel iztisniti iz sebe nekaj, zakar mi je vse zgoraj našteto vzelo veliko treningov.
"BREZ ZDRAVJA JE VSE NIČNO!"

S tem Dragons ne mislim nič kaj ti očitati, ko si izpostavil to temo, povsem te v tem podpiram.Samo je pa dejstvo, kaj pomeni zdravje.
Mogoče prevečkrat omenjam to dejstvo in iz tega delam nekaj nevem kako čudnega.
Samo tako je dejstvo in nič drugače.
Vsem, ki ste si zadali za letošnje leto smele načrte, vam želim, da jih tudi uresničite s svojo voljo in vsem kar spada poleg od motivacije, znanja in vsega ostalega kar spada poleg.
Imejte se poleg tega še skrajno radi, kajti tudi to vam daje krila.
ČAO!
Uporabniški avatar
 Kunec
#29518
Jani lepo pozdravljen v TF-jevi družini tekačev.

Sam imam letos kar dosti dela s postavljanjem novih ciljev v teku :cry: . Lansko leto je minilo pet let, od kar sem se podal na pot za sanjami :D . V teh petih letih sem doživel veliko nepozabnih trenutkov in hrepenenja za sanjami med tekom. Obdobje sem zaključil z maratonom v Trstu. Pet letne sanje se žal niso uresničile :--( , zato sem se težko pobral nazaj na noge.

Za dolgoročni cilj sem si zadal sanje, na nek način je to nadaljevanje istin sanj za leto 2010 do 2012, ko naj bi tekel maraton v Atenah.
Letošnje leto pa bom treniral predvsem zarazdalje do 10 kilometrov in za hec kakšna 21-ka :D . Cilj izboljšati osebni rekord na 10 kilometrov in uresničiti ideje za katere je bilo v preteklosti premalo časa, ali pa jim še nisem bil dorasel :D .

Še naprej sanjajte in uživajte v teku, lep pozdrav :!: .
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#29529
Nekateri ste za cilj omenili tudi to, da nameravate navdušiti prijatelje za tek, šport... To se mi zdi eden najlepših ciljev, ki si jih človek lahko zada - pomagati drugim. Naj tudi drugi okusijo radost, veselje, prelepe občutke, malo nervoze pred tekmo, zadovoljstvo po teku, zadovoljstvo ob pogledu na tehtnico... :D
Se pridružujem, to je tudi moj cilj, vse prijatelje, znance in neznance osvestiti o pomembnosti športa, jim pokazati pot ...
Lep športni pozdrav!!
 mojA
#29555
Še pred kakšnim mesecem bi se razpisala. Danes pa napišem samo to:
ZDRAVJE. Če bo to, bo vse. Tek - upam, da vsaj toliko kot lansko leto - mislim na km. Štoparico bom pa ignorirala.
 drej
#29586
Ene par tekov 10 do max 15 km, za sežano se še nisem odločil, pa ljubljana sigurno.
lpa
 tex
#29603
Čas bi bil za en ta pravi maraton. Če bomo pridno tekli bo zdravje sledilo :!: :?:
Uporabniški avatar
 MihaPR
#29604
pariz, za prvic, pod 4 ure, pa osebni rekord v celovcu ali palmanovi na polmaratonu :)
Uporabniški avatar
 mihaperme
#29608
Moji cilji v letu 2005:
:arrow: Pariz maraton pod 4h
:arrow: polmaraton pod 1h 30min
:arrow: 10 km pod 40 min
:arrow: 24 ur (izboljšati lanski rezultat 93.5 km)
:arrow: še naprej druženje s TF
:arrow: odteči vsaj en pokal (dolenjski, primorski,...)

LP
Uporabniški avatar
 Vlajko
#29617
Končati leto 2005 kot zdrav, vitalen ter razgiban petdesetletnik s sposobnostjo lahkotnega teka v okviru lastnega zmernega razvoja do razdalj 15 - 20 km ter udeleževanje tovrstnih tekem pod zastavo Tekaškega foruma ali SKB, toda brez pretiranih tekmovalnih ambicij. Morda celo kakšen polmaraton, npr. v Ljubljani ali Palmanovi. Tudi kolesa ali gojzarjev ne nameravam "prašiti" v kleti. :D
Vsekakor pa si ne želim tega, da bi leto 2006 dočakal z "berglami" ter istočasnim spominom na prvi pretečeni maraton. :-((

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA