Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 bobsaap
#306324
Zdravo!

Zanima me, ali je že kdo prebiral knjigo Richa Rolla, Ultraman?

Kaj menite o njej? Kako je v njej predstavljena prehrana? Se jo splača kupiti?

Je knjiga podobna kot Jurekova, Jej in teci?

Hvala za vse odgovore!

Lp
 wind
#306439
Zanima me, ali je že kdo prebiral knjigo Richa Rolla, Ultraman?
Kaj menite o njej? Kako je v njej predstavljena prehrana? Se jo splača kupiti?


Splača se zagotovo ne. Nakup nečesa se splača, če potem to dražje prodaš, ali kako drugače zaslužiš. :mrgreen:

tule imaš daljši intervju, že iz tega vidiš, kako se prehranjuje ipd:
http://bestofama.com/user/richroll/ama/ ... ut-my-jour

Očitno še en iz kategorije "substance abusers who have replaced alcohol and drugs with lots and lots of exercise...". Dobesedno iz ene skrajnosti v drugo, torej zadrogiran, zapit in zašpehan, potem pa fanatično v prehrano in neke ultra športne preizkušnje, da s tem nadomesti prejšnje odvisnosti. :|

Če te mika rastlinska prehrana, nabavi mikser in sokovnik ter sam eksperimentiraj, da boš videl, kaj ti ustreza.

Tečeš pa menda tudi sam lahko toliko, kot ti paše, kajne? Ne vidim, zakaj bi človek potreboval nekakšne idole.

In če te slučajno rajcajo neke silne razdalje, imaš tudi slovenske knjige npr - Mravljetove Neskončne ceste. Ali pa ta enostavno ni več zanimiv, ker je običajno hrano (ja, celo živalskega izvora, ne moreš verjet) in redno pije pivo, hehe. :D http://www.alpner.com/media/2011/07/00/ ... ravlje.php
Torej se človek (tudi med silnimi napori) lahko regenerira na marsikaj, eni na pivo, drugi na morsko vodo, npr Srečko Bergant je svoje čase delal ekstremno dolge teke (tudi 1000 km). :mrgreen:

BTW, tale tvoj Rich ima očitno več knjig, ti govoriš o "Ultraman", na amazonu pa ponuja knjigo z naslovom "Finding ultra", za recepte ima še neko drugo bukvo "Jai seed".
Aha, Sunwarrior ga tudi reklamira (torej tipček konzumira tudi praškaste beljakovine):
http://www.sunwarrior.ca/experts/athletes
 bobsaap
#306446
wind, s čim si imel težave v otroštvu, z branjem knjig ali s prehrano?

Hvala za povezave, ki si jih delil z mano/nami, ampak sej znam Google uporabljati tudi sam.

Glede na to, kar si zapisal je čitno, da knjige nisi prebral in pljuvaš po njej, pljuvaš po človeku, ki jo je napisal in nekaj dosegel v življenju. Spraševal sem za mnenje ljudi, ki so knjigo prebrali, ne pa nekoga, ki ni obrnil niti prve strani, kaj šele prebral knjigo v celoti.

In ja, Mravljetovo knjigo sem že prebral, zato iščem še nekaj drugega za branje ... Tega "mojega" Richa ... da še njega preberem.

Pa še to, v življenju ni vse denar in zaslužek, tudi druge stvari imajo lastnosti, ki nam nekaj "dajo" in se jih zato "splača" kupiti.

Še enkrat hvala wind za tvoj odgovor, bi pa vseakor prosil še koga, ki je prebral knjigo Ultraman, da poda svoje mnenje. ;)
Uporabniški avatar
 paulo
#306457
wind včasih je bolje, če smo tiho. Nevem zakaj bi bilo slabo ,če je tip spremenil svoj način življenja. :D eh bom tudi sam raje tiho ,da ne bom tako kot ti slišat nestrpen.
 wind
#306460
bobsaap napisal/-a:wind, s čim si imel težave v otroštvu, z branjem knjig ali s prehrano?


A zdaj boš pa nesramen? Hehe, zanimivo. :D

Če se ne navdušujem nad njim, bi moral imeti težave??? Kako kratka logika, dragi Bobo*.
Ravno obratno, mnogi nismo imeli težav z branjem, težav s prehrano/težo, težav z gibanjem, aktivni tako ali drugače celo življenje. To je pa tudi razlog, da ni potrebe po ekstremiznu, naj bo to prehranski ali športni; še manj po silnem navdušenju nad takšnimi "junaki", ki prakticirajo ekstremne dejavnosti zaradi prejšnjih (negativnih) ekstremov.

bobsaap napisal/-a:Glede na to, kar si zapisal je čitno, da knjige nisi prebral in pljuvaš po njej, pljuvaš po človeku, ki jo je napisal in nekaj dosegel v življenju.


Zapisal sem dejstva, to ni pljuvanje. Če tega ne preneseš, ker si bodisi preveč navdušen bodisi sploh nisi pripravljen sprejeti drugačnega mnenja, se vprašaj, zakaj si tako reagiral.

Avtor (Rich Roll) se zaveda, od kje njegova potreba po ekstremnih podvigih:
"Alcoholics and drug addicts are extreme in their nature, and once alcohol and drugs are taken away, it’s common to pursue other extreme things, whether its tattooing your entire body or doing ultra-endurance sports."

To je to - iz ene skrajnosti v drugo.

Po tvoji logiki torej pljuva kar sam po sebi? Ej, Bobo*, ne bi mogel bolj zgrešiti. :D

bobsaap napisal/-a:Pa še to, v življenju ni vse denar in zaslužek, tudi druge stvari imajo lastnosti, ki nam nekaj "dajo" in se jih zato "splača" kupiti.


Šaljivo sem ti razložil pomen besede "splača", zato tudi smeško, pa nisi dojel. Nič čudnega, mnogi jo uporabljajo v povsem napačnem kontekstu. Glej SSKJ.

Kakorkoli že, če misliš, da bo od nakupa te knjige kakšna korist, kar v nakup.

bobsaap napisal/-a:Hvala za povezave, ki si jih delil z mano/nami, ampak sej znam Google uporabljati tudi sam..


Ne, žal ne znaš, sicer bi že samo na Amazonu dobil čez 300 mnenj ljudi, ki so knjigo prebrali. Recenzij je pa tudi polno.

Jaz verjamem, da si človek že na podlagi prebranega intervjuja, recenzije ali dveh..., lahko ustvari mnenje in se sam odloči ali bo knjigo sploh bral ali ne. Ti te odločitve nekako ne zmoreš, kot kaže potrebuješ potrditev na forumu.

Glede na zapisano se pa čudim, zakaj sploh sprašuješ, če nisi pripravljen brez izpadov sprejet tudi drugačnega mnenja.
 wind
#306474
paulo napisal/-a:wind včasih je bolje, če smo tiho. Nevem zakaj bi bilo slabo ,če je tip spremenil svoj način življenja. :D eh bom tudi sam raje tiho ,da ne bom tako kot ti slišat nestrpen.


Saj ni slabo, nikakor ne, to je pohvalno. Ne vidim pa potrebe po tem, da bi častili take "junake".

Če pa že kdo mora imet idole, jih tudi v Sloveniji in celo na tem forumu lahko najde cel kup, za božjo voljo. In upam si trdit, da so v veliki večini precej boljši zgled sočloveku, kot pa omenjeni Rich.

Če sem zato nestrpen, tudi prav.
 Binika
#306487
wind napisal/-a:
bobsaap napisal/-a:wind, s čim si imel težave v otroštvu, z branjem knjig ali s prehrano?


A zdaj boš pa nesramen? Hehe, zanimivo. :D

Če se ne navdušujem nad njim, bi moral imeti težave??? Kako kratka logika, dragi Bobo*.
Ravno obratno, mnogi nismo imeli težav z branjem, težav s prehrano/težo, težav z gibanjem, aktivni tako ali drugače celo življenje. To je pa tudi razlog, da ni potrebe po ekstremiznu, naj bo to prehranski ali športni; še manj po silnem navdušenju nad takšnimi "junaki", ki prakticirajo ekstremne dejavnosti zaradi prejšnjih (negativnih) ekstremov.

bobsaap napisal/-a:Glede na to, kar si zapisal je čitno, da knjige nisi prebral in pljuvaš po njej, pljuvaš po človeku, ki jo je napisal in nekaj dosegel v življenju.


Zapisal sem dejstva, to ni pljuvanje. Če tega ne preneseš, ker si bodisi preveč navdušen bodisi sploh nisi pripravljen sprejeti drugačnega mnenja, se vprašaj, zakaj si tako reagiral.

Avtor (Rich Roll) se zaveda, od kje njegova potreba po ekstremnih podvigih:
"Alcoholics and drug addicts are extreme in their nature, and once alcohol and drugs are taken away, it’s common to pursue other extreme things, whether its tattooing your entire body or doing ultra-endurance sports."

To je to - iz ene skrajnosti v drugo.

Po tvoji logiki torej pljuva kar sam po sebi? Ej, Bobo*, ne bi mogel bolj zgrešiti. :D

bobsaap napisal/-a:Pa še to, v življenju ni vse denar in zaslužek, tudi druge stvari imajo lastnosti, ki nam nekaj "dajo" in se jih zato "splača" kupiti.


Šaljivo sem ti razložil pomen besede "splača", zato tudi smeško, pa nisi dojel. Nič čudnega, mnogi jo uporabljajo v povsem napačnem kontekstu. Glej SSKJ.

Kakorkoli že, če misliš, da bo od nakupa te knjige kakšna korist, kar v nakup.

bobsaap napisal/-a:Hvala za povezave, ki si jih delil z mano/nami, ampak sej znam Google uporabljati tudi sam..


Ne, žal ne znaš, sicer bi že samo na Amazonu dobil čez 300 mnenj ljudi, ki so knjigo prebrali. Recenzij je pa tudi polno.

Jaz verjamem, da si človek že na podlagi prebranega intervjuja, recenzije ali dveh..., lahko ustvari mnenje in se sam odloči ali bo knjigo sploh bral ali ne. Ti te odločitve nekako ne zmoreš, kot kaže potrebuješ potrditev na forumu.

Glede na zapisano se pa čudim, zakaj sploh sprašuješ, če nisi pripravljen brez izpadov sprejet tudi drugačnega mnenja.



Navadno se ne vpletam v raznorazne podobne debate, vendar si me, wind, tokrat “prepričal” in se oglašam predvsem iz dveh razlogov.


1. Ne maram "kopitarjev, ki sodijo vse, razen čevljev".
Že res, da ima vsak svoje mnenje in ga ima tudi pravico izraziti, je pa dobro, če se pri tem drži svojih "strokovnih" meja. Če že zanemarim dejstvo, da podajaš mnenje o knjigi, ki je niti prebral nisi, pa ne morem preskočiti dejstva, da "pametuješ" o stvareh, o katerih se ti ne sanja. Če že "prijazno svetuješ" branje SSKJ, ga, lepo te prosim, preberi še sam. Če kdo tu “v napačnem kontekstu” razume pomen zveze "splačati se", si to pač ti. Če ta geselski članek slučajno si prebral (v kar močno dvomim), si gotovo opazil, da ima več pomenov. :) Napravi sam sebi uslugo, pa si preberi še razlago pod geslom "korist" -- toliko, za razširitev obzorij in splošno razgledanost. ;)

2. Muči me radovednost ...
Od kod, pri ljubem bogu, si v "Bobovem" sestavku razbral, da se nad dotičnim "navdušuje", ga dojema kot "idola" oz. ga "časti"???
Če si to namreč razbral, potem imaš težave z branjem oz., natančneje, z bralnim razumevanjem. Žal.

Veš, nekateri ljudje, kot tečemo, tudi beremo iz užitka (različna čtiva).

Sicer pa to delo tudi mene zanima in ga imam namen prebrati v poletnih mesecih. Je pa knjiga sicer že dosegljiva tudi v knjižnicah, res pa je, da je ponekod še v fazi obdelave.

LP
 wind
#306547
Binika napisal/-a:... pa ne morem preskočiti dejstva, da "pametuješ" o stvareh, o katerih se ti ne sanja. Če že "prijazno svetuješ" branje SSKJ, ga, lepo te prosim, preberi še sam. Če kdo tu “v napačnem kontekstu” razume pomen zveze "splačati se", si to pač ti. Če ta geselski članek slučajno si prebral (v kar močno dvomim), si gotovo opazil, da ima več pomenov. :) Napravi sam sebi uslugo, pa si preberi še razlago pod geslom "korist" -- toliko, za razširitev obzorij in splošno razgledanost. ;)


Prav, bomo pa razširjali obzorja. :D Res je, grdo sem se pošalil s finančnim izplenom in seveda "korist" ni nujno finančna. Namenoma, da bi vsaj enega spodbudil k razmišljanju. :twisted:


Nekaj primerov pogoste (napačne) rabe: "Se nakup knjige splača?" ali "Se nakup teh superg splača?" ali "Se splača it na tekaško prireditev?"

Kot si sama ugotovila, ti je branje knjig v užitek. Nove superge so dobra motivacija, z njimi tečeš lažje/hitreje, ker so bolj/manj blažene; na tekmo greš tudi zato, ker se veseliš srečanja s prijatelji in uživaš v tekaškem druženju.

Kaj je torej narobe? Vprašanje "... se splača?" je takih primerih odveč. Nepotrebno je. Za prav vsak tak strošek, nakup lahko zagotovo najdeš vsaj en pozitiven učinek (veselje, užitek, zadovoljstvo...), kar pomeni, da že vnaprej veš, da se ti splača.


Kdaj pa potem (pravilno) uporabim to besedno zvezo?

Se splača nakup kurilnega olja?
Da, splača se, ker cene na svetovnem trgu rastejo in vlada grozi z dvigom trošarine.

Se splača nakup trdega diska?
Ne, trenutno se ne splača, ker so vsi proizvodni obrati na Tajskem pod vodo, zaradi česar so cene vsaj dvakrat višje. Če ni nujno, počakajte z nakupom.
Uporabniški avatar
 s:k
#307810
wind napisal/-a:
BTW, tale tvoj Rich ima očitno več knjig, ti govoriš o "Ultraman", na amazonu pa ponuja knjigo z naslovom "Finding ultra", za recepte ima še neko drugo bukvo "Jai seed".


Finding Ultra = Ultraman (to je pač slovenski prevod)
Uporabniški avatar
 Classix
#307825
Knjigo sem prebral. Zdela se mi je zanimivejša kot Ultramaratonec od Karnazesa, predvsem zaradi ekstremov o katerih je bilo že zgoraj nekaj napisanega. Bo že držalo, da gre večina moških skozi krizo srednjih let in da je takrat udarec z (gumijastim) kladivom po glavi kar dobrodošel. Rich se je izvlekel, marsikdo se žal ne. Da skrajšam...zanimivo branje, a še vedno ne toliko, da bi se za vedno in pr'mej odpovedal kosu sočno zapečenih svinjskih reber.

P.S. Kumi čakam izpopolnjeno Mravljetovo izdajo.

LP
Matjaž

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA