Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 pajo
#309253
korenje napisal/-a:kva zdej ste že kej shujšal?

Ne bodi neučakan. Počasi. Tako kot pri teku. :wink:
 gior
#309346
Po mojih izkušnjah in nestrokovnemu mnenju je edini način hujšanja, da se navadiš na lakoto. Lakota pa ne sme biti prevelika, ker jo na dolgi rok težko premagujemo. Torej minimalna še udobna lakota. Če bi primerjal s tekom, bi bila intenzivnost lakote kot je recimo intenzivnost teka pri ultra maratonu (še nisem poskusil :) ). Pri hrani se zmanjša kar je nepotrebno. Čez čas postane še sadje presladko. Sicer nimam nekih velikih težav s težo. Vseeno pa, ko želim zgubiti kakšno kilo se moram potruditi. Ne vem zakaj je lažje pri telesni aktivnosti.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#309355
Gre pa tudi brez lakote. Matematika je enostavna. Imamo dve možnosti, zmanjšati "input" (vnos hrane) ali povečati "uotput" (porabo energije). Jaz sem bolj za drugo možnost, torej povečati dnevno porabo energije pri "normalni" količini hrane.
Istočasno zmanjševanje "inputa" in povečevanje "outputa" na daljši rok ni dobra rešitev.
 gior
#309391
Se popolnoma strinjam. Vendar se s povečano aktivnostjo poveča tudi potreba po hrani. Zato pravim, da brez minimalne lakote ne gre. Recimo, da je lakota (sitost) razmerje input/output. Senzor (lakoto) nastavimo na recimo 0,95 oz. na še udobno razmerje. Je pa res, da lakota ne narašča premo sorazmerno z aktivnostjo ampak počasneje. Menda telo pri redni aktivnosti razvije mehanizem črpanja zalog. Na Okinawi naj bi prenehali jesti preden so siti. To je to.
Uporabniški avatar
 Uroš Sobočan
#309421
Fantje saj človek ni stroj. Input ni output. Zakon termodinamike sicer velja vedno, toda pozabljate na delovanje hormonov ipd.?

Garmini in podobne zadeve kažejo da na uro pokuriš 900 kalorij. Dejansko pa jih tam med 300 in 400, zaradi adaptacije in zmanjšanja mišične mase, kar je ena največjih napak tekačev.

Pa ne poveča se potreba po hrani ampak po hranilih, ki poskrbijo za obnovo telesa ;)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#309423
Ta matematika ne bo držala :D .
Obrazloži ?

In hranila( Maščobe, OH, Beljakovine, vitamini in minerali) se nahajajo kje drugje, če ne v hrani :D .
 milk
#315258
Tek ne povzroči zmanjšanja telesne teže verjetno zato, ker je premalo intenziven. To, da je potrebno teči ali kolesariti pri nižjem utripu, ker se na ta način bolje kurijo maščobe, je le del resnice, ki zavaja. Resnica je drugačna. Pri nižjem utripu (60 - 70%), je višji le procent energije, pridobljen iz maščobe, dejanska količina pokurjene maščobe za energijo, pa se veča z dolžino in intenzivnostjo rekreacije (npr. teka).
Pri tebi je najbrž težava v tem, da zaradi prevelike teže in premalo kondicije tečeš premalo intenzivno. Po vsej verjetnosti tečeš tudi pretežno po ravnini. Če hočeš hitrejši napredek, boš morala poleg večanja mišične mase spremeniti tudi tek. Veliko bolj učinkovito bo, če boš tekla dlje (seveda ne na tešče), saj šele po eni uri teka pričneš kuriti za energijo maščobo. Za hujšanje štejejo torej teki, ki so daljši od 1,5h. Poleg tega bo veliko bolj učinkovito, če boš tekla tudi v klanec ali pa vsaj po hribovitem terenu. Vsaj 10km, čim intenzivneje, po precej razgibani gozdni poti, s čim več vzponi in spusti, je idealna trasa za zmanjševanje teže. Da bi to res zaleglo, mora biti količina povprečno 1h na dan, najmanj pa 5h na teden.
Uporabniški avatar
 HUDMA
#315261
Sam sem nekoč uspel v 5 mesecih brez težav shujšati za 32 kg, zato mi je filozofiranje o tem in onem res brez veze.
Manj žri! To je edino pravilo. Manj vnosa, kot porabe. PIKA. Teci, migaj nehaj se basati s sladkarijami, jej zmerno, pa bo. Kakšne tablete? A ste normalni? Bi radi uničili kakšnega od notranjih organov?
 storZ
#315267
Roko na srce, tudi izgubit 32 kg v manj kot pol leta je vse prej kot organom prijazno početje..
Uporabniški avatar
 pajo
#315271
HUDMA napisal/-a:Sam sem nekoč uspel v 5 mesecih brez težav shujšati za 32 kg, zato mi je filozofiranje o tem in onem res brez veze.
Manj žri! To je edino pravilo. Manj vnosa, kot porabe. PIKA. Teci, migaj nehaj se basati s sladkarijami, jej zmerno, pa bo. Kakšne tablete? A ste normalni? Bi radi uničili kakšnega od notranjih organov?

Dr. HUDMA :laola . Čisto preprosto. :clap:
 dolencb
#315300
Se podpišem pod HUDMA.
Čist preprosta matematika je, plus gibanje.

Telo začne se spreminjat, ko se tudi spremeni razmišljanje o hrani (predvsem razmišljanje, kaj dajemo v telo). Osebna izkušnja dve leti nazaj - v 6 mesecih shujsal cca 8 kg, zmerno, ob gibanju, rekreaciji, razmišljanju.
Nato trening teka dodal še dodatne minus 4 kg. Skupaj iz 85 kg na trenutnih 71-72 kg, katere z lahkoto vzdržujem...

Pozdrav,

Bogomir
 spela*
#315305
Maria233 napisal/-a:Tablete za hujšanje - thermacuts.si


Preden to kdo naroči, naj se vpraša (še bolje, vpraša prodajalca, mogoče pa celo kakšno inšpekcijo!), zakaj nikjer ni jasno navedeno, kaj te tablete vsebujejo.
Uporabniški avatar
 Arabo
#315327
Na spletu sem poskusil tudi vpisati ime zdravnika, ki na spletni strani oziroma ponujeni povezavi tablet priporoča le-te (prehranski dodatek ima namreč zdravniško priporočilo!). Seveda ni bilo zadetkov.

Sicer pa dopuščam možnost, da sem se zmotil pri branju in vpisu imena priporočitelja: dr. Alan Starhler. Mah....

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA