Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 clueless
#309674
Živjo!
Sem dokaj nova v teku,redno tečem kakšno leto in pol, od tega zadnje leto naredim 40-50km na teden. Do sedaj sem tekla bolj zaradi same rekreacije in ker sem se pri 0 gibanja počutila za en kakec :) Tako tudi nisem kaj pretirano stopnjevala svojih treningov, čeprav bi jih lahko. V zadnjem času pa se je pojavila želja, da bi si vseeno postavila kakšne bolj zahtevne cilje, motivacija pa bi bila največja, če bi se prijavla na kakšno od tekaških prireditev. Prejšnji vikend sem se tako prvič udeležila Nočne10ke,ki je bila kljub prvotni skeptičnosti do tovrstnih dogodkov zelo fina izkušnja. Sedaj razmišljam, da bi se prijavila na polmaraton v Ljubljani in bi bilo fajn slišat eno bolj izkušeno tekaško mnenje, koliko je je ta ideja realna :D Do sedaj sem le enkrat pretekla cca 13km, pa nisem imela večjih problemov+ni mi še zmanjkalo moči,je pa res, da je bil tempo okrog 6min/km... Recimo, da bi si zastavila cilj, da oktobra pretečem tisto ljubljansko traso v cca 2h oz. manj, bi bilo to možno natrenirati v teh 3 mesecih?

Hvala za odgovore :)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#309675
... pri dosedanji tedenski kilometraži od 40-50 km/teden, definitivno mogoče.
S tem mislim, da število kilometrov ni potrebno povečati, lahko je tudi ranga 35-40 km/tedensko. Potrebno jih je samo pravilno strukturirati. Na netu je veliko brezplačnih 12 tedenskih planov treninga za polovičke. Za začetek je dovolj, da izbereš enega, za začetni nivo.
 spela*
#309687
andrejl napisal/-a:Polovičko že zdaj pretečeš pod 2h.


Na podlagi česa to praviš?
Ne bi rekla, če bi sklepal iz rezultata nočne 10ke. A ga ni izdala (ali pa sem jaz slepa).
 clueless
#309691
Hvala za odziv :) Tudi sama pa malo dvomim, da bi bila že zdaj zmožna takega rezultata, konc koncev je vseeno velik preskok iz 10+ na 21 km...? No pač,vprašam ker nimam predstave, pa da dobim en reassurance, da je še dovolj časa za potrenirat :)

Sicer sem pa za nočno 10ko rabila dobrih 52 min, pri čemer sem se prvi 'krog' verjetno preveč držala nazaj in je bilo potrebno v zadnjih km nadoknadit tako da bi bilo verjetno lahko bolje...bo treba še mal izkušenj nabrat :)
 spela*
#309693
Tudi jaz na podlagi tvojega rezultata mislim, da ti bo uspelo brez problema teči pod dve uri.
Uporabniški avatar
 andrejl
#309722
spela* napisal/-a:
andrejl napisal/-a:Polovičko že zdaj pretečeš pod 2h.


Na podlagi česa to praviš?
Ne bi rekla, če bi sklepal iz rezultata nočne 10ke. A ga ni izdala (ali pa sem jaz slepa).


Po tem, da je pretekla 13km s tempom 6min/km brez težav. Na tekmi je vedno lažje in hitreje, ker te drugi povlečejo.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#309739
clueless napisal/-a:Na strani mariborskega eko maratona sem našla en (sicer 8tedenski) program za začetnike.
http://www.ekomaratonmaribor.si/team-ko ... zacetnike/

Bo za prvič dovolj ali si lahko privoščim kaj bolj 'začinjenega'?


Tu je en začetniški program, ki te bo pripeljal pod 2 h z lahkoto. Ker že imaš nekaj tekaške baze bodo prvi tedni lahki. Vseeno jih oddelaj po programu, da se malo spočiješ. Kilometre dobiš tako, da milje množiš z 1,6 in zaokrožiš na bližjo celo številko.
Ta program mi se zdi primeren za novinca, ker je sestavljen iz lahkih tekov in bazira na tem, da boš s treningom tekel vedno hitreje, pri enakem občutku napora.
Novinca ne obremenjuje z nobenimi intervali, utripi, tempom, obenem gradi dobro tekaško bazo za nadaljevanje vadbe, ki se bo postopno spreminjala v bolj strukturiran način vadbe ( lahki tek, tempo tek, fartlek, intervali, ....) , če ti bo cilj doseganje vedno boljših rezultatav na naslednjih prireditvah.

http://www.runningplanet.com/training/easy-half-marathon-training-program.html
 clueless
#309751
O super,takšno stopnjevanje mislim, da mi bo trenutno res bolj ležalo, pa še bolj bom sproščena, ker bom med programom dejanko že odtekla 21ko. Najlepša hvala :)
 mdebelak
#309759
Naj še jaz predstavim mojo prvo 21-ko
Po 1,5 leta teka ko sem že imel za sabo 10-ko v Radencih in v mariboru, sem zbral pogum
in oddal prijavo na 21-ko.
glede na dosedanje čase, ki sem jih meril sem si zadal cilj.
Vse kar je pod 1:50,00 je za mene zmaga.
Verjetno sploh nisem vedel koliko sem zmožen tečt in sem mojo prvo
21-ko pretekel v času, ki je bil zame malo nepričakovan.
Uradni časomerilci so mi ustavili čas na 1:37,50, kar je bilo veliko presenečenje.
ZATO PA SEM SIGUREN, DA BO TUDI TEBI USPELO PO DVEMA URAMA IN ŠE MALO HITREJE.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#309767
... še vedno nam nisi povedal kakšen je bil tvoj najboljši čas na 10K. Očitno so bila tvoja pričakovanja za 21K preveč pesimistična :D .
 clueless
#309769
mdebelak napisal/-a:ZATO PA SEM SIGUREN, DA BO TUDI TEBI USPELO PO DVEMA URAMA IN ŠE MALO HITREJE.

Hvala za motivacijo, se bom potrudila ;)
 clueless
#315707
Da malo informiram svoje svetovalce - imeli ste prav, uspelo je! :)
Ko sem se štopala med treningom, sem si potem zadala cilj 1:52, pa je bil tudi ta malo presežen, saj je na koncu čas znesel nekaj sekund pod 1:50 ;) Drugače pa vse skupaj zelo pozitivna izkušnja, to je res treba doživet :)
 mdebelak
#315726
clueless napisal/-a:Da malo informiram svoje svetovalce - imeli ste prav, uspelo je! :)
Ko sem se štopala med treningom, sem si potem zadala cilj 1:52, pa je bil tudi ta malo presežen, saj je na koncu čas znesel nekaj sekund pod 1:50 ;) Drugače pa vse skupaj zelo pozitivna izkušnja, to je res treba doživet :)

sem vedel, da si sposobna pretečt pod dvema urama
Čestitke :clap: :laola :clap:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA