PCT - Pacific Crest Trail
OdgovorObjavljeno:01 Sep 2013, 13:40
Napisal/-a bruny
Na

brat(ran)skem forumu odprta tema o zanimivi preizkušnji
http://www.hribi.net/trenutnerazmere.asp?ostalo=1&gorovjeid=10007&id=5522. Nekaj sem pomagal in očitno je eden od slovencev...Vir:
http://sl.wikipedia.org/wiki/Gregor_F%C3%B6dransperg_-_Fedr to naporno preizkušnjo že opravil. Me zanima predvsem iz firbca, če morda še kdo iz Tekaškega foruma, morda del...Zapisi na internetu glede slovencev so bolj skromni ampak očitno gre za

pravo preizkušnjo fizike, duha, časa,...Lp
Re: PCT - Pacific Crest Trail
OdgovorObjavljeno:01 Sep 2013, 17:17
Napisal/-a lukav
Sem dodal kontakt Grege Fodransperga - Fedra, ki je PCT prehodil že nekaj let nazaj.
Re: PCT - Pacific Crest Trail
OdgovorObjavljeno:01 Sep 2013, 21:33
Napisal/-a matej712
Ja bil sem na njegovem predavanju pred leti. Pot je logistično kar zahteven podvig. Možnosti oskrbe so omejene. Hrano si lahko nabaviš/pošlješ po pošti zgolja na nekaj krajih. Poleg tega je tam popolna divjina - vključno z vsemi divjimi zvermi

. Če imaš srečo, ti podvig uspe v kopnih razmerah - torej start pozno spomladi in zalkjuček zgodaj jeseni - pred prvim snegom.
Mora biti pa že kar precej let od takrat - mislim, da je slikal še na klasiko - DIA filmi.
Re: PCT - Pacific Crest Trail
OdgovorObjavljeno:01 Sep 2013, 22:03
Napisal/-a lukav
Ja, vsaj 10 let nazaj. Logistično je reševal zadevo s pošiljanjem paketov na določena mesta na trailu - je pa danes vse skupaj po moje precej lažje, ker je bistveno več materiala na internetu, tudi kar nekaj FKT (fastest known time) poskusov je bilo v zadnjem času, na hitro gledam, da je najhitrejši prišel skozi v 59 dneh (4,286km).