Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Arapc
#31667
Pozdravljeni

Mogoče kdo od vas pri treningu uporablja uteži, ki se jih pripne okoli gležnja?
Sam sem pred leti nekajkrat poizkusil s 1,5 kg utežjo na vsaki nogi in sem ugotovil, da mi je zadevca precej pomagala pri hitrosti in moči.
Zanima pa me, če kdo v trening vključuje tudi trening z utežmi in kakšne so dolgoročne posledice oz učinki....možnost poškodb?, boljša kondicija?
Lp
Uporabniški avatar
 Veggie
#31669
Par let nazaj smo delali 10 x tek (60 oz. 100m) z 10 ali 15kg stango. Ucinki? ..............plava vratna vretenca......

Bojda je ucinkovito, saj je to trening ala Sacramento ( :!: ) Kdo ve......
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#31673
Ja jaz sem letos začel uporabljati uteži ko sem šel tečt na Dobrčo in moram reči, da me je naslednji dan rit bolela kot sto zlodjov.Saj pri tem veliko trpijo oziroma so dejavne mišice, ki potekajo od medenice navzdol.
Tako jih še bolj utrdiš in definitivno pridobiš na moči.
Sedaj po jutrišnjem teku rekord na Šmarno goro jih bom zopet začel uporabljati saj vidim da so izredno koristne.Seveda sem imel poleg tega še take bolj lahkotne planinske gojzarje tako da je učinek še malce večji.
Naslednji dan sem pa zopet šel recimo brez uteži potem pa zopet in čez nekaj časa je bil super filing.Noge so kar same hotele leteti naokoli :lol: :wink: .
Če ne pretiravaš je ta stvar prav primerna!
Toplo priporočam!
ČAO!
Uporabniški avatar
 mirko1
#31682
tomaž,jaz nimam nič proti,če boš imel tudi jutri ob 11 00 uteži na nogah 8) .pa čim težje,prosim. :twisted:
Uporabniški avatar
 Veggie
#31698
Pa ce ti je premalo, ti lahko se jaz stango prinesem :twisted: :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA