Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Charly01
#323303
Nad Dunajem sem bil kar malo razočaran. Slaba organizacija (slabo označene postaje, gužva na postajah - dejansko čakaš v vrsti, da ti natočijo kozarec vode), startajo vsi naenkrat (maraton, polmaraton, štafeta)- posledično gužva na progi, nihče ne upošteva in ne kontrolira v kater box se postaviš (ograja je bila taka, da bi bilo dolje, da je ne bi bilo). Zelo komercialen, za ceno dobiš zelo malo.
Tako je bilo lani, mogoče se bodo poboljšali. ;)
Uporabniški avatar
 matej712
#323305
Padova je zelo primerna za rekorde - super proga, ravninska. Je pa potrebno parkirati na stadionu izven mesta in iti z busom na start, potem te pa s cilja spet pripeljejo do parkirišča. Na startu dobiš le številko in kupon, s katerim prevzameš goody-bag v cilju. Je pa lahko konec aprila že precej toplo.
Uporabniški avatar
 bernarda
#323340
nivesj napisal/-a:Jaz pa grem aprila v Pariz.... a je že kdo bil, pa mi kaj pove, svetuje?


Bili bili....samo ne vem, kaj te točno zanima? Drugače pa lahko pogledaš objave za 2012, v sklopu organizacije Vitezov Maraton Pariz. :wink:
 nivesj
#323426
Hvala, bom pogledala, sicer pa bi mi prišle prav kakršnekoli izkušnje, zapisi, mnenja naših tekačev, ki jih ne najdem....
 tek42
#323456
Na maratonu v Parizu sem bil leta 2012. Eden lepših maratonov če ne najlepši (vsaj zame, mogoče tudi zato, ker je bil prvi). Natančni pri razvrščanju v bokse glede na prijavljen čas (visoke ograje, tudi kar nekaj čakanja za vstop v bokse - od slavoloka zmage do vstopa v štartni boks sem potreboval skoraj 20 minut). Ker je sedaj to največji evropski maraton po številu udeležencev, je verjetno gužva še večja razen če so spremenili sistem. Štart na Elizejskih poljanah. Štarta se po boksih in po polovicah (v eni skupini spustijo prej levo stran, v naslednji desno,...). Da vsi štartajo, traja zelo dolgo kljub široki ulici (zadnji čakajo približno 1 uro). Proga se najprej malo spusti, nato gre do Bastille rahlo gor. Proga gre tudi skozi zelo dolg tunel pod Louvrom (tam malo manjka zraka). Proga ima kar nekaj vzponov in padcev, vendar so kratki in ne prehudi. Na kar dobro založenih postajah so poleg drugega (sadje, sladkor,...) delili vodo v majhnih plastenkah, kar se je meni zdelo zelo posrečeno. Vreme je bilo dokaj hladno. Ljudi je bilo kar precej razen v obeh parkih in dokaj glasno navijajo, te kličejo po imenu (zapisanem na številki). Po cilju hodiš še precej dolgo in vmes dobivaš medaljo, anorak, pijačo, hrano, tudi masaža je tam, nato so tovornjaki z oblekami in izhod je tik pred slavolokom zmage.

Linki do poročil 2011, 2012 in 2013:
viewtopic.php?f=2&t=17763
viewtopic.php?f=2&t=19896
viewtopic.php?f=2&t=21618
 nivesj
#323466
O, najlepša hvala, točno to sem iskala :D !!!!

Iz takih zapisov, dobim tisti dodatni 'feeling', da vsaj malo bolje vem kaj me čaka, pa tudi tekači ponavadi tako živo in iskreno opišejo svoja čustva, doživljanje, in dodajo tiste podrobnosti, ki so kar precej pomembne.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA