Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Lopovck
#335286
V dveh tednih se moram pripraviti za prelaufat cooperja (2400m) v manj kod 12 min.

Zanima me, kako se pravilno lotiti zadeve? Da ne bom imel muskrfibra en teden in pol sigurn ne bom nardil?

Naj se izmerim koliko imam cas? Al naj zacnem postopoma povecavat tempo al metre?

Sem 184 visok in malo cez 70 tezek ampak nisem neki v kondiciji ful
 mdebelak
#335287
Povej malo več.
-koliko imaš zdaj čas na km ali cooperja,
-z katerim športom se ukvarjaš.
Po tem pa nam bo malo lažje svetovati.
Sicer pa ni nikakršne umetnosti, intervali pa to je to.
npr.
-10X100m, 100m ohlajanje
-6X300m, 1:30 min ohlajanje
-4X600m, 1:45 min ohl
-3X800m
-2X1000m.
nekako tako na hitro.
Zdaj pa laufat ni več dosti časa. :laola
 Lopovck
#335288
Ne vem ravno, lahko se stopam tko okvirno, ampak nisem v kondiciji. Sprint naredim brez problemov (lahko tud kaksna vaja za sprint in skok v daljino?)

Kako pa povecam intervale? Vsak dan al vsak drug dan? Kaksni morajo biti casi?

Imam aplikacijo run kepper mislim da, sem lani malo tekel ampak tak cas rabis skoraj sprint jaz pa sem prelaufal v nekem kkokr pogovornem teku s tem da sem crknil ker ni bilo zraka
 Lopovck
#335470
Slika

Danes sem probal malo 5x250 m tek in vmes 250m hoje. Zadnjo hojo sem predcasno prekinil na aplikaciji.

Sem pa malo se prehlajen in mi je po teku bilo res slabo in zadaj glava zacela bolet..
 Lopovck
#335471
Slika

Tukaj se cas po posameznih intervalih.

Bi ga moral poboljsati? Koliko bi moral teci intervale, da bi potem imel do 12 min 2400m?
Uporabniški avatar
 mare
#335483
Saj tega sem se bal, da se več let ne ukvarja s športom, potem bi šel pa na FŠ, ampak mislim, da zdaj še niso sprejemci, je šele vpis. Sicer pa ne bi verjel kakšni pridejo na sprejemce in je kakšen tudi zaradi šolskega uspeha ali statusa športnika iz frnikulanja sprejet. Kar nekaj jih je recimo takih, ki niso zmogli narediti ene zgibe ali skočiti čez 2 metra z mesta v daljino.
 Lopovck
#335484
Sprejemci so za policijo. Upam da se zdej tema ne bo razvila v napacno smer in da mi boste predlagali kaksn trening ki mi bo v korist in ne skodo :D
 Lopovck
#335485
mare napisal/-a:Saj tega sem se bal, da se več let ne ukvarja s športom, potem bi šel pa na FŠ, ampak mislim, da zdaj še niso sprejemci, je šele vpis. Sicer pa ne bi verjel kakšni pridejo na sprejemce in je kakšen tudi zaradi šolskega uspeha ali statusa športnika iz frnikulanja sprejet. Kar nekaj jih je recimo takih, ki niso zmogli narediti ene zgibe ali skočiti čez 2 metra z mesta v daljino.

Sicer pa ce tudi bi se odlocil za ta faks in ce tudi se ne okvarjam s sportom mislim, da to ni pomembno. Ce ima clovek zeljo se da vse.

Tud kot otroci nismo bli rojeni za odvetnike, zdravnike in avtomehanike. Pac se vse naucis oz. Kvalificiras.

Ce bi pa zdaj dobil zeljo in voljo bi se spravil in bi jih naredil. Ampak je moja izobrazba sla v drugo smer.
Uporabniški avatar
 mare
#335506
Veliko takih mladeničev srečam, kot si ti. Ima kao blazno željo in odločenost, ampak za sprejemca pa začne trenirati 14 dni prej. Pet let se ni ukvarjal z nobenim športom razen s pritiskanjem na daljinca od televizije, potem pa ugotovi, da je fakulteta za šport njegovo poslanstvo. No, upam, da ti bo vseeno uspelo.
 Lopovck
#335507
Ja lej ljudje smo si razlicni.. Sam nisem treniral prej zaradi meni znanih razlogov. Bodi raje vesel, da obstajajo mladenici, ki si zelijo na FŠ in jim pri tem pomagaj/te. Kaj je tok slabega v tem ce ti cez noc naredi klik in se odlocis za nekaj? Pri tem ne mislim nase, ker sem obupal tukaj cakajoc in nisem dobil vec kot enega pametnega nasveta. Tako da ta forum ni ravno od koristi, zato iscem alternative ki mi bodo pomagali do cilja.

Vam pa hvala za - nič.
 tererilak
#335508
Poglej, reku si 14 dni, torej boš imeu copperja tam okoli 10ga

Sigurni bi ti predlagal da tečeš vsaj 4x na tedn in bi dobil v 6ih tednih dovolj kondicije z 1im 5km tekom pa mrbit še 2x kšne krajše 600 metrske intrvalčke, pa še 1x na tedn kšn fuzbalčk al pa kolo.

Tko pa ker naj bi ti meu test tam 10ga pa nimaš več kaj velik za narest, morda najbolše da si preračunaš kolko hitr morš delat 400 metrski krog na testu do testa pa bol počivaš.

Pol na testu pa do daske da boš t prav tempo držu pa boš mogoče uspel mogoče pa pogoru.

Mogoče je odgovor od koga izpadu zelo negativn ampak noben te osebno ne pozna tko, da dejansko proti teb po vsej verjetnosti noben nima nič.

Pazi da ne boš meu musklfibra ker drgač boš zakluču predn boš začeu

Vso srečo

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA