Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 enabena
#336980
Pozdravljeni, sem nova na vašem forumu: danes prvič pišem, berem pa vas že dalj časa. Zadnji dve leti tečem in marsikateri uporaben nasvet sem že prebrala tu. Danes imam konkretno vprašanje. Kadar tečem, rada spremljam podatke o pretečeni razdalji in hitrosti. Zaenkrat je to bolj informativno, zaradi motivacije. Do sedaj sem uporabljala program Sports tracker na telefonu. Toda kupila sem nov telefon, seveda večji :), kar je fino za uporabo, ni pa več uporaben za tek, saj ga ne morem stlačiti v žepek tekaških hlač. Zato nekaj časa tečem brez vsega, kar pa ni zanimivo. Rada bi si kupila neko športno uro, pogoj je, da meri pretečeno razdaljo in hitrost, pa da je zelo enostavna za uporabo, ker se mi ne da ukvarjati z navodili. Nisem pripravljena plačati 200 eur in več. Upam, da je informacij dovolj za kakšen uporaben nasvet. Vem, da ste tu skoraj "profesionalci", zato prosim upoštevajte, da sem rekreativec :).
Drugače pa vas občudujem in le tako naprej.
Uporabniški avatar
 mojchka
#336983
Jaz sem pravkar kupila TomTom Runner, stala je okoli 130 eur in ima res zelo osnovne funkcije; razdalja, hitrost, tempo, možnosti treninga... pa GPS satelite res hitro ulovi :)
Najprej sem bila malce razočarana, ker npr. med tekom ne kaže višincev, itd., ampak potem sem se opomnila, da sem imela pred nakupom ravno take želje kot ti.
Uporabniški avatar
 Enkica
#336986
mojchka napisal/-a:Jaz sem pravkar kupila TomTom Runner, stala je okoli 130 eur in ima res zelo osnovne funkcije; razdalja, hitrost, tempo, možnosti treninga... pa GPS satelite res hitro ulovi :)
Najprej sem bila malce razočarana, ker npr. med tekom ne kaže višincev, itd., ampak potem sem se opomnila, da sem imela pred nakupom ravno take želje kot ti.


Žal TomTom tudi po teku kaže nerealne višince in to uri zamerim. Drugače pa je super enostavna za uporabo, precej bolj kot čisto obična štoparica, ki sem jo imela prej. In ja, zelo hitro se poveže s sateliti.
 enabena
#336987
Hvala za odgovor, pogledam predlagana modela. Višinski kilometri me zaenkrat še ne zanimajo :).
 enabena
#336996
doma sem nasla uro suunto t3, skoraj nic rabljeno.kupila sem jo pred leti.nimam pa nobenih navodil. kolikor sem ugotovila, ta ura ne meri razdalje.imam prav? se jo da kako dograditi oz dokupiti fotprint (??), da bi prikazovala razdaljo? ima kdo mogoce navodila?
Uporabniški avatar
 tabonir
#336998
enabena napisal/-a:doma sem nasla uro suunto t3, skoraj nic rabljeno.kupila sem jo pred leti.nimam pa nobenih navodil. kolikor sem ugotovila, ta ura ne meri razdalje.imam prav? se jo da kako dograditi oz dokupiti fotprint (??), da bi prikazovala razdaljo? ima kdo mogoce navodila?


Na uradni strani te ure več ne najdem.
Kot vidim, pa omogoča uporabo gps in foot pod-a.

https://www.mimovrste.com/sportne-ure-i ... na-gps-pod

PDF navodila za Suunto t3c:

http://ns.suunto.com/Manuals/t3c/Usergu ... _UG_EN.pdf
 enabena
#336999
hvala. sem tudi sama malo raziskovala. je tezko razumeti,ko prvic gledas te ure.ampak pocasi bo tudi meni bolj jasno. cena gps poda pa mi ni vsec.cez 100 eur. potem pa obstaja se foot pod za okoli 50 eur. naj najprej preverim,ce prav razumem.prvi meri razdaljo preko gps, drugi pa preko dolžine in števila korakov.
Bi zadoščalo drugo, ali mi bo zal in je bolje,da reskiram se 50 eur več za gps? ali pa je oboje stran vrzen denar in kupim raje novo uro? hvala za vaso pomoč.
Uporabniški avatar
 Jure Skraba
#337004
Sam sem se nekaj let nazaj podobno spraševal. Ali kupiti uro z GPS ali "navadno" s priveski? Odločil sem se za GPS, vzel sem Garmina 405 in ni mi žal. Zakaj? Pred tekom daš uro na roko in tečeš, za vse ostalo skrbi ura. Če imaš priveske, ali GPS pod ali foot pod, imaš na sebi vedno še nekaj ekstra. Poleg tega sploh nisem prepričan oz. ne vem, kako foot pod brez umerjanja sploh lahko deluje natančno. In če moraš nekaj umeriti, je vedno možnost napake.

Zakaj sem takrat in bi še danes izbral Garmina, pa nočem delati preveč reklame, ker je tudi konkurenca šla naprej? Ker mi je bila poleg ostalih všeč funkcija ANT sticka, ki ga imaš ves čas priključenega na PC, ko nehaš teči, pa uro samo postaviš nekam v bližino PCja in ta stick ti sam prenese podatke. Drugi tega niso imeli, zato Garmin.

Če si si postavila mejo 200€, imaš izbora ur z vgrajenim GPSom kar nekaj, zato naj ti ne bo žal 50€ več.
Uporabniški avatar
 lojze
#337101
Enkica napisal/-a:
mojchka napisal/-a:Jaz sem pravkar kupila TomTom Runner, stala je okoli 130 eur in ima res zelo osnovne funkcije; razdalja, hitrost, tempo, možnosti treninga... pa GPS satelite res hitro ulovi :)
Najprej sem bila malce razočarana, ker npr. med tekom ne kaže višincev, itd., ampak potem sem se opomnila, da sem imela pred nakupom ravno take želje kot ti.


Žal TomTom tudi po teku kaže nerealne višince in to uri zamerim. Drugače pa je super enostavna za uporabo, precej bolj kot čisto obična štoparica, ki sem jo imela prej. In ja, zelo hitro se poveže s sateliti.

je ni ure z gps, ki bi na osnovi gps podatkov realno kazala višince, preprosto zaradi oddaljenosti satelitov, x, y os se da dobiti na osnovi trigonometrije, problem je pa os z, katera pa že pri mali spremembi , pomeni odstopanje do 100 m. za bolj natančne višince pač potrebuješ uro z baričnim višinomerom, kjer pa je potrebno pred vsako uporabo nastaviti, pa še se zgodi, da se v času treninga vreme spremeni , posledično zračni tlak in ura kaže napačno višino. vsekakor je najbolj uporabno, če daš podatke na računalnik in nato program na podlagi izmerjenih nadmorskih višin popravi višine, obstaja kar nekaj programov , ki to omogočajo (elevation corction).
Uporabniški avatar
 Enkica
#337105
lojze napisal/-a:je ni ure z gps, ki bi na osnovi gps podatkov realno kazala višince, preprosto zaradi oddaljenosti satelitov, x, y os se da dobiti na osnovi trigonometrije, problem je pa os z, katera pa že pri mali spremembi , pomeni odstopanje do 100 m. za bolj natančne višince pač potrebuješ uro z baričnim višinomerom, kjer pa je potrebno pred vsako uporabo nastaviti, pa še se zgodi, da se v času treninga vreme spremeni , posledično zračni tlak in ura kaže napačno višino. vsekakor je najbolj uporabno, če daš podatke na računalnik in nato program na podlagi izmerjenih nadmorskih višin popravi višine, obstaja kar nekaj programov , ki to omogočajo (elevation corction).


Lojze, precej tečem s prijateljico, ki ima Suunto Ambit 2S. Višince izmeri skoraj v nulo realno. Je pa res, da je to edina ura, ki jo poznam in to dela :D .
Uporabniški avatar
 lojze
#337111
Enkica napisal/-a:
lojze napisal/-a:je ni ure z gps, ki bi na osnovi gps podatkov realno kazala višince, preprosto zaradi oddaljenosti satelitov, x, y os se da dobiti na osnovi trigonometrije, problem je pa os z, katera pa že pri mali spremembi , pomeni odstopanje do 100 m. za bolj natančne višince pač potrebuješ uro z baričnim višinomerom, kjer pa je potrebno pred vsako uporabo nastaviti, pa še se zgodi, da se v času treninga vreme spremeni , posledično zračni tlak in ura kaže napačno višino. vsekakor je najbolj uporabno, če daš podatke na računalnik in nato program na podlagi izmerjenih nadmorskih višin popravi višine, obstaja kar nekaj programov , ki to omogočajo (elevation corction).


Lojze, precej tečem s prijateljico, ki ima Suunto Ambit 2S. Višince izmeri skoraj v nulo realno. Je pa res, da je to edina ura, ki jo poznam in to dela :D .

bi morala videti graf, tudi moj garmin, ko pogledam nanj, kaže večinoma prav, vendar se občasno pojavijo špice, ki pa na koncu nanesejo nerealen seštevek višinske razlike.
špice lepo vidne na mojem grafu 2.istrski maraton https://connect.garmin.com/modern/activity/744252740
 Bojarad
#337159
andrejmocnik napisal/-a:Mi lahko poveste katera ura iz tega seznama http://www.bigbang.si/sportne-ure?pagenumber=2 je najprimernejša. Imam bone v Bigbangu, potreboval pa bi osnovne funkcije. Pulzmeter, GPS - toliko, da lahko prlibližno spremljam svoje tekaške treninge.

Hoj,malo še počakaj ,da dobijo vivoactiv od garmina ,pa se pol odločiš...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA