Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#345217
Danes imajo avtomobili tako malo škodljivih izpuhov, da je besedičenje okrog tega smešno ... sploh, če vemo, da se vsakdo prevaža ... vsak na svoj izpuh ... na svoj način
in kaj pa naši osebni izpuhi ... imamo pravico na njih?
predlani je v nemčiji eksplodirala štala, ker so krave toliko prdele :--)
#345219
:D

dandanašnji je dosti manj zasebnih kurišč, ki so glavni proizvajalci trdnih delcev, je pa veliko več strokovnjakov, ki imajo službe zato, da ljudem za denar ukazujejo kaj naj počno. Včasih v Trbovljah pozimi nisi videl soseda, vsi so kurili na premog. Danes je večina mesta na toplarni, ki kuri plin. In vidi se na Kum, pa so venomer neka opozorila. Do prve vasi grem zlagoma, v hrib seveda, dalje pa s polnimi pljuči. Maska? Kaj je že to?
#345225
semjul napisal/-a::D

dandanašnji je dosti manj zasebnih kurišč, ki so glavni proizvajalci trdnih delcev, je pa veliko več strokovnjakov, ki imajo službe zato, da ljudem za denar ukazujejo kaj naj počno. Včasih v Trbovljah pozimi nisi videl soseda, vsi so kurili na premog. Danes je večina mesta na toplarni, ki kuri plin. In vidi se na Kum, pa so venomer neka opozorila. Do prve vasi grem zlagoma, v hrib seveda, dalje pa s polnimi pljuči. Maska? Kaj je že to?


Se strinjam s tabo. Sicer sem malo poškodovana, drugače pa bi se mi zdelo
prav prijetno vreme za tek pozimi, vsaj v Litiji in Ljubljani se mi zdi zrak čisto v redu.
#353269
Bolje preventiva kot kurativa :D
Trdni delec (PM) je izraz za prah, ki je prisoten v zraku v določenem obdobju. Kot aerosol je v obliki vodne kapljice, v kateri je ujet trden ali tekoč delec. V veliki večini delcev je glavna komponenta ogljik, na tega pa se lahko vežejo primesi kot so kovine, organska topila ali ozon. Najpogosteje se izvajajo v zadnjih letih meritve delcev premera 10 (PM10) in 2,5 (PM2,5) µm, ki so zdravju najbolj škodljive :cry:
Dobra alternativa za "roza nagobčnik" je Bandit šal Easy rider z všitim filtrom trdnih delcev PM10 :clap: http://www.bionutris.si/Urbane_zascitne ... al_Bandit/

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA