Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Arif
#345040
Jaz trenutno uporabljam polar M400, več let pa sem imel garmin 405. V primerjavi z garminom sem zelooo razočaran. Pri polarju se gps hitreje poveže, vendar je neodziven in ga zmoti vsako drevo in oblak, oster ovinek in podobno. Na zadnje pri enem kar dolgem teku, 54 km ( proga je bila izmerjena ) mi je ukradel 1,3 km. Ura ima tudi težavo, da se ne da ustaviti ko si to želiš..npr. ko pretečeš 10 km moraš ustaviti prej na 9,99 ali na 10,01 ker ti tipka ne prime. V glavnem, v naslednjih mesecih prodajam polarja in se vračam na garmin, verjetno 235 ali 630.
#345053
@Arif, to ni odvisno od firme ampak od posameznega modela, bolj natančno strojne in programske opreme za GPS. Na primer, M400 in V800 ne uporabljate istega GPS-a, pa sta oba od Polarja. V800 je glede GPS natančnosti daleč pred vsemi ostalimi.
Osebno me je od nakupa Fenixa 3 sli FR 630 odvrnilo zelo pogosto poročanje oz. nerganje nad slabim GPS sledenjem. To so uporabniki tudi slikovno dokumentirali. So pa prejšnji modeli Garmina to imeli zelo dobro pošlihtano ampak izgleda, da ljudje raje plačajo brezsmiselne funkcije, kot natančnost.
Smiselno se je poglobiti v podrobnosti posameznega modela, ne kupovati po imenu proizvajalca.
#345057
Arif napisal/-a:Jaz trenutno uporabljam polar M400, več let pa sem imel garmin 405. V primerjavi z garminom sem zelooo razočaran. Pri polarju se gps hitreje poveže, vendar je neodziven in ga zmoti vsako drevo in oblak, oster ovinek in podobno. Na zadnje pri enem kar dolgem teku, 54 km ( proga je bila izmerjena ) mi je ukradel 1,3 km. Ura ima tudi težavo, da se ne da ustaviti ko si to želiš..npr. ko pretečeš 10 km moraš ustaviti prej na 9,99 ali na 10,01 ker ti tipka ne prime. V glavnem, v naslednjih mesecih prodajam polarja in se vračam na garmin, verjetno 235 ali 630.
Tole imaš ti nekaj narobe. Meni dela brez problema pa imam zelo razgibano 15 km turo kjer mi je natančnost znotraj napake +-50m. Imaš zadnji firmware gor naložen? Probaj še soft reset in, če ne pomaga še factory reset narediti (prej naloži vse podatke na polar flow)
http://www.polar.com/en/support/how_do_ ... lar_m400_0

Pomembno je, da se čim večkrat povežeš preko flow synca, saj ura potem vsakič pridobi sveže A-GPS podatke, ki precej pripomorejo k natančnosti. Ko se vzpostavi GPS povezava, je dobro, da še počakaš 15-30 sekund. To sem na več mestih prebral, da ugodno vpliva na natančnost. Kolikor je res, ne vem, vendar mi ni problem počakati dodatne pol minute, zato to redno prakticiram.
#345063
Tudi jaz. Ko mi signalizira OK, vedno počakam še 10-15 sek. To je pomembno za natančnost prvega kilometra.
Uporabniški avatar
 klatez
#345070
Jaz imam po vklopu na zaslonu vedno prikazan podatek GPS Accuracy (GPS natančnost).
Šele ko je ta podatek manjši od 10m, začnem s tekom.
Pri mojem predpotopnem Garminu FR 310XT se ta podatek da dodati na zaslon.

Zato je natačnost vedno zelo dobra, večja odstopanja so samo če imajo Američani kakšne vojaške vaje...
Uporabniški avatar
 pettr
#346866
GARMIN 405:
sam imam Garmina 405 že 5 let. Sem zelo zadovoljen, saj je to moja prva spodobna tekaška ura.
Je pa nekaj trikov, ki jih moraš poznati za zadovoljno izkušnjo. Npr. ko štartaš, si uro zakleni. Touch obroč ti bo v nasprotnem ob vlagi delal kontakt in sam kaj "pritisnil". Pri začetku je treba biti pri miru, tako bo GPS res v 15 sekundah našel signal. Na tekmah si naštimam tempo tekača, tako celo tekmo vem ali sem v želenem tajmingu. Avtomatski brezžični prenos podatkov v Garmin connect je super funkcija. vendar je potrebno za ta model ure uporabljati tastaro aplikacijo Garmin connect ki deluje bolje.
Baterija mi še vedno zdrži skoraj kot nova.
In pa, ura je dovolj lepa da jo lahko nosim vsak dan.

POLAR M400:
ima jo prijateljica in je super zadovoljna. Za ugodno ceno nudi vse, kar imajo veliki. GPS, prijetno online aplikacijo, prijetno uporabniško izkušnjo. tisto kar je napisal na prvi strani foruma nekdo, da mora pred 10km pritisnit nekaj, ne drži. Ona nima nobenih problemov. Ura dela normalno. Tudi ta ura izgleda povsem lepo za vsak dan.

405-ka je že precej star model ure, M400 je nova reč. M400 je nekaj cenejša. Pri obeh je sta online aplikaciji fajn.

Zdaj se pa odloči :)
#349916
andrejmocnik napisal/-a:Ali je morda kdo videl akcijo na Hervisu za Polar in Suunto (http://www.hervis.si/store/mcd). Obe uri sta precej znižani, mene pa zanimajo vaša mnenja, kaj je bolje kupiti?


Odvisno tudi od tega, kaj rabiš.
Meni, ki nisem poznavalec (niti uporabnik) se na prvi pogled vidi, da gre za precej različne naprave. Sami opisi so sicer precej površni (bolj natančne se verjetno da izbrskati kje drugje).
Ali rabiš samo merilec utripa (za določitev območij treniranja), ali rabiš navigacijo, višinomer in/ali kompas itd, :?: Ko si boš odgovoril na ta vprašanja, boš bliže odgovora, kaj kupiti, pri tem pa ti bodo na osnovi izkušenj pomagali ostali, ki omenjene naprave že uporabljajo.
Uporabniški avatar
 husein
#349928
andrejmocnik napisal/-a:Ali je morda kdo videl akcijo na Hervisu za Polar in Suunto (http://www.hervis.si/store/mcd). Obe uri sta precej znižani, mene pa zanimajo vaša mnenja, kaj je bolje kupiti?

Če te ne moti roza barva, bi definitivno izbral Polar. Preveri edino, če ima dodan tudi trak za merjenje srčnega utripa (cena je namreč precej ugodna).
Tudi sam imam Polar M400, v črni barvi :D Smo pa že kar nekaj debatirali na forumu o tem modelu. Malo pobrskaj.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA