Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 tanjaK
#352288
Pozdravljeni!

Sem nova na forumu in bi rada vaš nasvet. :?

Tečem eno leto, trikrat na teden. Trenutno lahko pretečem razdaljo 12 km v tempu 5:15.
Nameravam se udeležiti Istrskega polmaratona in me zanima, kakšen je realen čas, ki naj si ga zadam. Ali ima smisel podaljševati km v tempu, ki si ga bom izbrala za tempo polmaratona? Kar sem brala, vsi progarami za priprave na tekmo, priporočajo počasnejši tempo na dolgih tekih...
Hvala in lp
Uporabniški avatar
 SleepingStar
#352294
Verjetno je bil mišljen čas 2uri in 5 minut. Sicer bi pa za tempo 5:15 na 12 km bil dosegljiv čas na polmaraton nekje med 1 uro 50 min oz. 1 uro in 55 min. Je pa seveda priporočljivo delati daljše teke s počasnejšim tempom npr. 5:45 in počasi podaljševati pretečeno razdaljo, zraven pa še krajše teke npr. 10 km s tempom polmaratona, tj. 5:15.
Uporabniški avatar
 lemurian
#352334
Moj osebni trener pravi tako.... :D
Priponke
B1uE3a7CAAMjkaf.jpg
B1uE3a7CAAMjkaf.jpg (117.69 KiB) Pogledano 4015 krat
Uporabniški avatar
 slorunner
#352335
tanjaK napisal/-a:Pozdravljeni!

Sem nova na forumu in bi rada vaš nasvet. :?

Tečem eno leto, trikrat na teden. Trenutno lahko pretečem razdaljo 12 km v tempu 5:15.
Nameravam se udeležiti Istrskega polmaratona in me zanima, kakšen je realen čas, ki naj si ga zadam. Ali ima smisel podaljševati km v tempu, ki si ga bom izbrala za tempo polmaratona? Kar sem brala, vsi progarami za priprave na tekmo, priporočajo počasnejši tempo na dolgih tekih...
Hvala in lp


Najprej je treba vedet, če je teh 5:15 maximum trenutno pri teku na polno ali nek normalen tempo zate trenutno. Če maximum, potem je za pričakovat okrog 2 ur končni cilj. Če pa gre za normaln tempo, lahko računaš tudi na 1:50, le nekaj daljših tekov (15 km) dodaš, da se navadiš. Tu lahko počasneje, ja. Telo se mora navaditi, da je dlje časa v gibanju.

Sicer pa predlagam, da se za prvi maraton ne obremenjuješ s časov, ampak uživaš v prireditvi. Jaz sem tako svoj prvi polmaraton šel povsem z lahkotnim tempom, opazoval naravo, navijače, sotekače ... Potem ko sem nekako spoznal, da zmorem to razdaljo, sem se pa spravil podirat rekorde.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA