Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 StaraKost
#352750
Mislim, da narobe interpretiraš podatek o višincih v tabeli odsekov. To je podatek, ki ga upošteva GAP, za izračun korigiranega tempa na vzponu in spustu. Razlika med vzponom in spustom, prikaže ali smo na tem intervalu naredili več vzpona ali spusta. Če je vzpon pozitiven, je GAP tempo boljši od prikazanega tempa. Če je vzpon negativen, je GAP tempo slabši od prikazanega tempa. Da je tako je razvidno tudi iz tega, ko sešteješ vse višince na vseh krogih, ne dobiš enako skupnih višincev, kot jih imaš prikazane v sumarnih podatkih, dobiš dosti manj, razen če si vozil samo vzpon.
Pri prikazu skupnih višincev me pa moti to, da dostikrat prikaže več višincev, kot mi jih je izmeril Polar V800. Očitno Strava uporablja svoje mape in ne podatke, ki jih je posredoval Polar.
 rio
#352751
Čudno imajo tole narejeno. Glej LAP 3 in LAP 4. Zgornji del slike je iz strave, spodnji del pa iz movescounta. Ne razumem kako lahko spuščajo tako bistven podatek po posamičnih krogih. Netransparentno, zelo...... Odseki me ravno ne zanimajo. Zame najboljši aplikaciji še vedno Trainings peaks(spletna verzija) in pa Sport Tracks (desktop) verzija.



lp
Priponke
movescount.JPG
movescount.JPG (27.56 KiB) Pogledano 7857 krat
Uporabniški avatar
 StaraKost
#352753
Strava gradi na tem, kar oni že dolgo imajo, drugi pa nimajo in ne na tem, kar že vsi ostali imajo. Posebnost Strave je segmentiranje, GAP in Challenges, vsaj pri meni je tako, da jo prav zaradi tega uporabljam. Zaradi tega tudi poudarjajo analize, ki bazirajo na tem.
Ne obstaja najboljše orodje. Vsako, tudi prej omenjena orodja, so dobra na določenih področjih ne pa na vseh. Prav zaradi tega si vsak izbere tisto ali tista orodja, ki najbolj pokrivajo njegove potrebe. Tudi jaz uporabljam različna orodja za različne analize.

Očitno večina ne razume vrednost podatka GAP. Vsaj pri teku je to zelo pomemben podatek, da lahko boljše ovrednotimo naš tempo teka in razumemo višino obremenitve na vzponu in spustu. Tako je lahko naš tek v klanec "hitrejši" kot tek v ravnini, čeprav tečemo v klanec počasneje. In naš tek na spustu "počasnejši", čeprav smo hitrejši kot v ravnini.
 Doga
#352754
StaraKost napisal/-a:Ne obstaja najboljše orodje. Vsako, tudi prej omenjena orodja, so dobra na določenih področjih ne pa na vseh.

Seveda obstaja. TrainingPeaks je definitivno najboljše orodje za analizo napredka in treningov (seveda premium verzija). Strava pa je uporabna edino za primerjavo z drugimi na odsekih, ter za ogled primerjave z drugimi na kakšni tekmi preko Flyby-a.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#352755
Doga napisal/-a:
StaraKost napisal/-a:Ne obstaja najboljše orodje. Vsako, tudi prej omenjena orodja, so dobra na določenih področjih ne pa na vseh.

Seveda obstaja. TrainingPeaks je definitivno najboljše orodje za analizo napredka in treningov (seveda premium verzija). Strava pa je uporabna edino za primerjavo z drugimi na odsekih, ter za ogled primerjave z drugimi na kakšni tekmi preko Flyby-a.


Se strinjam, ampak samo za tiste, ki jim je najbolj pomembna analiza napredka in treningov. Pozabljaš, da jih je veliko, ki jih bolj zanimajo druge stvari, kako na "uri", tako v orodjih. To najbolj vidim na Polar V800 forumih, ko ljudje pogrešajo takšne funkcije, ki jih jaz nikoli ne bi uporabljal, tudi če bi obstajale. Ker so tudi oni dobra tržna niša za proizvajalce, sem siguren, da bodo tudi njihove želje pokrite in na ta način"zasvinjana" uporabnost ure/orodij v "športne" namene. Že sedaj so vse "zasvinjali" s funkcijami activity tracking-a in notifications, ki ne spadajo na "športno uro".
Uporabniški avatar
 zz topka
#367087
Marko Vzorec napisal/-a:Je Strava nedavno ukinila v brezplačni verziji lastno zgodovino "effortov"?

Ojej, ma, kej tu misliš? Svoje treninge? :shock: Sej so... vsaj pr meni... :shock: :D So pa premaknjeni v drug stolpc... :shock:
Se mi ne da prevajat... razloži kdo mal več po naše, kej so vse ukinli?
Uporabniški avatar
 Marko Vzorec
#367088
jorgamesh napisal/-a:Precej so ukinili v brezplačni verziji, med drugim tudi zgoraj omenjeno. Več o spremembah si lahko prebereš spodaj https://the5krunner.com/2020/05/18/strava-turn-off-key-features-welcome-to-the-paywall/

in na uradni strani
https://www.strava.com/subscription/whats-new?btn=3hEN9XMDiT7uQIkNW2m3JJ&par=5NqAxGeN5iAQdZqRz3aAjR

Hvala za povezave ... sedaj vidim kje vse so zategnili.
Sam obiskujem ponavadi nekaj istih poti katerih se lotim netekmovalno. Sedaj ko ne vidim kako mi je šel del določene poti v primerjavi s prejšnjimi poizkusi mi kar manjka.
 gran
#367090
zz topka napisal/-a:
Marko Vzorec napisal/-a:Je Strava nedavno ukinila v brezplačni verziji lastno zgodovino "effortov"?

Ojej, ma, kej tu misliš? Svoje treninge? :shock: Sej so... vsaj pr meni... :shock: :D So pa premaknjeni v drug stolpc... :shock:
Se mi ne da prevajat... razloži kdo mal več po naše, kej so vse ukinli?

Zgodovino lastnih effortov na segmentih. Skoraj vse, kar je povezano s segmenti, je sedaj plačljivo.
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#367093
Sicer ne uporabljam ampak teh 5 EUR na mesec (dve kavici) se mi ne zdi pretiran strošek, če nekdo to redno uporablja. Pa še dva meseca zastonj dobiš, če plačaš za celo leto in seveda en kup dodatnih analitičnih podatkov.
Uporabniški avatar
 Marko Vzorec
#367094
Pa audible, amazon prime, blinkist, RTV naročnina, Adobe suite, naročnina za mobitel, vinjeta, ... pa še bi lahko našteval.
Vse je za par kavic mesečno. :lol: :lol:
Probamo čim manj, a ne?

Al je pa kava predraga? :roll:
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#367095
Ja glej. Vsak se pri sebi odloči, ali je vredno investirati v plačljivo storitev. Segmenti so pač Stravina prednost in to sami dobro vedo. Za nekoga ki intenzivno in z veseljem tole uporablja, sploh v živo na tekaški uri ali kolesarskem števcu, je strošek po mojem upravičen.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA