Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 spetnazaj
#355176
Potrebujem kakšen dober nasvet. Nikakor se ne morem spraviti, da bi zopet tekla. Včasih je bil tek moja obsesija in počutila sem se fantastično. Potem pa sem padla v začaran krog, preveč zaužite hrane, h kateri se zatekam kadar sem pod stresom in odlašanje z gibanjem, pa čeprav vem, da je čudovit občutek, ko pretečeš določeno razdaljo. Obremenjujem se ker sem se zredila in me je tudi nekako sram teči. Kakšen predlog. Najbrž brca v rit.
Uporabniški avatar
 majcka
#355178
Najprej....tole je zgolj moje mnenje!!!!

Zakaj pa ravno moraš teči??? Če ti to ne odgovarja, bi mogoče začela več hodit. Morda te kasneje spet prime, da tečeš. Vsekakor pa brca v rit ja. Samo se itak nič ne naredi.

Srečno! :laola :laola :laola
Uporabniški avatar
 vencelj
#355180
Nedolgo tega me je kolega spraševal, kako naj se zmotivira, da bi šel vsak dan na tek. Takrat sem mu odgovoril, da si pač mora vsakodnevni tek zadati za cilj, včasih je malce težje, pa se je pač treba prisiliti, "zbrcati", potem pa itak "steče". Zelo splošen odgovor.
Še istega dne sem se na teku spomnil nekaterih detajlov iz preteklosti:
1) Naš prejšnji pes, majhen mešanček, je velikokrat šel z mano na tek, tudi po 10-12 hribovskih kilometrov. Ko je bil malce starejši, je kaj hitro videl, v kaj sem oblečen. Če sem bil v trenerki je vedel, da gre samo za običajen sprehod...morda ne kratek, ampak vsaj v normalnem tempu. Takrat je vedno rad šel z mano. Če sem bil v tekaški opremi, je zunaj samo opravil svoje potrebe in se vrnil pred vrata čakat, da se vrne v stanovanje in niti pod razno ni imel več želje iti z mano na tek.
2) Tek moramo zaznavati kot veselje, kot užitek, kot nekaj sproščujočega. Meni se je večkrat zgodilo, da sem bil kompletno v tekaški opremi, obut v superge, pa mi enostavno ni bilo do tega "matranja" in sem vrgel opremo dol ter ostal doma. Tek sem zaznaval kot nekaj garaškega, nekaj v kategoriji "kaj mi je tega treba?".

Naslednji dan sem kolegu serviral odgovor: nikoli ne pojdi na tek :!: Pojdi enostavno ven, v naravo, na sprehod, naredi nekaj za sprostitev, za odklop. Za kaj takega se ti sploh ni treba prisiliti. Tek bo stekel sam po sebi...če bo...če pa ne, pa tudi nič narobe.
Sedaj večinoma to počnem tudi sam. Za zlepa me ne boste videli v klasični tekaški opremi, ker nikoli ne grem "tečt"...Počnem tisto, kar rad, v čemer uživam, kadar imam čas in kolikor se mi da.

Zgoraj sem napisal en predlog, ki sem ga dal kolegu (in bi ga navsezadnje lahko komurkoli že), iz predhodno napisanega pa zelo logično izhaja še drug predlog: nabavi si psa (če ga še nimaš). No, na to je kolega v smehu odgovoril, da se bo zaenkrat raje zanašal na samega sebe...Slika


LP, vencelj
 bojanm80
#355195
Namesto psa lahko povabis tudi kako kolegico oz. kolega na tek oz. kakrsnokoli rekreacijo ze ... potem pa bo 1x en z vec motivacije drugic drug ... pa zadaj si kak cilj, npr. 2x na teden obvezno tek, hoja, ... ko se tkole mal prsils nekaj tednov zapored potem pa rata obratno, da ne mors vec nehat ...

moja motivacija je:

1. da sem shujsal in se moram malo
2. dobro pocutje po rekreaciji
3. rezultati, ki so vsak teden boljsi
4. druzenje s kolegi, ki so tudi aktivni
5. sem pa tja kaka tekma
6. pes ki rad sprinta in z mano tece, ko je vroce sicer bolj za mano :)
7. boljsi fokus v sluzbi
8. zavedanje da delam nekaj kar mi bo pomagalo na starost (holesterol, cuker, ...)

pa se bi se lahko kaj spomnu ...
Uporabniški avatar
 čara
#355206
Glede psov...ne jih skuhat. Psi se potijo samo skozi blazinice in prek ušes. Tako, da po pameti. Tempo naj narekuje pes-se pravi, pes je spredaj, oz. ob vas, ne da sopiha nekje zadaj. Pa pazit z asfaltom-preveč odrgnin in opeklin se vsako leto zgodi.
 bojanm80
#355244
se strinjam ... ko psu poidejo moci se ga ne sme terat ... jest grem se najraj ponoc s psom laufat, ko ni vroce ...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA