Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 INOT
#37330
Že dolgo se mi v glavi poraja ideja in sedaj sem se odločil,da vse skupaj spravim na forum. Torej za kaj gre?
Moj predlog je,da bi v okviru foruma ustanovili nekakšen denarni fond na katerega bi člani,ki bi to želeli vplačevali npr.mesečno določeno vsoto denarja.Vplačevala bi se določena ali prostovoljna vsota.Odvisno od medsebojnega dogovora.Ta denar bi potem člani,ki bi v ta fond vplačevali porabili za različne namene.Naštel bi samo nekaj primerov:

-plačila oz.doplačila članom za različne tekaške prireditve

-nabava tekaške opreme(npr.100 parov superg se nabavi direktno oz.samo preko enega posrednika-vse skupaj bi se dalo dobiti verjetno za 1/3 cene v trgovini)

-pomoč članom v primeru nezgod npr.v tujini,poškodb,hujših bolezni...

-organizacija tekaških prireditev,cenejših prevozov,izletov ipd.



Našlo bi se še veliko možnosti.Dajte lastne predloge.
Pa poglejmo konkreten primer.Nekdo bi se rad udeležil določene prireditve pa nima dovolj lastnih sredstev.Takšnemu bi se lahko tako pomagalo z delom zbranih sredstev.Seveda bi se morali dogovoriti za merila kdo,kako,zakaj,koliko denarne pomoči lahko dobi.Tu so potem zopet odprte možnosti,da se sredstva dodelijo na osnovi razpisa,kriterijev,komisije,glasovanja,žreba ipd.
Glede na to,da vas je večina forumovcev iz ljubljanskega konca ,vam prepuščam nadaljevanje zamisli in tudi uresničitev ideje.Če bo volja mislim,da to ne bi smel biti tako hud problem.Saj so med nami tudi šolani ljudje ali ne?
Je pa bistvo stvari,da nas mora biti za takšno stvar dovolj.Če bi npr.vsak dal mesečno 500 sit(1.pivo v lokalu)verjetno ne bi obubožal.Ko se nas najde recimo 300.je to vmesecu dni 150.000 sit. V par mesecih se lahko nabere kar zajetna vsota denarja,s katero se da marsikaj storiti.
Glede na to,da nas je na forumu že preko 900 in,da nas vsaj večino druži tek,kolesarjenje,prijateljstvo,ljubezen do narave...računam na vaše pozitivno razmišljanje.V bistvu smo forumovci ena velika družina in zakaj si ne bi še malo medsebojno pomagali.
Zame osebno bi bilo velik zadovoljstvo,da se lahko nekdo udeleži npr.kakšnega teka,ki si ga drugače ne bi mogel privoščiti in mu lahko pri tem vsaj malo pomagam.Mogoče pa so med nami tudi takšni,ki si ne morejo privoščiti niti spodobnih tekaških copat.Tudi takšnim bi lahko pomagali.
Možnosti in idej je veliko.Treba jih je samo uresničiti.Premislite,napišite svoja mnenja,predloge,želje,zamisli.Najprej pa se seveda odločie,če ste ZA. Jaz sem dal samo osnovo ideje,sedaj ste na vrsti ostali.Posebno apeliram na osebje,ki vodi ta forum.
V glavnem upam,da bo ideja naletela na lona tla.


Lep pozdrav vsem!
 Lučko
#37337
INOT vse lepo in prav in tudi nisi prvi, ki bi iz TF-ja naredil nekakšen TK-Tekaški Karitas...
...ampak... v nadaljevanju govorim iz mojega videnja TF-ja.
Moja definicija TF-ja je: Tekaški forum smo primarno pisana druščina ljudi željni rekreacije, narave in svežega zraka, nenazadnje pa željni tekmovalnosti in vsaj za kratek čas tudi druženja njegovih članov... sekundarno pa virtualna pisana druščina, ki jim je forum v tej spletni obliki neko sredstvo in orodje preko katerega se člani TF-ja dogovarjamo, sporočamo, svetujemo, šalimo, kregamo...nenazadnje pa tudi (virtualno) dajemo neko podporo ali je to v obliki moralne podpore, vzpodbude, čestitk... to je zame TF in čisto nič drugega!

ODLOČNO SEM PROTI, DA BI SE TEKAŠKI FORUM V TEJ OBLIKI IZKORIŠČAL KOT NEKAKŠNA SOCIALNA USTANOVA, ZA REŠEVANJE PODOBNIH PROBLEMOV.

Na TF-ju sem, da se imam fajn, da športam se ob koncu delovnega tedna tekmovalno sproščam in na kratko z enako mislečim poveselim, nato pa me spet čaka nov delovni teden, novi problemi...ki jih meni TF ne more rešiti ali jih pomagati reševati.
So pa verjetno društva, organizacije in podobne ustanove, katera rešujejo podobne zadeve, kot jih je opisal INOT dovolj in verjetno imajo tudi svoj forum!!!
 bjonda
#37347
Lučko!
Popolnoma se strinjam s tabo, subvencije so stvar ustanov, ki delujejo v ta namen. V taki obliki, kot je zadeva predlagana pa poslovanje ni transparentno, tudi ni mogoče nadzorovati cash-flow-a. lp
Uporabniški avatar
 runner
#37358
uh takoje to ko je d`nar vmes...
d`nar, d`nar, d`nar ... samo d`nar

takoj je bad vibra pa ceprav dobro hoces.

Hej pa ne me narobe razumeti!
Vedno sem dal ... vedno bom dal ... samo cim manj opravka bi imel.
Drugo je ko se zbira za Petzl ali za drese. Al ko je nastavljena skrinjica za nase repkote.

Mah ... saj veste kaj mislim
Uporabniški avatar
 alan
#37361
runner napisal/-a:...takoj je bad vibra pa ceprav dobro hoces...


...s tem se pa tako ZELO strinjam, da bi sam isto napisal!

... kje je meja med tistimi, ki prejemajo in tistimi, ki dajejo??? in predvsem, kdo bo odločal o tem, kam dajat... hmmm... Iz skromnih osebnih izkusenj pravim, da $$$ v medcloveske odnose vnese neznano dimenzijo, ki je veckrat slaba kot dobra!

V osnovi se mi zdi ideja zelo dobra, ampak ... :roll:

...samo mnenje ene kapljice v morju...
 Nataša
#37363
runner napisal/-a: Drugo je ko se zbira za Petzl ali za drese. Al ko je nastavljena skrinjica za nase repkote.


hočeš rečt - eno je, ko se zbira za Petzl, nekaj čisto drugega pa, če se zbira za repkote? :wink:

če tako misliš, se strinjam. Tek ni življenjsko nujna dobrina in je razmeroma oz. zelo poceni, zato je stvar odločitve posameznika, če ima dovolj sredstev, da se bo s tem ukvarjal. Marsikdo jih tudi ima pa si kupi predrag avto, potem pa jamra, kako so prijavnine in štartnine drage.

Poleg tega pa smo forumovci že od začetka zelo dobrodelno nastrojeni - do določene mere, ker v osnovi pač nismo dobrodelna organizacija oz. nam je to sprostitev, hobi, družba, zabava...nekaj v smislu Lučkovega pisanja.
Če je nek določen namen, zbiramo - kot za dom Malči Beličeve ali za kužke. Da pa bi se s tem prav ukvarjali...nisem za. Če bi kakšen otrok rad tekel pa je socialno ogrožen in nima za superge - sem prepričana, da bi ga z veseljem spoznali in organizirali tek zanj osebno.

Sicer pa je zame izredno radodarno, neegoistično in dobrodelno, če hočete, to, kar za forum počneta Ero ali Barb. S takimi ljudmi med nami se nimamo kej bat, da ne bi še kdaj kaj lepega naredili in komu pomagali.

In mogoče še to, kar se marsikdo ne ve - tale forum ni uradno organizirano društvo ali ustanova, nihče ni plačan za to, da ga vzdržuje. Ero je sicer naš šef in ga kot takega obravnavamo, ampak tudi on dela le zaradi drugih in za lastno veselje (si mislim, no, ne vem), ne zato, da bi karkoli zaslužil.

Meni je všeč - forum je tak idealni koncept socializma v malem, takega, kot naj bi teoretično bil, pa se je v realnosti razsul :wink: Ti idealni koncepti so se (zgodovinsko dokazano) še vedno podrli, ko so se preveč razrasli in ko je zraven prišel denar in s tem povezane dejavnosti, pa čeprav v osnovi zamišljene z dobrodelnim namenom.

Mal zahajam s tem, ampak sej razumete. :wink:
Uporabniški avatar
 marathon95
#37368
Da se svi slože s prijedlogom, teško da bu funkcioniralo. Evo nekoliko razloga:
1. trebaš registrirati društvo ili kak se bu već zvalo
2. izabrati služene organe ili funkcije
3. otvoriti žiro račun i ostalo kja treba s tim
4. odabrati ili izabrati nekog tko bude skupljao te nofce
5. svi koji uplate se trebaju složiti ili barem većina za kaj idu nofci
6. pravdati utrošene nofce
7. prema mjestu registracije dati financijski izvještaj, itd
.
. itd... itd

Malo preveć posla, a tek u slućaju ako to profunkcionira.

Inaće se slažem s Lučkom, TF je jedno, a humanitarno društvo nekaj čist drugo.
Ak si ne mogu pomoći sam, teško da mi to može netko drugi, a posebno teško netko tko me, eventualno, poznaje tek virtualno
Uporabniški avatar
 Filipid
#37387
Nataša napisal/-a:Sicer pa je zame izredno radodarno, neegoistično in dobrodelno, če hočete, to, kar za forum počneta Ero ali Barb.


Res je. Brez njiju nekatere stvari danes ne bi bile tako kot so in upam da bo še v bodoče tako. Lahko rečem samo, kapo dol.
Kar se pa tiče te teme se pa popolnoma strinjam z Lučkotom in Natašo.
 laufar
#37389
Čeprav nisem polnopravni član TFja si dovolim izjaviti, da ima Lučko popolnoma prav! Denar vas bo 100% sprl, medtem pa bodo zunanji sovražniki (beri Kekci) nemoteno opravili svoje poslanstvo.

Pred leti sem enemu tekaču (ne vem ali je član TF ali ne, poznan tu gori je) prispeval za njegovo potovanje na nek maraton 10K, pa me še danes komaj pogleda, ker se mu je zdelo, da bi mu moral prispevati več, vsaj tako zgleda! Če mu ne bi dal nič, bi bilo pa najbrž vse v redu.

Moje mišljenje je, da naj se vsak udejstvuje po svojih možnostih, če mu finance ne dopuščajo udeležbe na maratonu v New Yorku, bo pač tekel maraton v Ljubljani!
Uporabniški avatar
 tomaz ny
#37391
Mislim, da je zamisel zgrešena. Kjer je denar vmes ni možno, da bi zadeve funkcionirale na ta način kot funkcionirajo sedaj, prostovoljno brez obveznosti, soedluješ pri stvari kolikor ti paše in ti čas dopušča in dokler ti paše. Saj denar je skregal tudi brate, kaj šele prijatelje. Čisto ok je, če se stvari sproti rešujejo-kar se tiče prevozov, analiz, organizacije tekov ipd.
Lučkoprav imaš in mislim, da so te stvari večini jasne.
LP vsem. :)
Uporabniški avatar
 INOT
#37419
OK OK OK priznam prav imate,zato bo najboljše ,da končamo debato.Pa brez zamere.
 hribovc
#37434
INOT napisal/-a:OK OK OK priznam prav imate,zato bo najboljše ,da končamo debato.Pa brez zamere.


Inot, jaz te pa z razliko od vseh ostalih podpiram.

Ampak, ker bova za sočloveka, sotekača zbrala sama premalo (no, za laufarja sem prepričan, da bo tud dal), bo treba organizirat 2. kužkov tek. Za sponzorje ni problem, pride TV za akcijo Zdaj. Izkupiček humnitarne akcije pa bi namenili potrebnim na - otroškem teku. Otrokom seveda. (fora je v taktiki) :wink:
Uporabniški avatar
 mirko1
#37437
hribovc,ti si kot Peče,nekaj blekneš,potem pa samo še čakaš na komentarje ,ki pridejo sigurno,itak
lp,mirko
Uporabniški avatar
 mare
#37447
hribovc napisal/-a:
INOT napisal/-a:OK OK OK priznam prav imate,zato bo najboljše ,da končamo debato.Pa brez zamere.


Inot, jaz te pa z razliko od vseh ostalih podpiram.

Ampak, ker bova za sočloveka, sotekača zbrala sama premalo (no, za laufarja sem prepričan, da bo tud dal), bo treba organizirat 2. kužkov tek. Za sponzorje ni problem, pride TV za akcijo Zdaj. Izkupiček humnitarne akcije pa bi namenili potrebnim na - otroškem teku. Otrokom seveda. (fora je v taktiki) :wink:

Daj hribovc ne spet odpirati pasje polemike. Saj smo imeli tudi tek za otroke. Ali si bil tam? Meni se je zdelo tistih par jurjev, ki smo jih namenili za športne rekvizite za otroke Doma Malči Belič eden boljše porabljenih zneskov.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA