Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#360428
K temu bi jaz še dodal da je sramota kakšne tekme se smatrajo in delajo kot gorske tekme, ko pa so v Sloveniji nenormalno dobre visoke težke trase,po katerih bi se lahko tekmovalo.Gorski svet v Sloveniji je čista poezija.Tudi Odlična logistična povezava je v hribih.Tekmovalci vedno bolj hodijo rajši tekmovat v tujino,vidi se tudi ko je primer vertikal tekma npr:Storžič Ali Krvavec konkurenca top pridejo vsi zelo dobri tekači,kar je pokazatelj da so to prave tekme in jih tekmovalci pogrešajo.To pišem ker sem Sam na teh tekmah,tudi v tujino hodim in tudi v bodoče bom.Treba je dvignit rang tekme na višjo stopnjo. Tekme naj bodo težje, višja nadmorska višina,pa bodo začeli tekmovalci k nam prihajat. Danes se v svetu že teka po težjih progah kot je Grintovec. In to je magnet ki privablja ljubitelje strmin. Sam sem ogromno v gorah celo živlenje.Tudi na tekme hodim ampak že 2 leti hodim izključno na tiste za katere sem pisal.Žalost skratka.
#360432
Se strinjam glede organizacije tekem. Organizatorji bi morali imeti podporo na AZS, a je NIMAJO. Imajo le dva odbora: Odbor za gorske teke, kjer je kar nekaj organizatorjev tekem in Odbor za rekreativne in cestne teke s samimi organizatorji. Težko razumem, da tega ne morejo pokriti s profesionalnimi funkcijami in sredstva nameniti stroki, razvoju in promociji, tako za tekače kot organizatorje...
#360434
Vsekakor podpiram Mojco in njene somišljenike. Upam , da je ta pobuda jasen signal novemu odboru in tudi AZS, da so določene spremembe nujno potrebne. Če sem malo kritičen in pogledam samo organizacijo letošnjih pokalnih tekem (na eni so za cca 3 km skrajšali progo, kot je bila v razpisu - pred startom nihče niti omenil ni, da je proga krajša...., na drugi potencialni kandidati za naslov državnega prvaka zaradi slabe označitve zgrešijo progo....), potem člane odbora čaka kar nekaj dela.....
Se vidimo jutri na Grintovcu!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA