Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Sanjalica55
#361066
Zadnji čas da kupim nove...si bom sicer uničila kolena in gležnje.
Glej ga srečo, v kleti najdem škatlo mojih sanjskih superg od leta 2011 ali 12...Asics gel kayano 18, cena 170 €.
In zdaj...vprašanje, če mi je takrat model kayano bil sanjski, mi bodo novejše cifre tudi (dvomim da dobim še kje 18)?
Gledam naročilo preko spleta, možnost vračila 30 dni, vendar nenošene...jah, kako pa naj vem da spet ne bom kupila superg sosedovim otrokom???
 nivesj
#361071
Modeli se seveda z leti menjajo; jaz kombiniram Asics Kayano in Mizuno Inspire.
Trenutno imam doma Kayano 23 in 24, in Inspire 13.

Poskusi v trgovini model in številko... da ne kupiš spet mačka v žaklju. Sicer pa so na spletu velikokrat 'stari' modeli bistveno cenejši od novih. Mislim da so na spletu Kayano 23 in 24 sedaj na voljo za okoli 80-120 eur, Inspire pa že za 60-80.

lp
Uporabniški avatar
 čara
#361074
Sočustvujem, svetovati pa ne morem. Sama imam isti problem, da mi občasno kak model spremenijo (zoožajo recimo ali pa kaj drugega). Tako da imam sedaj navado, ko najdem nekaj kar mi ustreza-dejansko poskušam slediti, kdaj bo prišel novi model in hitro kupim še staro supergo, če se le da s kakim popustom. Imam pač zelo izbirčno stopalo, kaj češ.
 Sanjalica55
#361077
Tako. Naročilo oddala kayano 25 v trgovini...cena 117 €.
So rekli, če mi ne bojo prav (dva dni naj jih nosim po hiši) mi vrnejo denar...
Kaj mi bo pomagal denar, jaz rabim dobre superge.

In zdaj tečt...s starimi. :bum:
Uporabniški avatar
 Koci
#361078
Poskusi z Adidasovimi modeli z boost peno na podplatu, modelov je pa več zato izberi sebi primernega, so pa v glavnem nevtralni.
Iz Asicsa sem pred leti presedlal na Adidas in mi zelo odgovarjajo, blaženje je odlično in tudi vneta pokostnica se je pozdravila.
 Sanjalica55
#361080
Koci, ne "klič hudiča" (v tretje mi pa ja mora uspeti!)
Naročeno, plačano, zdaj pa čakam...in upam, da bom z njimi "poletela" :)
Uporabniški avatar
 majcka
#361082
čara napisal/-a: Imam pač zelo izbirčno stopalo, kaj češ.


Ooooo.... tole mene. Prekleto poznano in prekleto tečno. Pa še ta problem imam, da se takoj, ko čevelj obuješ, morda niti ne čuti, da te ima čez 1 km namen ožulit. :argue: :argue:
 Sanjalica55
#361089
Ja, ja...kar "nabijajte" mi strah ...

Čevlji in modrc so za moje pojme edini nakupi, kjer ne gledam na ceno ampak samo na "paše"

Ps.
Vsaka princeska ima občutljiva in nežna stopala, tudi tiste s :TF) :heart
 Sanjalica55
#361123
Tako. Slab mesec do LM.
Ta vikend opravila tek 10 km (180 višincev gor in 190 dol, nekaj makadama, veter), čas 57 minut, najpočasnejši km 6.10, najhitrejši 5.22 (povprečje 5.46).
Kako naj vzdržujem ta nivo cel mesec (moj cilj je "desetka v eni uri"). Me bo gneča na LM upočasnila?
Uporabniški avatar
 Taubi
#361127
Moje skromno mnenje za LM je da se ne obremenjuješ s časom - uživaj.

Čas pride sam od sebe, bolj ko gledaš ne uro slabše je (vsaj pri meni).

Na začetku se vsi zaženejo kot da je cilj na Bavarcu :D in da bodo že tam dobili tekmo. Potem jih pa vidiš na Gospodarcu, da hodijo v klanec.
Uporabniški avatar
 čara
#361129
No, me veseli, da nisem edina "pacientka", ki ima grozne težave z izbiro obuje. Eden me je okronal "ti imaš več težav v glavi, kot v nogah" Ko sem tarnala, da pri hudiču ne najdem visokih pohodnih čevljev, ki bi mi pasali na nogo. Nisem niti omenila, koliko tekaških sem preizkusila, pa koliko "lepih" za v službo, šolo, pa škornjev. Najraje nosim 15 let stara Vagabundove škornje. Ni problem majica, hlače, pulover, jakna, bunda, spodnja majica, no z modrcem veliko težav nimam (ker imam slabo B košarico)...ampak čevlji (bilokakšni). Se pa križam vsakič, ko jih moram kupit in na novo izbrat.
Uporabniški avatar
 majcka
#361162
čara napisal/-a: Ni problem majica, hlače, pulover, jakna, bunda, spodnja majica, no z modrcem veliko težav nimam (ker imam slabo B košarico)...ampak čevlji (bilokakšni). Se pa križam vsakič, ko jih moram kupit in na novo izbrat.


Trikrat sem preverila, da nisem tole slučajno jaz napisala. No pol se je pa pri modrcu zataknilo. Nisem jaz....vse ostalo, je pa bolj kot ne isto! :evil: :evil: :evil:
Uporabniški avatar
 pajo
#361171
Taubi napisal/-a:Moje skromno mnenje za LM je da se ne obremenjuješ s časom - uživaj.

Čas pride sam od sebe, bolj ko gledaš ne uro slabše je (vsaj pri meni).

Na začetku se vsi zaženejo kot da je cilj na Bavarcu :D in da bodo že tam dobili tekmo. Potem jih pa vidiš na Gospodarcu, da hodijo v klanec.


Že zadnjih par let z bratom štartava dobesedno zadnja! Namreč dovolj nama je bilo sodelavk iz službe ali samo prijateljice... Vodoravna črta in ne prideš mimo. Potem rečem bratu - lej do stadiona jih bo polovica utihnila in ne bodo več ravna črta. In res je tako. Klinc pri teku je treba res uživati. sem že v teh letih, da je treba malo paziti na vse skupaj. Mularija naj goni do daske!
 Sanjalica55
#361192
Brez skrbi, ne obremenjujem se s časom; me pa glede na to, da vedno tečem sama, le zanima, kaj bo nekaj tisoč glava množica naredila z mano ...
Kaj menite o teku s tempo tekačem/skupino?

Superge imam.
Ascia Kayano 25, ki niso niti pol tako mehke in lahke (prazne) kot noname copati iz Lidla. (Kuplena za ruksak potovanja zaradi teže).
Ampak, noge so le noge... (sklepi pa rabijo pri teh letih že blažilce) in verjamem, da bodo do naslednjega izziva že "moje".

Še to...
Nekoč sem dobila v dar uro http://www.garmin.com/sl-SI/learning-ce ... runner-110. Poskušala sem jo natakniti, da bi kontrolirala/nadzirala srčni utrip...ampak mi je to prevelika in pretežka ura in pas pid joški me utesnjuje. (Pri teku iščem občutek "svobodna kot ptica").
Imela bi enostavno, majhno, tanko urico...brez milijon funkcij.
Hitrost in srčni utrip (da pri pripravah na 21 ne
preteram).
Ima kdo kaj izkušenj?
Uporabniški avatar
 čara
#361198
Tako uro sem pred časom prodajala jaz (meni je pa ta pas nonstop dol lezel). Polar FT 2-res najbolj osnovna ura (štoparica, srčni utrip in uro ti kaže). Mogoče kdo kako rabljeno prodaja. Jaz sem takrat novo kupila za nekaj manj kot 50€ (25% popust).

Tale je tudi čisto osnovni model https://www.mimovrste.com/sportne-ure-in-merilci/sigma-s-sportna-ura-pc-10-11-modra

Zapestni merilci utripa pa niti niso natančni.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA