Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Jaka Potočnik
#362588
Živjo vsem skupaj,

Ker prihajam iz Prekmurja in so mi gorske tekaške poti dokaj neznane , me zanimajo vaši predlogi glede lokacije za dober gorski tek (10 - 30km), kam točno it v lastni režiji in opravit en fajn trening. Vsakršnega predloga bom zelo vesel.

Lep pozdrav,
Jaka
Uporabniški avatar
 vencelj
#362589
Lokacij za dober gorski tek je v Sloveniji zelo veliko, vsak gorski tekač bo navijal za najlepše v svojem okolju, verjetno pa tudi za nekatere najljubše v drugih koncih.
Za spoznavanje Slovenije na ta način je verjetno najbolje najti lokalne gorske tekače in se z njimi odpraviti na raziskovanje.
Bržkone se bo kdo javil tudi v temi.
Kar nekaj lepih variant poznam tudi jaz, ampak
....iz Prekmurja le ni tako blizu...
 Jaka Potočnik
#362592
3 dni nazaj sem opravil svoj prvi gorski tek (23km, 800m vzpona) v Newcastlu in me je enostavno vse skupaj premamilo. Isto bi naredil v Sloveniji, zgodaj zjutraj na pot, tek ob 8 - 9h zjutraj in po treningu nazaj v Prekmurje. Upam, da bo kak tekač izdal svojo najljubšo pot. Se pa pripravljam na svoj prvi ultramaraton in so mi taki treningi več kot dobrodošli.
 rio
#362596
Ti bom jaz dal najboljši nasvet :)

Jaz recimo uporabljam heat maps. Heat maps ponujajo nekatere resne športne aplikacije. Za kaj gre. Heat maps so rdeče označene poti na zemljevidu . Bolj rdeče in debela je črta, večja je frekvenca. Heat maps so opcijsko ločene glede na gorsko kolesarstvo, tek, gorski tek, cestno kolesarstvo. pohodništvo. glede na lokaciijo si izbereš svojo. če ti ej nneznana si pot naložiš na telefon ali pa na športno uro. primer heatmaps za ljubljano (Golovec, Rožnik) Seveda slika je samo vzorec , zumati se da zelo detaljno. Slike ne morem naložit, ker je 500 kb preveč :)
Nazadnje spremenil rio, dne 05 Mar 2019, 18:50, skupaj popravljeno 1 krat.
 rio
#362597
ratalo. 200 kb :)
Priponke
heatma.JPG
heatma.JPG (219.38 KiB) Pogledano 11739 krat
 Jaka Potočnik
#362599
rio napisal/-a:Ti bom jaz dal najboljši nasvet :)

Jaz recimo uporabljam heat maps. Heat maps ponujajo nekatere resne športne aplikacije. Za kaj gre. Heat maps so rdeče označene poti na zemljevidu . Bolj rdeče in debela je črta, večja je frekvenca. Heat maps so opcijsko ločene glede na gorsko kolesarstvo, tek, gorski tek, cestno kolesarstvo. pohodništvo. glede na lokaciijo si izbereš svojo. če ti ej nneznana si pot naložiš na telefon ali pa na športno uro. primer heatmaps za ljubljano (Golovec, Rožnik) Seveda slika je samo vzorec , zumati se da zelo detaljno. Slike ne morem naložit, ker je 500 kb preveč :)


Super, mi bo prišlo zelo prav, hvala ti :clap:
 Jaka Potočnik
#362600
vencelj napisal/-a:
Jaka Potočnik napisal/-a:Se pa pripravljam na svoj prvi ultramaraton in so mi taki treningi več kot dobrodošli.

Smem vprašat, za katerega se pripravljaš in za kakšno razdaljo?


22.6.2019 Kerry 100km ultra (Irska).
Uporabniški avatar
 slorunner
#362601
Greš v Ruše in pol gor do Ruške koče in po drugi poti dol. Vmes pa po želji še podaljšaš proti zahodu ali vzhodu od Ruške koče pred povratkom v dolino.

Ali pa parkiraš na Osankarici pa potem do Peska, Lovrenških jezer, lahko tudi do Ribniške koče, nazaj pa preko Rogle.

Dva predloga za Pohorje, ki ti je dokaj blizu, oboje preko 1000 m višincev.
 Jaka Potočnik
#362606
slorunner napisal/-a:Greš v Ruše in pol gor do Ruške koče in po drugi poti dol. Vmes pa po želji še podaljšaš proti zahodu ali vzhodu od Ruške koče pred povratkom v dolino.

Ali pa parkiraš na Osankarici pa potem do Peska, Lovrenških jezer, lahko tudi do Ribniške koče, nazaj pa preko Rogle.

Dva predloga za Pohorje, ki ti je dokaj blizu, oboje preko 1000 m višincev.


Odlično, hvala ti.
Uporabniški avatar
 vencelj
#362640
Tudi Šentiljska planinska pot je priljubljena med tekači (tudi ali predvsem na TF), bolj natančno je opisana na domači spletni strani, kjer je objavljen tudi seznam pohodnikov in tekačev, ki so opravili s potjo...:
https://www.pdpaloma.si/p/sentiljska-pot.html
Nekdo bi komentiral, da ni ravno gorska, je pa zelo razgibana in se nabere veliko višincev ter konkretna dolžina, z možnostjo "polovičke"...

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA