Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Primozs
#39730
Oj

Mene pa zanima, kako deluje ta polarjev Fitness test. Namrec, ni mi jasno kako lahko po petih minutah mirovanja, ce imam skos pulz npr. 50 izracuna VO2 max in pa maksimalni pulz. Sem malo gledal po forumih in internetu pa nisem zasledil razlage.
Uporabniški avatar
 Filipid
#39742
Varen in preprost način za ugotovitev trenutne telesne kondicije je izvedba Polar Fitness Testa, na podlagi katerega dobimo OwnIndex (lastni indeks telesne kondicije). OwnIndex je ena glavnih funkcij Polar MSF serije M. Test izvedete enostavno; potrebno se je le umiriti in pet minut zgolj - ležati! Brez napora in potenja! Test bazira na podatkih, ki jih vnesete v sprejemno urico na roki (starost, telesna višina in teža, spol, nivo telesne aktivnosti) in merjenih vrednosti s pomočjo Polarja (SF in variabilnost SF). Z izvedbo tega inovativnega in preprostega Polarjevega testa dobite zelo uporaben podatek o svoji telesni kondiciji. Končni rezultat testa je številka OwnIndex, ki je ekvivalent običajno uporabljene vrednosti za definicijo telesne kondicije - maksimalna poraba kisika. Ta varira od 20 (pri ljudeh s slabim fitnesom) do 95 (vrhunski športniki). Ko enkrat poznate to svojo vrednost, je mnogo lažje načrtovati vadbo.

Več informacij pa dobiš tukaj.
Uporabniški avatar
 andrejl
#39745
Primozs napisal/-a:Oj

Mene pa zanima, kako deluje ta polarjev Fitness test. Namrec, ni mi jasno kako lahko po petih minutah mirovanja, ce imam skos pulz npr. 50 izracuna VO2 max in pa maksimalni pulz. Sem malo gledal po forumih in internetu pa nisem zasledil razlage.


meni tudi ni jasno, ampak lahko potrdim, da je presenetljivo natančen. govorim za polar 710i, na katerem sem testiral. pri meni se je zmotil za 3 točke (na testiranju na dif-u pri miliču sem imel 70, polar mi je pokazal 67). pa to ni samo moja izkušnja. preizkušeno.

je pa seveda dosti odvisno od tega, kakšne podatke boš vnesel. mnoge recimo tudi moti, da je velika razlika med tem, ali vstaviš, da si TOP, MIDDLE ali LOW aktiven. tu je treba realno vstaviti, kam spadaš in podatki bodo natančni.

V glavnem, zelo uporabna zadeva s katero lahko meriš napredek.

druga zgodba je pa maksimalen pulz. na tega se pa ne zanašat. polar ga sploh ne izmeri, ampak predvideva, da je tvoj pulz 220-leta, kar je lahko daleč od resnice.

lp, andrej
Uporabniški avatar
 Primozs
#39750
Jasn mi ni samo to, zakaj je treba ležat 5 minut, saj se ko si enkrat sproščen, pulz ne spremminja kaj velik (morda se motim) , prek pasa se pa tko al tko samo podatek o številu utripov pošlje. Če je moj pulz v mirovanju konstantno npr. 50, sw to lahko ugotovi v 5 minutah al pa 15 sekundah.
Uporabniški avatar
 andrejl
#39753
tvoj pulz v mirovanju ni konstanten. sigurno nimaš 5 minut pulza točno 50. če ga imaš, potem je verjetno s tvojim merilcem kaj narobe. tudi v mirovanju pulz variira in to spreminjanje pulza fitness test uporabi kot input za svoje izračune.

še link: http://support.polar.fi/PKBSupport.nsf/ ... enDocument

lp, andrej
#40834
na testiranju na dif-u pri miliču sem imel 70

Zanima me kako prideš do tega testiranja na dif-u, ter kakšen finančni vložek je to

tudi sam imam polarja tečem 3-4 krat na teden in imam nastavljen high
zanima me kako imaš ti nastavljen da ti pokažen 67
Uporabniški avatar
 andrejl
#40853
čao bota!

v tejle temi je bilo že govora o tem. imaš tudi kontaktne podatke od milića, kjer se lahko konkretno o vsem pozanimaš.

Testiranje na fakulteti za šport

Definicijo za Low/Middle/High/Top activity imaš v priročniku za uro. Tukaj imaš še skopirano:
    Low - You do not participate regularly in programmed recreational sport or heavy physical activity. E.g. you walk only for pleasure or occasionally exercise sufficiently to cause heavy breathing or perspiration.
    Middle - You participate regularly in recreational sports. E.g. you run 5-10 km/3-6 miles per week or spend 1/2-2 hours per week in comparable physical activity or, your work requires modest physical activity.
    High - You participate regularly, at least 3 times a week, in heavy physical exercise. E.g. you run 10-20 km/ 6-12 miles per week or spend 2-3 hours per week in comparable physical activity.
    Top - You participate regularly in heavy physical exercise at least 5 times a week. E.g. you exercise to improve performance for competitive
    purposes.


jaz sem prišel do testiranja prek vez in zato sem dobil malo ceneje. testiral sem se pa na kolesu. aja, pa če že greš, je pametno, da se zmeniš vsaj še z nekaterimi, sigurno se boste lahko zmenili za kakšen popust.

lp, andrej

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA