Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Marjancipi
#366664
Pozdravljeni,imam baro 9 black in se mi je pojavila težava.Ura se mi je spraznila in sem jo dal polnit,ko sem jo hotel dat na roko-temen enkran,tipke delajo-na pritisk piskajo,senzorji spodaj delujejo...Ima kdo kakšno idejo,kaj naredit?Hvala
 Jack1
#368511
Zdravo,
Zanima me ali ima kdo tezavo s Suunto 9 baro pri merjenju srcnega utripa-posledicno absurdni podatki o porabljenih kalorijah. Vem, da so podatki najbolj natancni, ce uporabljas HR belt, ampak vseeno tudi brez njega nebi smelo biti taksnih odstopanj.
Hvala za odgovor
Uporabniški avatar
 husein
#368512
Če hočeš uporabne podatke, uporabljaj HR belt. Tisto odčitavanje direktno iz uro je vredno skoraj nič.
 Jack1
#368513
Tega se zavedam, ampak vseeno Garmin, Samsung, Huawei na primer dajejo vsi skoraj iste podatke (brez HR belta in pa po formuli skoraj natancne), medtem, ko moja Suunto 9 baro popolnoma drugacne in nelogicne. Ne glede na to ali imas HR belt ali ne, ura za dobrih 400€ ne bi smela imeti taksnih odstopanj.
Prosil bi samo za info ali je pri Suunto urah to normalno in je brez belta ta funkcija popolnoma neuporabna ali pa imam dejansko tezavo s svojo uro.
Hvala, lp
 rio
#368514
ali so podatki v redu če nosiš pas?. ali srčni utrip meri v redu brez pasu (samo optični senzor) ? suunto uro uporabljam že 11 let, vedno bp in tudi sam imam trenutno baro9 . vse mi dela, ne uporabljam pa nikoli optičnega senzorja, vedno trak okoli pasu
 Jack1
#368515
Rio, hvala za odgovor. Zal res se nimam pasa, ampak tudi brez njega bi morali biti podatki vsaj pribljizno ok. Kot primer vam podam, da za 30min tek, dobrih 5km, povprecnim HR 160 porabim slabih 900kcal, to ni mogoce pa ce ima clovek 160kg...kateri pas pa uporabljate? Nekje na forumu sem zasledil da je ura kompatibilna tudi z drugimi pasi? Bolj, ko takole sprasujem, bolj ugotavljam, da bi bil Garmin boljsa izbira kot pa Suunto..
 rio
#368516
Gremo po vrsti:

- Ura je kompatibilna z vsemi bluetooh pasovi. sam uporabljam polar h10.
-Razkril ti bom misterijo z optičnimi merilci na uri :). Pri nekaterih ljudeh delajo vse ure, pri nekaterih pa nobena. Sem bolj koščene sorte s suhimi rokami in na meni optični merilec ne dela noben, pa četudi stane ura 2000 eur. Zakaj ne? Zato, ker enostavno moja roka nima dobrega stika z optičnim senzorjem. morda je presuha al pa preveč čudne oblike in pri meni deluje samo če sem na miru in imam uro pritisnejno na roko. Pri nekaterih pa taista ura dela bp.
- če ne maraš 'podjoškovnega' pasu ni noben priblem. Prodajajo posebej oprične merilce, ki jih namestiš nekje okoli komolca. Ja, so optični, delajo pa bp za vse ljudi ker so nameščeni višje in NONSTOP v stiku s kožo, kot ima možakar na sliki
https://cdn.slashgear.com/wp-content/up ... 80x619.jpg
Uporabniški avatar
 husein
#368522
rio napisal/-a:Gremo po vrsti:
- če ne maraš 'podjoškovnega' pasu ni noben priblem. Prodajajo posebej oprične merilce, ki jih namestiš nekje okoli komolca. Ja, so optični, delajo pa bp za vse ljudi ker so nameščeni višje in NONSTOP v stiku s kožo, kot ima možakar na sliki
https://cdn.slashgear.com/wp-content/up ... 80x619.jpg

klik - tole je najnovejši Polarjev optični merilec, ki bere HR iz roke, nad komolcem. Je pa še vedno najbolj zanesljiv tisti "podjoškovni" :lol: pas.
Sicer smo pod eno temo že nekaj razpredali o HR meritvah, malo pobrskaj. Tudi meni meritev z zapestja odstopa tudi do 30bpm od meritve iz pasa. Kot je že rio napisal, tudi moja roka je bolj koščena, zato tudi ni najboljšega stika ure s kožo.
 Lojz:)
#368644
Pozdravljeni, kopujem suunto 9 baro, pa me zanima iz prve roke koliko časa zdrži baterija? Pri športu kot so kolesarjenje, gorništvo, tek, in pa tudi kadar nič ne počneš? Hvala za odgovore!
 rio
#368646
točno deklariranih 25 ur za šport v najvišji natančnosti. koliko dni drži tako pa težko rečem, ker jo snemam po aktivnosti

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA