Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
#365930
Pozdravljeni, zanima me kje pri nas so na voljo atletske steze za brezplacno uporabo, seveda uradni 400 meterski krogi....meni najblizje atletske steze so v Novem mestu, vendar tam niso brezplacne in se prej se moras narociti za termin....Vidim da Timotej Becan tudi dosti trenira po teh stezah v sami Ljubljani in njeni okolici....zavedam se, da ima on drugacen status, ampak mogoce pa kje obstaja kaj tudi za navadne rekreativce... :lauf: :argue:
#365931
Jaz sem včasih šel na stezo v športni park v Šiški na pomožni štadion ali na Kodeljevo, ne vem pa, če je sedaj dostop še brezplačen. Gledal sem cenike, tam je napisana cena 40€/uro, sklepam da je to cena za organizirano atletsko skupino. Kako pa je potem za soliste?
Uporabniški avatar
 vencelj
#365932
Na spodnji povezavi je seznam objektov z opisom, klik na "atletski objekti v Sloveniji".
http://slovenska-atletika.si/objekti/
Niti jih ni tako malo, drugo je, kakšni so pogoji za uporabo.
Seveda je stez več, v manjših krajih, vendar so te krajše (200,250...m).
#365933
vencelj napisal/-a:Jaz sem včasih šel na stezo v športni park v Šiški na pomožni štadion ali na Kodeljevo, ne vem pa, če je sedaj dostop še brezplačen. Gledal sem cenike, tam je napisana cena 40€/uro, sklepam da je to cena za organizirano atletsko skupino. Kako pa je potem za soliste?
Vstop na pomožni stadion v Šiški je prost. Steza je v zadovoljivem stanju in dostopna 24 ur na dan. Da prideš do steze moraš 2x skozi vrteča vrata. Je pa kar gužva, če prideš ob določenih urah.

Prav tako je prost vstop na stezo v Iliriji, kjer je krog 333m, vendar je steza v zelo slabem stanju.
Za Kodeljevo nisem čisto prepričan, vendar če se ne motim, mi je kolega pred časom omenil, da je tudi tam prost dostop in čisto nova, prenovljena steza.

Sicer pa je meni neudomljivo, kako so lahko določene atletske steze, ki so večinoma v mestni lasti zaprte za interno uporabo klubov in niso javno dostopne občanom željnim tovrstne rekreacije. Razumem, da so marsikje obnovljene in je problem vandalizem z motorji, vendar se da to elegantno rešiti z vrtljivi vrati in/ali zaklepanjem objekta čez noč.
#365952
vinkop napisal/-a:Pozdravljeni, zanima me kje pri nas so na voljo atletske steze za brezplacno uporabo, seveda uradni 400 meterski krogi....meni najblizje atletske steze so v Novem mestu, vendar tam niso brezplacne in se prej se moras narociti za termin....Vidim da Timotej Becan tudi dosti trenira po teh stezah v sami Ljubljani in njeni okolici....zavedam se, da ima on drugacen status, ampak mogoce pa kje obstaja kaj tudi za navadne rekreativce... :lauf: :argue:


V Novem mestu moraš pridobit kartico za vstop (nazadnje je bila cena 5 EUR), potem pa ne rabiš nič več plačat, če greš kot posameznik. Je pa stadion odprt do 21. ure pozimi, poleti do 22. ure.
#365966
slorunner napisal/-a:
vinkop napisal/-a:Pozdravljeni, zanima me kje pri nas so na voljo atletske steze za brezplacno uporabo, seveda uradni 400 meterski krogi....meni najblizje atletske steze so v Novem mestu, vendar tam niso brezplacne in se prej se moras narociti za termin....Vidim da Timotej Becan tudi dosti trenira po teh stezah v sami Ljubljani in njeni okolici....zavedam se, da ima on drugacen status, ampak mogoce pa kje obstaja kaj tudi za navadne rekreativce... :lauf: :argue:


V Novem mestu moraš pridobit kartico za vstop (nazadnje je bila cena 5 EUR), potem pa ne rabiš nič več plačat, če greš kot posameznik. Je pa stadion odprt do 21. ure pozimi, poleti do 22. ure.

hvala za tole informacijo....kje pa lahko to uredim, mogoce v prostorih stadiona ali kje drugje?

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA