Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
 Anna45
#367317
Prebrala sem vse možno o urah in se nekako zgubila.Rabim uro v prvi vrsti za tek,potem v manjši meri hribi in kolo.Ne želim neke velike znanosti in milijon funkcij.Izpisane imam-Garmin vivomove hr, Garmin F235, Garmin F 220 HR in Polar m430.
Mogoče kakšno mnenje, predlog? Hvala
 rio
#367319
prva stvar ki je ključnega pomena je ta, da si zastaviš vprašanje, če so ti premagani višinski metri pomembni ali ne. če so ti pomembni rabiš uro z vgrajenim barometrom, ki je zagotovo cca 20% dražja kot enak model brez tega.druga stvar je to, če rabiš eventuelno navigacijo, da si izrišeš pot na uri. če ne rabiš nič od tega pojdi v trgovino in se odloči na podlagi izgleda
Uporabniški avatar
 mac
#367323
Jaz športiram od 3 do 5 krat na teden, lauf, gor, dol, naokrog, ravnina, tud stadion bi se našel, bicikl in mi je pri uri daleč najpomembnejša funkcija - ura.

Kolikor te razumem bi ti bil polar 430 več kot dovolj, imam ga tudi jaz. Cca enkrat na 10-15 botov.

Z moje strani bi bil Garmin zadnji v vrsti za vsemi.

Lp
Uporabniški avatar
 Jure Skraba
#367325
Odkar so na trgu na voljo ure z zapestnim merjenjem HR, tistih s pasovi ne pogledam več. Raje imam manj natančne meritve (čeprav, če sem iskren, ne opazim bistvene razlike med pasom - FR635 - in meritvijo na zapestju - Vivoactive 3) kot pa odrgnine po daljših tekih.
Uporabniški avatar
 Komo
#367355
Pozdravljeni,

imam uro Suunto Ambit 3 Peak, ter imam problem s paskom za merjenje srčnega utripa. Naj omenim, da sem pred približno pol leta kupil nov pašček ter modul. Med tekom ura ne kaže točnih podatkov, saj mi utrip poskoči tudi na 220 utripov /min, včasih mi pa tudi kar ne pokaže utripa...

Naj še omenim, da bt pasek iz Hoferja dela točno...

Se še komu dogaja, da ima probleme s paskom in kako ste problem rešili...

Hvala za odgovore...
Uporabniški avatar
 jorgamesh
#367357
Za opisane težave je lahko več vzrokov:

- precej izpraznjena baterija
- premalo navlažen stik med kožo in pasom
- kakšen hrošč (treba je odstraniti in ponovno sinhronizirati pas z uro)

Lahko pa je pas lahko defekten in ga je potrebno pod garancijo zamenjati.
Sicer pa, če ti dela pas iz Hoferja brezhibno, uporabljaj le tega.
Uporabniški avatar
 Komo
#367359
Baterija v modulu in uri je bila polna oz zamenjena. Športne ure uporabljam že več kot 20 let in nikoli nisem navlaževal kože oz stikov na pasku, tokrat sem tudi to probal vendar brez uspeha... uro sem resetiral tako da sem 12 sek držal vseh pet gumbov ter tudi pasek še 1x sinhroniziral z uro... brez uspeha...

Moram pa povedat, da so mi pasek zamenjali pod garancijo. Ene tri mesece je deloval bp potem pa so se težave ponovno začele...

Hvala vseeno za odgovor.
 rio
#367360
kater modul za BT imaš? tastarega ali tanovega?. jaz sem kupil polar h10 že 2 leti nazaj in ga ne dam od sebe
Uporabniški avatar
 husein
#367361
Jure Skraba napisal/-a:Odkar so na trgu na voljo ure z zapestnim merjenjem HR, tistih s pasovi ne pogledam več. Raje imam manj natančne meritve (čeprav, če sem iskren, ne opazim bistvene razlike med pasom - FR635 - in meritvijo na zapestju - Vivoactive 3) kot pa odrgnine po daljših tekih.

Ne morem se strinjati s tabo. Meritev na zapestju kar precej odstopa od meritve s pasom. Pri teku po ravnem gre, pri teku navkreber in pri teku s palicami, pa so razlike očitne.
Tudi mene so motile odrgnine po daljših tekih. Nekako sem uspel rešiti tako, da se pred tekom namažem z penatenom na občutljivem mestu.
Nazadnje spremenil husein, dne 09 Jul 2020, 15:49, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 Komo
#367363
rio napisal/-a:kater modul za BT imaš? tastarega ali tanovega?. jaz sem kupil polar h10 že 2 leti nazaj in ga ne dam od sebe


Nevem kateri model modula je, zamenjali so mi ga pred cca pol leta... Tudi pasek sem resetiral tako, da sem baterijo obrnil po narobe za nekaj sekund vendar vse brez uspeha. Po tujih forumih in v skupini na fb jih tudi veliko svetuje pasek od Polarja H10.

Nevem eni sicer pravijo, da moraš vedno oprati pasek v vodi z milom (v trgovini so celo rekli, naj ga operem v pralnem stroju do 40 stopinj). Vsa leta nisem nikoli pral nobenega paska, sem samo splaknil s toplo vodo in je vse lepo delalo brez težav.

Me pa zelo moti, ko probam vse nasvete in potem grem na tek oziroma s kolesom in vidim tiste številke nad 200 utripov ali pa blokirano na npr 118 utripov... No včasih celo pokaže točno vendar potem se ne morem nanašat na neko realno povprečje... Drugače pa sem zelo zadovoljen z uro glede natančnosti gps in trajanja baterije.

Nič, bomo uporabljali pasek s Hoferja in se ne sekirali...

Lep dan
 ixTilen
#367364
Komo napisal/-a:Baterija v modulu in uri je bila polna oz zamenjena. Športne ure uporabljam že več kot 20 let in nikoli nisem navlaževal kože oz stikov na pasku, tokrat sem tudi to probal vendar brez uspeha... uro sem resetiral tako da sem 12 sek držal vseh pet gumbov ter tudi pasek še 1x sinhroniziral z uro... brez uspeha...

Moram pa povedat, da so mi pasek zamenjali pod garancijo. Ene tri mesece je deloval bp potem pa so se težave ponovno začele...

Hvala vseeno za odgovor.


Ta suunto smart belt skoraj vsem crkuje, sem imel tudi sam problem, zamenjal pas/modul, nima veze. Je sedaj nova verzija zunaj (samo pas), ki naj bi delal ok. Jaz ga nisem testiral, ker sem nabavil polar h10 in deluje bp. Novi pas pa ločiš po temu, da ima tam kjer zatakneš modul bele barve namesto črne (kjer piše movesense). Ima tudi Lečnik novega, vprašaj. Sem pa bral da je potem kar težko odstranit modul - očitno jim ni uspelo 100% tudi z novim :)

Se pa strinjam da branje utripa na zapestju niti približno ni primerljivo s pasom (mogoče novi polarji kolikor sem bral teste), jaz vedno uporabljam pas.
Uporabniški avatar
 Komo
#367365
Ta suunto smart belt skoraj vsem crkuje, sem imel tudi sam problem, zamenjal pas/modul, nima veze. Je sedaj nova verzija zunaj (samo pas), ki naj bi delal ok. Jaz ga nisem testiral, ker sem nabavil polar h10 in deluje bp. Novi pas pa ločiš po temu, da ima tam kjer zatakneš modul bele barve namesto črne (kjer piše movesense). Ima tudi Lečnik novega, vprašaj. Sem pa bral da je potem kar težko odstranit modul - očitno jim ni uspelo 100% tudi z novim :)

Se pa strinjam da branje utripa na zapestju niti približno ni primerljivo s pasom (mogoče novi polarji kolikor sem bral teste), jaz vedno uporabljam pas.[/quote]


Potem imam star pasek. So mi ga pa prijazno zamenjali pri Lečniku. Nekaj časa je deloval bp potem pa so nastale omenjene težave...

Hvala vsem za odgovore.
Uporabniški avatar
 Jure Skraba
#367392
husein napisal/-a:
Jure Skraba napisal/-a:Odkar so na trgu na voljo ure z zapestnim merjenjem HR, tistih s pasovi ne pogledam več. Raje imam manj natančne meritve (čeprav, če sem iskren, ne opazim bistvene razlike med pasom - FR635 - in meritvijo na zapestju - Vivoactive 3) kot pa odrgnine po daljših tekih.

Ne morem se strinjati s tabo. Meritev na zapestju kar precej odstopa od meritve s pasom. Pri teku po ravnem gre, pri teku navkreber in pri teku s palicami, pa so razlike očitne.
Tudi mene so motile odrgnine po daljših tekih. Nekako sem uspel rešiti tako, da se pred tekom namažem z penatenom na občutljivem mestu.


OP rabi uro v prvi vrsti za tek, v manjši meri za hribe. Torej?
Uporabniški avatar
 husein
#367457
Jure Skraba napisal/-a:OP rabi uro v prvi vrsti za tek, v manjši meri za hribe. Torej?

Torej kaj?
Sem napisal kako je z merjenjem HR z zapestja. Kakorkoli obrneš, je manj točno kot merjenje prek pasu. Nekaj časa sem namenil obema meritvama in odstopanje je opazno. Sploh pri teku navkreber, gor-dol, teku s palicami, pohodništvu (Anna45 je spraševala po uri za tek, kolo, hribi). Težava je v položaju zapestja, ki je pri uporabi s palicami v drugačnem položaju kot pri teku po ravnem, kjer je zapestje "poravnano".

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA