Prostor za debato o teku, tekačih, željah, upih, občutkih, vzpodbudi, nasvetih, ... karkoli vam pade na pamet ob in o teku - povejte, vprašajte, razpišite se ...
Uporabniški avatar
 Loni
#367475
Milk, sem tvojo prošnjo prilepila še na FB v Alpe Adria trail cup stran. Hkrati pa lepim njihovo zadnjo novico, staro kaki dve uri:
Marjan Zupančič je z ekipo prispel na Kočevše na Vojskarski planoti. Marjanu gre odlično, še vedno drži tempo vsem tekačem ob njem. Žulji so boleči a zanj niso ovira. Ponovno se je okrepčal s pirejem in ocvrtim mesom. Tako da bo spet letelo!
Zdaj lahko razkrijemo tudi nadaljni realni plan logistične ekipe in hrati povabimo, da ga pridete spodbuti na njegovi poti, morda spremljati del poti ali pa se le na lastne oči prepričati kako poln je energije. Marsikomu je prava inspiracija!
Mrzla Rupa ob 12:40
Mali Golak ob 14:40
Iztokova koča pod Golaki ob15:00
Koča Antona Bavčarja na Čavnu ob 16:30
Sinji Vrh ob 18:45
Col ob 19:45
Ultra Trail Vipava Valley - Slovenia
Julian Alps Trail Run
Soca Outdoor Festival
KGT Papež
4Endurance Slovenija
Frutabela
Sportotime
Planinska Zveza Slovenije
Uporabniški avatar
 ouka81
#367476
Če bo z takim tempom prišel na cilj,bo postavil brutalen čas.Čas,ki bo še zelo zelo dolgo kraljeval na vrhu.
Tudi logistično ekipo ima neverjetno organizirano,in ogromno suporta.Bravo Marjan,kakšna vzdržljivost! :cast1: :laola
Uporabniški avatar
 slorunner
#367489
Nova znamka bo torej 6 dni in pol približno. :laola To bo pa ostalo dolga letaaaaa ... dokler ne gre Marjan spet čez 2 leti. :lol:


S tem bo izenačen rekord iz leta 2015, ko so bili prav tako doseženi 3 uspešni SPP teki, vendar takrat šele 4. 9., letos pa tretji že 24. 7. Poletje je torej še dolgo, da gre ta letni rekord vsaj do 4.

Zadnjih 12 tekov je bilo končanih avgusta ali pozneje, tokrat pa torej vsi ti trije julija.
 vinkop
#367491
Cestitke tudi iz moje strani...potem je Marjan skoraj za en dan popravil njegov prejsnji cas? res impresivno in navkljub dobri pripravljenosti tukaj pomembno vlogo odigra ostala ekipa....meni pa je v cast ze to, da sem ga srecal, ko je sel proti vrhu Grintovca.... :laola
Uporabniški avatar
 ouka81
#367497
Nino za tujino nevem,v Sloveniji pa nisem prepričan da je ta trenutek kdo sposoben.Eno so 100km tekme in potem počivaš 2-3 dni,tukaj je pa 6dnevna tekma.Ja Marjana so že premagovali na ultra tekmah.Ne vem če ga pa lahko v 6 dnevni po SPP,praktično brez nekega počitka večjega.Poleg atomske vzdržljivosti,še potrebuješ atomsko psiho v glavi.Je pa res,da so z Marjanom leteli ogromno trail tekačev,podpore je imel res veliko,praktično celotno trail "smetano",logistiko je imel perfektno,in že samo z tega vidika bodo imeli konkurenti ogromno dela.Mislim pa,da je Marjan imel svoj tekaški teden v karijeri.Seveda rekordi so,da jih podirajo,ampak na tem času bo se še veliko prahu nabralu preden ga bo kdo uspel pobrisat.Marjan :clap: :clap: :clap: :clap:
 KadilecSamo
#367500
Torej najprej čestitke Srečkotu za uspešno končan SPP, Marjeti prav tako za velik del prehojene poti. Škoda zaradi kolena, ampak zdravje je na prvem mestu. :clap:

Klara je tudi prava raketa. Nekaj let nazaj sva na UPT pretekla skupaj cca 50 km in lahko rečem, da je res izjemna ženska. Prijazna, nesebična, pod Poreznom mi je odstopila magnezij, ker sem imel težave s krči. Še danes sem ji hvaležen in ji iz srca čestitam za opravljeno pot. Njen mož se je pa tudi izkazal s suportom na celi poti. :clap:

Glede Marjana sem pa že na Rtv novici povedal svoje. Namenoma sem spustil kost za glodat, ko sem napisal, da bi lahko za ta dosežek prejel naziv športnika leta. Prej sem gledal da je nekaj komentatorjev prijelo za vabo in so začeli pisat kako je to larifari, kako ta zadeva nobenega ne zanima itd... Tam se mi ne ljubi kregat, zato bom raje tu napisal svoj sestavek.
V bistvu imajo prav, ampak meni se zdi to žalostno, da nekdo ki se na youtubu snema kako se liči, ali pa igra igrice dosega večjo popularnost kot pa taki športniki. Pustimo ob strani rekorderje, mene navdihuje vsak, ki se po delavniku/družini in ostalih stvareh še odpravi v hrib/na kolo/fitnes, karkoli... samo da naredi nekaj zase. Dejstvo je, da ne moremo biti vsi rekorderji, jaz bi si želel, pa sem tri vesolja oddaljen stran.
Vsaka država ima kakšno svojo obhodnico. Meni je povsem jasno, da ne bodo Američani, Francozi hodili sem v Slovenijo na Spp, ampak se bodo udeleževali hitrostnih rekrdov pri njih doma. Tako imajo Francozi prečenje Korzike(kjer so imeli poskus postavljanja rekorda cca 180km in 14 000vm tehnično zahtevnega terena, rekord drži D Haene, moj najljubši tekač, okrog 31ur), Amerika ima Apalaško pot in Pacifiško, kjer je rekorder zobozdravnik iz Belgije. Tako tudi Slovenci ne hodimo podirat rekorde v druge države, da ne govorimo o logistiki, poznavanju terena, spremljevalcccih itd. Tole so kar projekti.

Strinjam se, da so možakarji v svetu, ki bi Spp pretekli še hitreje. V Sloveniji verjetno še ne, poleg hitrosti tudi vzdržljivost pred poškodbami, lahko si hiter kot strela, ampak ko se ti vname kakšna vez, zaboli koleno, padeš....Je zgodbe o rekordu hitro konec. Poleg tega da je bil Marjan na poti že 3krat (ima izkušnje), močno spremljevalno ekipo, ni imel prehude vročine, nikoli ni obtičal zaradi neviht... Bo dosežek dejansko res težko ponovljiv, če pa bo mu bomo lahko vsi samo čestitali.

Da ne bom predolg. Res čestitam vsem številkam, 17 al koliko vas je že :lol: , ki ste končali SPP, ne glede na čas, a je bilo 6 dni ali pa 13dni 23ur 59 min.

:laola
 Ninđa
#367502
@KadilecSamo, vidim, da si strokovnjak na področju trail teka
:laola
Se pa ne strinjam s tem, da tujci ne bodo hodili v SLO in na SPP. To se že počne. Res je, da ne gredo po rekord ampak: "Dober glas seže v deveto vas". Po pregledu vpisne knjižice, ki je nahaja na začetku SPP, so se letos že vpisali Izraelci, Američani, Avstrijci, Kanadčani ipd. Jaz verjamem, da bo v bližnji prihodnosti nekdo iz tujine šel na rekord. Če je Belgijec šel na Apalaško in je delal nore časovnice. Samo vprašanje časa :D Lahko pa se motim.
Npr. se tudi že tukaj govori: https://fastestknowntime.proboards.com/ ... tain-trail
Prav tako ne pozabimo na domačo trail sceno, ki je široka in postaja še širša :clap:
Lp, Nino
 uros feldin
#367640
Še eden se je pofočkal v cilju in povečal skupno in letošnje število uspešnih izvedb teka po SPP, hkrati pa imamo sedaj tudi že uspešen prvi zakonski par.

Tomislav Klančnik je potreboval 10 dni 19 ur in 20 minut.

Zasluži čestitke, še posebej, ker mu vreme ni ravno služilo.

Startal je 1.8.2020 in končal 11.8.2020. Nimam pa točnega podatka starta in točnega prihoda v cilj, vesel bom, če ju kdo ve in to sporoči, da ga objavim na seznamu tekačev ( uros feldin blog / april).
Uporabniški avatar
 Loni
#367641
Anja sporoča:
Tomislav Klančnik
OD: 01.08.2020 0:00
DO: 11.08.2020 19:20
torej 10 dni 19 ur 20 minut

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA